Nedávno ovdovelý Garret Blake (Kevin Costner) sa pokúša vyrovnať so smrťou svojej milovanej manželky Catherine naozaj svojským spôsobom: píše jej dojemné ľúbostné listy, ktoré potom zatvára do prázdnych fliaš a hádže do oceánu! Jedného dňa jednu z týchto fliaš nájde vyplavenú na pláži rozvedená mama malého Jasona (Jesse James), pôvabná reportérka Theresa Osborneová (Robin Wright Penn) – a jej obsah ju natoľko chytí za jej ťažko skúšané srdce, že sa rozhodne autora tohto nádherného, a zároveň neuveriteľne zúfalého vyznania za každú cenu nájsť. Netuší, že nájde oveľa viac, ako pôvodne dúfala – no nielen to... (TV Markíza)

peiton

Znova som opäť ,,vplávala" do melancholickej nálady,takže vyťahujem zo šuflíka s názvom Romantika po dlhšom čase túto sentimentálnu záležitosť.Myslela som si, že keď príbeh poznám naspamäť nedokáže ma už tak zaujať,aby som ho prežila ako po prvý krát.Och ako hlboko som sa mýlila.Je to citlivý a čistý príbeh, ktorý nám ukazuje, že sa treba vždy chopiť šance, pretože tá sa nemusí opakovať.Terese a Garettovi som od začiatku fandila a do poslednej chvíle som verila v šťastný koniec..vždy tomu verím.Viem, že v mojom živote také chvíle nenastanú, viem, že možno správu vo fľaši nenájdem no film mi dal jedno krásne ponaučenie, že to čo môžeš spraviť dnes, neodkladaj na zajtra ,pretože zajtra môže byť už neskoro.Odporúčam Správu vo fľaši tým,ktorý majú radi vášeň, lásku, a nevadí im keď si na konci poplačú. ()

kajas

Robin Wright umí hrát osudové ženy, ať už je to Jenny ve "Forrestovi" nebo Theresa v tomto slaďáku. Kdybych nebyla kamarádkou poučena o konci filmu, stoprocentně bych závěrečné minuty proplakala, nestalo se ale tak. Filmu by také neuškodila kratší stopáž, mnohdy jsem se přistihla, že dění na obrazovce ani nevnímám. Na jedno podívání zkrátka stačí. ()

Lencha

Pište si co chcete! Mám ráda Kevina a to jak hraje. Mám hodně ráda tenhle film. Krásnej romantickej film. O vztazích, o lásce. Už když jsem ho viděla poprvé, tak mě dostal. A dostává mě pokaždé, když ho vidím. Závěr filmu...dojímavej jak blázen, na jednu stranu si člověk říká *SPOILER* že je dobře, že "odešel" Kevin za svou milovanou ženou, na druhou stranu je smutný, že tu nechal svou novou lásku...zvlášť, když se se svou mrtvou ženou jel rozloučit...a vlastně "opustil" svou novou lásku...dává to smysl? Rozumíte mi jak to myslím? Zkrátka a jednoduše, závěr je smutnej a prostě je:-( ()

v.indruchova

Pěkný film, ale nesmírně smutný. Láska ztráta a zase láska a ztráta a to je na mě moc. Mám radši Happy endy. Jsem beznadějný romantik, proto jsem si pobrečela. Kdo chce něco zamilovaného najde, ale veselého, ne, jen záblesky. Červená knihovna a ještě "drasťák", vím proč se takovým filmům vyhýbám. Na mě ten konec byl moc smutné..zklamání. Jsem ráda, že se mužům film také líbil (tady na čsfd). Nelituji, že jsem se na film podívala a ráda jej doporučím pro oči, kterým nevadí probulet půl filmu :) K. Costnera mám moc ráda. V.I. ()

Squib

Toto já prostě nemusím. Když se dívám na film, chci, aby dějové zvraty měli logiku a pokud něco konec Vzkazu v lahvi postrádá je to právě jakýkoli byť jen náznak logiky.Prostě scénárista nechtěl u pohádkově dosti vzhlížejícího příběhu udělat Happy end. Tomu se pokud vím říká SAMOÚČELNOST. A abyste věděli, tak mě se ten film skoro líbil! ()

• Děj filmu se odehrává v Chicagu (nachází se ve státě Illinois při pobřeží Michiganského jezera) a na bariérových ostrovech Outer Banks u pobřeží Severní Karolíny a jihovýchodní Virginie, na východním pobřeží USA. (noelcoward73)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)