Viking Destiny

• Veľká Británia Of Gods And Warriors (viac)

Bohové si pohrávají také s králi, jejich partie mohou trvat i desítky let. Když lstivý Loki (Murray McArthur) slíbí princi Bardovi (Timo Nieminen) trůn, princ neváhá obětovat cokoliv a kohokoliv, aby na něj usedl. Jenže princezna Alva (Victoria Broom) si trůn svým proradným nevlastním otcem jen tak vzít nenechá a na cestě, kde hledá sebe sama a buduje své odhodlání, navíc po jejím boku stojí nejen její přátelé, ale i sám bůh moudrosti a války Odin (Terence Stamp). (pilarius)

pilarius

Měřítkem televizním průměr, rozpočet padl na CGI objevujících se a mizejících bohů - ten kouř je bombastický, bohužel kvůli tomu nezbylo ani na muchomůrky. Každopádně jsem už viděl mnohem horší věci za mnohem víc peněz, na ukrácení večera to nebylo vůbec špatné. ()

Morholt

Standardní céčkové fantasy snažící se svézt na současné popularitě vikinské tématiky. V tomto případě dcera hodného panovníka bojuje proti svému zlému strýcovi, který uchvátil trůn. Jí pomáhá Ódin, jemu našeptává Loki. Herci podle očekávání stáli za prd, o nějaké choreografii bitek nemůže být řeč, ačkoliv jeden cvičný souboj se částečně profesionálně tvářil a po stránce dějové je to také slátanina. Pobaví litry kečupu a občas zapůsobí kouzlo nechtěného. Je to srajda, ale už jsem viděl větší, takže 15%. ()