Bláznivá komedie o záměně identity, sexy monstrech a neshopných policajtech v hlavní roli s Robertem Benignim. Děj, založený na skečích probíhá na okraji Říma, kde řádí neznámý vrah a násilník. Všechny nitky vedou k Lorimu (Roberto Benigni), který je pro svoje neobvyklé chování nejnenáviděnějším člověkem v okolí. Od první chvíle policejního vyšetřování je hlavním podezřelým a po svých neslavných pokusech svádění přivádí policii k myšlence, že právě on je tím sexuálním maniakem. (Butterfly Video Entertainment)

dobytek

Roberto Benigni to na začátku rozjel ve velkym stylu. Některý scénky mě opravdu rozesmály a já se u toho skvěle bavil. Jenže tak od půlky mi přišlo, že Benigni se chtěl hlavně pochlubit, že má docela hezkou manželku, takže jí dal asi až zbytečně moc prostoru. Druhá polovina už tak vtipná neni a hlavně se vtipy začínaj dost opakovat. Nakonec ty 4 hvězdy dám, ale je to tak akorát na hraně. ()

Fingon

Jedna mladá Italka mi v roce 2013 přísahala, že tohle je nejlepší italský film:-) Docela mě zklamalo německé DVD s filmem, který sice obsahuje italskou zvukovou stopu, ale jen německý dabing a žádné titulky. Tak jsem aspoň doufal, že to bude kompletní verze filmu a ne americká, kde byla vystřižena jedna scéna ze začátku filmu. A co čert nechtěl, ta samá scéna chyběla i tu. Nu což. Film samotný je rozhodně lepší, než Johnny Párátko nebo Syn Růžového pantera... Docela by mě zajímalo, jestli se tu bratři Farellyovi inspirovali pro jednu ze slavných scén z Něco na té Mary je... ()

neoBlast

Natolik ztřeštěná italská komedie, že se na dvě hodiny řvoucího Reborta Benigniho nelze vůbec zlobit. Hodně umírněná produkce (tři herci a jedno sídliště) vám prostě naznačuje, že Benigni herec je centrem zájmu pro ehm... Binigniho režiséra. Přihlouplá komedie, která to o sobě ví a vůbec se za to upřímně nestydí. 70 % ()

Anderton

Roberto Begnini je komediálne monštrum. Teda aspoň kedysi dávno bol. Na tento film som už dávno zabudol, ešte že brázdením po csfd narazíte na všeličo. Videl som ho v polovici 90-tych rokov a odvtedy som naňho v našich televíziách bohužiaľ nenarazil. Je to veľká škoda, Monštrum je jedna z najvydarenejších typických talianskych bláznivých komédií. ()

Devadesát Dva

"E' il Mozart del vizio..." (haha) (...) Geniální physical comedy Roberta Benigniho, který ještě před svým oscarovým 'La vita è bella' předvádí vlastně dost totéž, ale zajímavěji a zábavněji (protože na rozdíl od jeho oscarového filmu tu není ta prvoplánovaná hra na city - ale třeba bych se na to dnes díval jinak). 'Il Mostro' je pro svou dobu typická italská bláznivá komedie, kde se hlavní hrdina, v jádru sympatický, ale pořád prospěchář, Loris, skrz své podivné voyeur "momentky", kdy se často dostává do erotických situací... a je u toho mnohdy i na očích, či i na kameře, stává hlavním podezřelým v hledáčku policie, která chce mermoci dopadnout vraha, který zrovna řádí v Římě. Scény jsou skečovité a vždycky se snadno strhnou určitým směrem, ale v té jednoduchosti je to geniální (jak to s tím zápalem a afektem umí prodat snad jen Italové) a Benigni to tady zkrátka trefil, je to skvěle napsané a nenáročné, člověk u toho nemusí moc přemýšlet, aby se na to naladil. ()

• Francouzští herci namluvili vše ve svém rodném jazyce a později byli předabováni různými italskými herci. (TheSpearCZ)