Keď muž miluje ženu

• Česko Když muž miluje ženu (viac)
Ukážka z filmu

Žijí v San Franciscu a je jim spolu dobře. I po několikaletém manželství hrají Michael a Alice své zamilované hry, nezapomínají oslavit kulaté svatební výročí a příkladně se starají o své malé dcery. Ale brzy se objevují i první temné stíny: Aliciny pozdní příchody domů, nevydařená dovolená ve dvou v Mexiku, její stále častěji nezvládnutá agresivita i prohraný noční boj s lahví, která měla původně skončit celá v popelnici. Dcery tuší, že něco není v pořádku, Michael se překonává. Alice se snaží - ale bez přísně řízené odvykací kůry v diskrétním sanatoriu to zřejmě nepůjde. Alice to dokázala a v izolaci protialkoholické léčebny navázala nová přátelství s těmi, kteří spřízněni společnou diagnózou hledají oporu a pomoc jeden u druhého. Zatímco snaživý, chápající a nadmíru tolerantní Michael vede se svými dcerami dočasně domácnost. A tak jsou opět všichni pohromadě, ale zaskočený Michael najednou zjišťuje, že je v té nově stmelené rodině přebytečný. Když muž ale opravdu miluje svoji ženu, jen tak se nevzdává... A tak z jeho plánovaného odchodu do Denveru nakonec snad přece jen sejde. (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu

Falcor

Toto není jen romantický film, i když tam hrají, a dobře, nádherná žena často obsazovaná do romantických filmů a charismatický fešák, zde i ideální vzor otcovství. Je to o silné lásce bez silných kýčovitě umělých záběrů a o odhodlání a vytrvalosti v boji o tu lásku, což nemusí být snadné ani v běžném životě, v normálním prostředí, s každodenními starostmi a povinnostmi, jaké může řešit každý druhý člověk třeba celý život. ()

Gedes

Andy Garcia je sladkej ... Ale jinak film krom toho ze je hrozne romantickej a o velky lasce dvou lidi, kterym na zivote zalezi a zivot jim do cesty posíla ruzne problemy ve forme alkoholismu Meg Ryan, je v pohode, ale mozne by si zaslouzilo nazvat spis dramatickou pohádkou nez dramatem. Je to hrozny, proč ty filmy koncej vzdy tak dobre? Dyt to neni realny! Ale musim uznat, ze mluvili celkem duchaplne a dialogy byly celkem propracovany. ()

Tommassi3

"Piju celý den, piju všude, piju v komoře a piju v dětském pokoji, když tam děti nejsou.." Jednoznačně vůbec nejlepší filmové dílko Luise Mandokiho, který dané téma tak naprosto dokonale chápe, až se mi tomu nechtělo věřit.. Ten Bassův scénář s tou spoustou opravdu skvostných dialogů se mi zdá naprosto dokonalý, a tak to měl vlastně Mandoki o dost snazší.. Nebo právě naopak ?? ()

Martin741

Meno rezisera nepoznam, a filmy s alkoholickou tematikou su vacsinou o tom, ze pije v rodine chlap, a to nasledne nici zensku aj s detmi. Tuna je to naopak, pije zenska - Meg Ryan - a nici to chlapa Andy Garciu + deti. Dobre je podana tematika alkoholizmu, akurat trochu zamrzi absencia dovodov, preco zenska zacala chlastat. Filmove spracovanie je dost roztahane a nudne akurat obcasne pokusy meg Ryan ukazat svetu, ze je charakterova herecka su fajn. Ellen Burstyn /Exorcist/ na urovni. 56 % ()

Anderton

Dráma absolútne naruby. Navzdory hlavnej hereckej predstaviteľke a je to iba dobre. Andy Garcia v úlohe muža snov, ktorý bude stáť pri svojej žene za každých okolností a ktorého prostredníctvom hollywoodski producenti naznačujú obyčajným ženám, že aj takí chlapi predsa existujú! Louis Mandoki tu mal omnoho viac zatlačiť na pílu a ukázať problém ženského alkoholizmu menej melodramaticky a viac realisticky. Ale buďme vďační aspoň za snahu. ()

• Natáčení probíhalo od 17. května do 8. srpna 1993 v Los Angeles, San Francisku (USA) a také v Mexiku. (ČSFD)
  • Mae Whitman v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)