Nancy Drewová a tajné schodisko

• Česko Nancy Drew a tajemné schodiště (viac)

Šestnásťročná Nancy (Sophia Lillis), ktorej nedávno zomrela mama, sa so svojím otcom Carsonom (Sam Trammell) práve presťahovala do malého mestečka River Heights. Carson sa tu zapojí do kampane proti stavbe železnice. Nancy si zatiaľ v novom meste hľadá kamarátky. To sa jej darí aj vďaka tomu, že je múdra a dokáže sa postaviť aj miestnemu školskému nafúkancovi, ktorého zosmiešni. Tento kúsok jej však vynesie odmenu v podobe verejného trestu (musí upratovať ulicu). Pri tejto činnosti si vypočuje starú ženu Floru (Linda Lavin), ktorá sa práve obrátila na miestneho šerifa Marchbanksa (Jay DeVon Johnson). Flora aj jej neter Helen (Laura Wiggins) tvrdia, že v ich dome straší. Šerif odmieta Flore pomôcť, a tak sa Nancy ponúkne, že jej pomôže zistiť, ako to s tými strašidlami v dome je. Lenže než môže Nancy začať riešiť záhadu strašidiel, zažije nepríjemnú vec. Na ulici sa jej začne vyhrážať miestny darebák Willie Wharton (Jesse C. Boyd). Chce od nej, aby sa jej otec vzdal boja proti stavbe železnice. Nancy vyrazí do domu Flory a skutočne tam večer zažije zvláštne úkazy. Náhle začnú vybuchovať žiarovky, otvárajú sa zásuvky od skríň a po ľuďoch lietajú predmety. Nancy sa ale nebojí, a tak hneď na druhý deň ráno objaví príčinu... (TV Markíza)

Vera2613

Veľmi príjemný film ktorý ma tých 90 minút dobre bavil. Sophia Lillis sa na Nancy veľmi hodila a rola jej sadla a tiež si myslím že to zahrala veľmi dobre. S istotou ťahala celý film. Príbeh celkom jednoduchý a záver s odhalením dosť predvídateľný, čo nevadí keďže tento film je taká pohodová jednohubka. Ak by sa vyskytlo pokračovanie Nancy Drew určite by som sa potešila. Za mňa solídne 4* ()

Arsenal83

Film maximálne pre deti okolo 12 rokov alebo aj staršie retardované kúsky. Komu je sympatická dievčina ako Nancy Drew? Snáď len nejakému peďákovi, aj to ujetému. Ja by som ju v noci stretnúť nechcel, horšie jak Nočná mora z Elm Street. Snáď za všetko hovorí výrok: "Čo je dnes najdôležitejšie na svete? Mať dobré meno na sociálnych sieťach." To hovorí veľa o dnešnej chorej dobe. ()

dr.horrible

V USA platí Nancy Drew za rovnakú klasiku ako Scooby Doo (asi jak pre naše končiny Mach a Šebestová, alebo Pippi, krát 100), a neoddeliteľnú súčasť popkultúry. U nás ju takmer nikto nepozná, čo ale pri sledovaní deťom vôbec vadíť nebude. Je to vcelku ideálny film na sobotu ráno, pokiaľ máte menej ako 14 a chutia vám corn flakes. Sophia Lillis roztomilá. Cieľovka nech si pridá koľko chce. ()

JustMeeKatie

Nancy Drew vám co by (možná až příliš) zvědavá středoškolačka nenaservíruje krvavou krimi, místo toho ale dostanete velice příjemnou podívanou, která vás v těch 90 minutách krásně zabaví. Mně se film líbil opravdu moc a to po všech stránkách (děj, prostředí, herci - Sophia Lillis si v téhle roli opravdu získala moje srdíčko), je sice pravda, že je spíše cílený na dívky, ale jelikož hlavní hrdinka se vyznačuje právě svým zvídavým duchem a smyslem pro dobrodružství, myslím si, že Nancy Drew by mohla být skvělým vzorem pro mladé slečny. A ačkoliv je mi jasné, že asi nesklidí nijak zvlášť velký úspěch u diváků, stejně bych byla ráda aspoň za jedno pokračování. Snad se o to má oblíbená Ellen (DeGeneres), jakožto jedna z producentů, postará. ()

GigaPudding

Třetí hvězdička je asi spíš jenom za Nancy Drew na skateboardu a za to, že to překvapivě rychle uteklo, ale jinak asi viditelně šetřili na režii i scénáři, protože na tom bylo znát, že to mohlo být dost dobrý, kdyby si na tom dali pořádněji záležet. Dora and the Lost City of Gold bylo značně lepší a ne tak laciný. Existujou ale i výrazně větší blbosti, co jsou i mnohem nudnější, tak třeba si tahle Nancy tu třetí hvězdičku zaslouží :D. ()