Narcos: Mexiko - Série 1

(séria)
USA, 2018, 10 h 14 min (Minutáž: 55–70 min)

Diego Luna, Michael Peña, Alyssa Diaz, Alejandro Edda, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Tenoch Huerta, Tessa Ia, Lenny Jacobson, Matt Letscher (viac)

Staňte se svědky událostí, které stály u zrodu války mexických drogových kartelů v 80. letech 20. století. Drsná sága popisuje skutečný vzestup guadalajarského kartelu. (Netflix)

Cappuccino

Žiadna z postáv sa nemohla vyrovnať hrdinom či záporákom z prvých troch sérií Narcos, kvôli čomu som sa musel spočiatku do nových častí nútiť. Keď už som sa ale rozpozeral, išlo to ako po masle. Mexiko sa rozbehlo poriadne v epizóde, kedy narkobároni z Mexika navštívili Kolumbiu. Danú epizódu som si skutočne užil. Aj celkové hodnotenie vypovedá o tom, že kvalita oproti prvým trom sériam asi o jednu hviezdu klesla. Stále však ide o pomerne slušnú seriálovú žánrovku. ()

Enšpígl

No tak až do devatého dílu to bylo mimořádně rozblajzlé a korunu všemu tomu dával Michael Peňa, který se tváří jak medvídek Pú, ale jak mu věřit, že to nasranej agent DEA, naštěstí poslední dva díly byli dostatečně výbušný, abych dal "play" i druhý sérii. ()

Spiker01

Tak dlouho jsem čekal na čtvrtou sérku Narcos...až ji zrušili a místo toho udělali nový seriál (a smlouvy s tantiémy mohou začít nanovo). A ačkoliv mi trvalo skoro rok se prokousat na konec (těch super seriálů pořád přibývá a přibývá), jsem s novým směřováním seriálu velice spokojen a za pár měsíců si rád vpálím druhou sérii. Ihned po ohlášení castingu jsem si nějak nedovedl představit Michaela Peñu v takto vážné roli a nutno říct, že až do konce jsem si na to nezvykl, nicméně Diego Luna je naprosto skvělý a přeji mu zářivou budoucnost (a že ho díky Star Wars Rogue One seriálu čeká). Sečteno a podtrženo, seriál si drží svou velkou kvalitu, jde pouze o to, jak vám sedne dějově. ()

Kaka

Ve stejném duchu jako tři starší série, jen vzaté z druhého konce. Luna překvapivě charizmatický, leč úplně jinak nez Escobar, či Cali cartel. Navíc všechny ty cingrlátka, která k Meximu neodmyslytelně patří, jako holky, pláže, drinky apod. Když by si Pablo vzal dovolenou od zabíjení a obchodování a chtěl se někam vypařit, takhle nějak by to vypadalo. Druhá série může stále zabodovat. ()

ScarPoul

Možno že záporák nie je taký výrazný ako Pablo a Cali Cartel. Ale inak je Mexico akčnejšie a krvavejšie. Celá séria a projekt je pre mňa chuťovkou. Mám rád tému drogových vojen. Mám rád tú hru kartelov, ktorým nie je nič sväté proti byrokracií ktorá zastupuje spravodlivosť. Mexico som zhltol a užíval si každý diel s rovnakou intenzitou a radosťou ako prvé tri série zasadené v Kolumbií. Jedna z najlepších vecí akú Netflix vytvoril. To že Peňa a Luna sú najslabšie články kompenzuje každý iný herec a postava, ktorá sa v seriály objaví. Dýcha to precíznosťou. Neviem sa dočkať druhej série. 1. séria - 100% ()

