Po Acostovi pátrají mexické úřady, FBI i Félix. Vyšel s ním totiž rozhovor v novinách. Začínají prezidentské volby. (Netflix)

Frajer42

Nejsem vůbec obeznámen s tím, jak to bylo opravdu, ale nezbavím se pocitu, že v rámci této epizody se tvůrci odchýlili od pravdy až příliš. Přelévání převahy ze strany na stranu a krajně nepravděpodobný zásah za 5 minut 12 - to se mi zdálo krajně přestřelené a předpokládám zde silný vliv dramatizace. Ve skutečnosti byl zřejmě mnohem přímočařejší vývoj. Na každý pád extrémně nechutný zásah s manipulací voleb pomocí násilí. Evropan musí úplně žasnout, že něco takového bylo možné. Lze předpokládat, že podobné věci má podsvětí na svědomí i u nás, ale dějí se v mnohem menší míře a především mnohem méně na očích. Tohle bylo plivnutí do tváře všem Mexičanům. Velká síla. Velkolepé finále začalo nečekaně už 3 díly před koncem. Cítím, že se určitě ještě máme na co těšit. Už už to vypadalo, že je Félix v bezvýchodné situaci a najednou znovu sedí na koni. Už přestávám stíhat počítat, kolikrát došlo vlivem náhody k přesunutí převahy a vyřešení neřešitelného průseru. [88 %] ()

Trevor

Odhliadnuc od toho ako je to pritiahnuté za vlasy najlepším momentom je fakt keď rozprávač deja komentuje osudnú volebnú noc v Mechiku a to ako sa tam ovplyvňovali voľby. Ten jeho dodatok že u nás na Severe sa nič také nedeje je tak úbohý, ako úboho sa dokáže prezentovať jedine Netflix. Pochopiteľne dojde na streľbu do náboženských symbolov, ako inak kresťanských a odnesie si to aj kkatolícky kňaz, Alláh zavaruj aby v akomkoľvek filme či seriály od Netflixu urazili Závlaha. NedajBudha do jeho Knihy kníh niekto vystrelil...treba si uvedomiť že liberálne vymývanie mozgov už v roku 2020 bežalo naplno a tak sa nestrannosť zo série Narcos vytratila. Odhliadnuc od toho výborná epizóda. ()

• Během závěrečných titulků hraje píseň „El Zorro De Ojinaga“ od Los Tigres Del Norte. (Duoscop)