Čo je dôležitejšie: úspešná kariéra alebo zachovanie rodinného dedičstva? To je otázka, ktorej čelí londýnska právnička Liz, keď sa po piatich rokoch vráti do svojho rodného domu v Cornwalle... Liz (Friederike Ott) je právnička vo veľkej advokátskej kancelárii v Londýne. Od svojho šéfa, pána Harpera, dostane veľmi lákavú ponuku, ktorá jej predčasne otvorí cestu k partnerstvu vo firme. Má získať licenciu na lov hrebenatiek pre veľký rybársky koncern. Vzhľadom k tomu, že pochádza z rodiny lovcov hrebenatiek, je Liz pre túto prácu doslova predurčená. Prvý raz po piatich rokoch sa preto vracia domov do rodného Cornwallu. Chce presvedčiť svojho otca aby predal licenciu, ktorej držiteľom je rodina už po celé generácie. Ale veci sa nevyvíjajú tak, ako očakávala. Jej brat Ben (Ryan Philpott), ktorý teraz spravuje rodinný podnik, príde o život na rozbúrenom mori. Nikto nevie, že jeho syna Johnnyho (Bennet Meyer) sužujú pocity viny a žiaľu, ktoré ho úplne vyvedú z miery. Ale to nie je jediný dôvod, prečo Liz zostane vo svojom rodisku dlhšie, než pôvodne plánovala. Náhodne sa tu totiž stretne so svojou detskou láskou - Rayom (Ben Blaskovic). Nikdy na seba nedokázali úplne zabudnúť a teraz sa opäť začínajú zbližovať. A Liz si stále častejšie musí klásť otázku: Čo je dôležitejšie? Jej kariérny postup, alebo zachovanie profesie, ktorej sa jej rodina venuje už po celé generácie? (TV Doma)

laik_60

Kopec nedorozumeni a omylov, doktor ma ambulanciu v slachtitelskom sídle, ale bez personalu, jeho otec v tom istom sídle ma kancelariu ako fotbalove ihrisko bez sekretárky (nemci asi šporili s nákladmi na film) naviac Frederika ako herečka bola nemožná. ()