Lacike

Je to lepšie napísané ako tretia séria Narcos o tom sekuriťákovi. Takisto to je špičkovo zrežírované, takže v tomto ohľade to hravo strči do vrecka seriál El Chapo. Keď už sa vyskytne nejaká prestrelka, tak je to žrádlo jak po technickej stránke, tak aj čo sa týka gore scén, ktorých je tak akurát, aby to pôsobilo drsne ale nie je to žiadny nechutný gorefest. Asi najväčší problém sú postavy. Postava policajta Kikiho je síce stokrát sympatickejšia ako Murphy v podaní otravného Holbrooka. Na druhej strane Pedro Pascal bol o niečo charizmatickejší. Takže celkovo to je na policajnej strane viacmenej vyrovnané. Oveľa horšie dopadol hlavný ťahúň tejto série. Veľký mafián Miguel Ángel Félix Gallardo v podaní Diega Luny. Prvú polovicu série pôsobí ako taký poskok, ktorý sa chodí za každým doprosovať, aby ostatní šéfovia pristúpili na jeho plán. A keď sa mu to podarí, tak ho naďalej neustále ponižujú jak policajti tak aj skorumpovaní politici. V tej chvíli ho má divák chuť skôr ľutovať namiesto obdivu. A to je problém. Diego Luna to po hereckej stránke tiež nezachránil a nedodal postave aspoň štipku charizmy. Najviac viditeľné aká to je vlastne nevýrazná postava bez charizmy sa ukáže (pozor spoiler) v epizóde v ktorej sa znova na chvíľu objaví Pablo Escobar v podaní geniálneho Wagnera Mouru. Behom ich spoločného rozhovoru Lunu úplne zatieni. V druhej polovici série sa Luna konečne trochu odviaže a už nenechá so sebou vyjebávať. Lenže je neskoro a na Escobarové alebo El Chapové príhody sa to ani zďaľeka nechytá. El Chapo sa tu behom celej série objaví ako jeden z poskokov. Takže si viem predstaviť, že by sa seriál mohol venovať od tretej serie jeho postave, akonáhle v druhej pravdepodobne dokončia líniu s Felixom Gallardom. Tá by mohla byť podla záverečného cliffhangeru oveľa napínavejšia ako prvá séria, ktorá pôsobí ako úvod v ktorom sa máme zoznámiť so situáciou v Mexiku v 80tych rokoch. Z ďalších postáv ma bavil Don Neto. Rafael Caro Quintero mal potenciál stať sa tým nebezpečným magorom, ale vďaka otrasnému obsadeniu chlapíkom, ktorý vyzerá jak komický Ind, pôsobí trápne. Takže s výslednými kvalitami som celkom spokojný. Rozhodne to je lepšie ako tretia séria Narcos, ale na Pablov príbeh v prvých dvoch sériach Narcosu to nemá. 7/10. ()

MATADOR

Narcos: Mexico jde kvalitativně ve šlépějích svého staršího bratříčka. Příběhová provázanost tu svým způsobem je a v daný moment udělá milý úsměv na tváři každého fanouška. ()

AffectedFace

Na Narcos Mexico S01 jsem se opravdu těšil, trailer mě navnadil neskutečně. Bohužel spoustu dílu nezazáří a jsou tam úplné zbytečnosti, až mě šlehalo do očí. Je samozřejmé, že se nedá udělat nic úplně do podrobna, ale tak mohli se o stupeň více snažit, i přesto je to za 4 hvězdy. Těším se na druhou. Zatím nejlepší sezona byla 2 a hned po ní první v klasickém Narcos s Pablem. ()

filmmovier

Kromě lokality se v Narcos vlastně téměř nic nezměnilo. Pořád je to stejně kvalitní (díkybohu), dějově zajímavé, herecky výborně obsazené, pořád to krásně vypadá, pořád to má fantastickou znělku a celý hudební doprovod, pořád je to sympatické, dokonce dorazí i Pablito... Jsem tedy velmi spokojen a na druhou sérii se velmi, velmi těším. Narcos opravdu patří k tomu úplně nejlepšímu, co v současné době vzniká a Mexiko rozhodně není výjimkou. Místo agenta Peňy přišel herec Peňa a toho já mám docela rád, navíc mu vážná role perfektně sedla, stejně jako Diegu Lunovi. Strašně se mi líbí, že to prostě neumí nudit a hluchá místa tady prakticky neexistují. 75%. ()

