Studentský maraton 2018

(relácia)
všetky plagáty
Publicistický / Dokumentárny
Česko, 2018, 240 min

I letos vám přinášíme přehlídku těch nejlepších studentských filmů, které se představí na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Poznejte nové talenty v nabídce sedmadvaceti filmů všech žánrů ze škol nejen filmového zaměření... Film dnes může natočit skoro každý, a tak se mu věnuje stále více škol. Rostou na nich ale skutečné talenty? Můžete je hledat v rámci zahájení 44. Letní filmové školy v Uherském Hradišti i na obrazovce České televize. Sedmadvacet krátkých filmů nejrůznějších žánrů opět zasvěceně vybíral mediální analytik Milan Kruml. Přehlídku studentských filmů doplní rozhovory s jejich autory, zajímavými hosty i návštěvníky letošní LFŠ. (Česká televize)

Enšpígl

Musím se přiznat, že LFŠ jsem ještě nikdy nebyl, ale věřím, že to změním, protože vystupování odpovědných lidí mě přijde sympatický a oproti třeba MFFKV mě to přijde víc o filmech a méně o elitách a celebritách. Třeba ČEZ uvolní málo peněz co měl pro Vary na tento fesťák, byl bych za to rád. Koukl jsem se alespoň na studentský maraton, protože si myslím, že český film se ubírá velmi špatným směrem, především díky filmovým kamarádšoftům. Viděl jsem toho dost něco horší, něco lepší a něco skvělý. Moc těm mladým lidem fandím, aby se prosadili, protože jestli měl maraton mnoha různých filmů, dokumentů a animací společnýho, tak to byla kreativita, nápad a v mnoha případech i talent. V diskuzi jsem nechal kompletní seznam vysílaného, protože docela dost pořadů a tvůrců tady nemá profil což je docela škoda, když už tady má profil Hitler a Cival, mohli by mít i oni. ()

Autogram

Škoda, že časť filmov tu nemá profil, takže to skúsim dať sem. –––– Smrtící písmo (Bohdan Dušek) **** Slušný animovaný horor podľa najlepšej tradície Karla Zemana. Aj s myšlienkou: Když neumíš číst, zvítězíš. –––– APLOMB (Michal Starý, 2017) ** Rekvalifikácia a firemné zmagorenie osobnosti, to mnohí poznajú. Ale film nie je zvlášť záživný, ani s mimoriadnou pointou. –––– Závislý (Vojtěch Malčík, 2017) *** Amatérsky mravoučný film pre modernú dobu? Závislosť od smartfónu s trvalými následkami. –––– Pohádka lesní (Daniela Suchomelová) *** Víte, co se děje v lese, když se setmí? No, nedozvedel som sa. Ale animácia na amatérsky film slušná. –––– Vodník (Jan Matyásko, Lukáš Kučera) **** Erben by musel mať značnú dávku zmyslu pre recesiu, ale mne sa toto poňatie Vodníka páčilo. Spracovanie v širokom kino formáte je tiež výborné. –––– Egosánek (Dita Stuchlíková, 2017) Tie dve minúty celkom unikli môjmu chápaniu. –––– Peklo na míru (Petr Sulan, Jana Mašková) *** Výpoveď jednej drogovej existencie o svojej neblahej minulosti. Ak je to autentické, tak klobúk dole. Len to nie je celkom film v pravom zmysle. –––– Romeo a Julie z Kyberny (Michaela Valentová) *** Nikdy nedávejte dohromady grafiky a programátory. Jejich rivalita je příslovečná! Šejkspír by snáď privrel oči, časť filmu funguje, ale bitky vôbec nie. Škoda, že od Šejkspíra si zobrali veľmi málo. –––– Unknown (Jakub Korselt) Na mňa príliš silný experiment, ani neviem, čo a ako hodnotiť. –––– Jdi za svým snem (Martina Wittlerová) Lego postavičky a znovu nehodnotiteľné. –––– Ona (Filip Faja) **** Pekná hra s tieňovou grafikou a s pocitmi diváka. A tiež dobrý klavírny doprovod. ()