mickyreed

Když si po třech sériích celou dobu říkáte: "už to není ono, něco tomu chybí, vybrali slabej příběh, záporák je nic víc než prdelolezka vlivnejm lidem, DEA moc měkká" - tak přijde poslední epizoda, která vám široce natrhne anus a zfleku chcete na talíř 5. sérku. ()

vyfuk

Člověk očekává příjemná nový start. Nový kartel, nová droga, nová země, nové Narcos. Problém toho všeho však je, že i přes kouzlo první série, je to v podstatě zklamání. Opakuje se zde to samé, co bylo nejhorší na celém původním Narcos. A to prostě to neustále nudné a nezáživné dohadování, které vlastně nikoho nezajímá. To ale neplatí. V rámci toho, že jde o nejlépe hodnocený seriál celého roku. Takže to lidi asi zajímá. Sto lidí, sto chutí... to je jasné. Ale nad tímto mi nezůstává stát nejenom rozum. Asi to nikdy nepochopím. ()

ghatos

Předpeklí mexické větve Narcos v 1. sérii rozhodně nezklamalo. Děj je sice občas mírně zředěný vatou a zkratkovitostí, opět však lze nahlédnout do duše jednoho národa, kde to funguje trochu jinak. Ve 2. sérii očekávám už daleko větší zběsilost...76%. ()

cpt.Lynch

Laťka je stále na vrcholu. Námět není už tak atraktivní jako u Escobara (to už ale nebude žádný námět z prostředí narcos), ale stále je to precizní, realistické a co alespoň dokážu posoudit, tak faktograficky správné. Mám tušení, že mexická série bude mít vzestupnou tendenci (na rozdíl od té Kolumbijské). Tedy těším se na další…  4,5* ()

Daddko

Oproti predchádzajúcemu Narcos (Pablo Escobar) len slabý odvar, dej, herecké výkony (Hispánskeho agenta DEA mohol zahraď aj Dežo Lakatoš zo Sobraniec) a navyše mexická muzika je samotná čaro, neviem prečo ju niekedy nahrádzali iným žánrom. ()

Sdoom

Diego Luna nedosahuje charismatu Wagnera Moury a vlastně ani Francisca Denise (Miguel) nebo Alberto Ammanna (Pacho) ze 3.série, což je trochu problém. Prostě sám neutáhne některé scény, které by to potřebovaly. Ale jinak je samozřejmě i tahle boční série Narcos špičkou v seriálové tvorbě. Propracovaný scénář, postavy, vše je vyobrazeno velmi realisticky a člověk věří, že se to fakt takhle mohlo odehrát. Jsem zvědav na pokračování téhle mexické linie, rozjeté je to velmi dobře. (HD, orig.) ()

herr_carter

Pokud bych měl vyjádřit na sto bodové stupnici hodnocení prvních 3 sérií, nikdy by to nebylo méně jak 97 ze 100...Escobar byl brutální, Cali byly monstrózní a pravdou je, že Felix je proti nim trošku takový vyplašený žáček, který místy vypadá, že mu někdo ukradl angličáky....i přes to všechno mě i 4. Narcos napevno usadily do gauče a co do autentičnosti je to asi seriál seriálů..............moje hodnocení = 9 z 10. ()

Loki_Six

"Do you smoke pot? I guess it's okay if you do. There are laws now that say it's cool. I don't agree with them. But it's not up to me. They say it's a gateway drug. And it is. It sure is in this story. If you smoked pot in the late '70s, whether you know it or not, that pot probably started life in the same place our story begins Sinaloa. The third leg of what they call the Mexican Golden Triangle, the birthplace of Mexican dope smuggling, and the guys who would go on to run the game. With its fertile fields and hills heavy with opium poppies and Mexican marijuana, to potheads and the Sinaloan scumbags who operated there, it was a regular Garden of Eden." ()