Hvězdě erotického kanálu s rostoucí základnou fanoušků ukradne účet dvojnice. Rozhodne se tajemnou pachatelku odhalit a získat svou identitu zpět. (Netflix)

Eliott

Měl bych si občas o filmu něco přečíst, než si ho pustím. Samozřejmě jsem si pro to vybral naprosto nevhodné místo a setkal se s několika odsuzujícími pohledy lidí, kteří si snad mysleli, že se veřejně koukám na porno. Ono toho ostatně v úvodních dvaceti minutách k pornu mnoho nechybělo. Krásná dívka, která se živí lechtivými live streamy a snaží se postoupit vzhůru v žebříčku slávy. V momentě, kdy dosáhne vytouženého úspěchu, nastane mysteriózní zvrat v příběhu a vše se náhle začíná hroutit. Dívka neví co si má počít a každý ji odmítá pomoci. V zoufalství je navíc nucena konfrontovat své zvrhlé chlebodárce a aby toho nebylo málo, na konec si také poradit se svou tajuplnou duplicitou. Na tento film budu ještě dlouho vzpomínat neboť má zcela bezchybnou atmosféru a vskutku nápaditý příběh z pro většinu lidí zcela odlišného, ale zajímavého světa sexuálního průmyslu. 83%. ()

POMO

Originální námět reflektující posedlost mladých lidí uspět v soutěži identit umělého online světa, navíc formálně skvěle zvládnutý. Ale právě proto jsem od něj očekával rozvinutí dějově širšího konspiračního záběru s dramatičtějším vyústěním. Film je nakonec spíše jen komornějším psychologickým záchvěvem teenagerské postavy s vykolejenou realitou, které psychologické záchvěvy mě coby diváka moc nezajímají. ()

Enšpígl

Já jsem stará škola, takže sexy přes web či kameru mě fakt neberou, živá samice je prostě živá samice, ovšem nepopírám, že tohle mělo až do závěrečný scény drive, ovšem poslední scéna byla uplně proti celý pointě. ()

Malarkey

Sexuální techno thriller, který ale s napětím docela slušně pracuje. Za normálních okolností bych tvrdil, že námět do Ameriky svojí totální naivitou docela sedí, ale to by nesměl u nás existovat nedávno vydaný dokument V síti, který navazuje na podobnou tématiku a zachází ještě do větších extrémností. Holka z livechatu se ze začátku tváří hodně napínavě. A ne proto, že očekáváte, co všechno si před tou kamerou vymyslí, jako spíš tím, jaké mystično se v druhé polovině začne dít. Je to navíc všechno pro běžného diváka dost absurdní, ale ti, co programují a internetem žijí dnes a denně Vám potvrdí, že nejhorší je, když Vám internet ukradne identitu, takže na zamyšlení to docela stojí. ()

Superpero

Jo, bizár. Exkurze mezi kyberkurvy. Internet je džungle atd. atd. Co mě ale zaujalo a potěšilo bylo velice civilní vystihnutí vztahu s mámou a její reakce a následné chování, když zjistila dceřino povolání. ()

EvilPhoEniX

Jedná se o moc milé překvapení, které je sice spíše Thrillerem než Hororem, zde to vůbec nevadí. Příběh se zaměřuje na krásnou Lolu, která si vydělává prostředníctvím erotických webcam show a snaží se postoupit výše v Rankingu, bohužel jí někdo ukradne identitu a připraví ji téměř o vše a to si Lola nenechá líbit. Je to hodně originální, hezky barevné, poměrné chytré, zábavné, slušně zahrané, znepokojivé i mysteriózní zároveň a především je film vzrušující a sexy, což si užijí pánové, poněvadž zadečků a koz je zde dostatek. Finále je moc pěkně vygradováno a jediné, co zamrzelo, že nedostanem na jisté otázky odpověďi. Netflix ke konci roku šlape na plyn neskutečně a od Ledna se výrazně zlepšil. Chválím.75% ()

xxmartinxx

Přemýšlel jsem chvíli, jestli ta rozehraná hra má něco znamenat, symbolizovat, říkat - a došel jsem k tomu, že jde prostě o zajímavý gimmick, který se rozhodně vyplatil a tenhle film bez problému utáhne. Nekonkrétní technofobie vůči sociálním sítím stačí, film samotný pak jen čistě mechanicky zkoumá možnosti svého námětu. A je to fajn. ()

Gilmour93

Nekalá soutěž mezi webštětkami a nebo se v camming průmyslu snižují náklady automatizací..? Alice in Webland přináší zamyšlení, jestli je horší, že svou důstojnost můžete všechnu prodat a i když už jste bez ní, můžete ji nabízet za peníze dál a dál a nebo hrozba, že naše identity za čas přeberou výkonnější algoritmy. Možná to jde ruku v ruce.. ()

Botič

Pohlcující techno thriller, který by mohl být klidně pod hlavičkou Black Mirror. Podobně jako Nosedive totiž Cam ukazuje touhu po lepším skóre, uznání a statutu, které ale drží v rukách, jako velkou cuketu, ti kdo se dívají a přihazují. ()

*CARNIFEX*

Konkurenčný boj medzi “kurvami”, nepozná hranice ani na webe :) Po prvotných minútach, by som v živote nepovedal, že si ma “Cam” takto plnohodnotne získa. No tá myšlienka, takto originálne spracovať dnešnú, stále pomerne neznámu, respektíve podceňovanú formu kriminality, je naozaj skvostná. No a i keď je tento počin viac thrillerom, než hororom, ja v konečnom dôsledku nemôžem inak, ako len tlieskať, lebo niečo obdobné, tu pomerne dosť dlhú dobu nebolo, a zrejme ani nebude. Ďalšia solídna vec od “Netflixu”. ()

D.Moore

Neonový kafkovský příběh z prostředí webkamerového lechtivého byznysu se nezamýšlí nad ničím menším než nad hodnotou identity lidí, kteří se ji rozhodnou dát veřejně všanc a vydělat si nějakou tu virtuální korunu. Film je svižně natočený, překvapivý a ve výsledku mi ani nevadilo, že pořádně nevysvětll, proč a jak se stalo, co se stalo, ale zabýval se hlavně tím, co to způsobilo a jak (jestli vůbec) z toho ven. ()

darkrobyk

Prodáváte své tělo v internetové šou a někdo vám sebere identitu. Co uděláte? Rozflákáte notebook. Horor tohle opravdu není a nic na tom nezmění ani fingované sebevraždy (pěkně udělané) či rozmydlený frňák v přímém přenosu. Nu a mysteriózní to bude shledávat snad jen ten, kdo o ničem podobném nikdy neslyšel, možná. Cam je drama o holce, co dělá děvku přes kameru, a když přijde o job, musí se postarat, jak vše uvést do starých kolejí. Řemeslně dobře udělané. V podstatě virtuální nevěstinec, kde se bojuje o sledovanost, a tedy o peníze. Napětí trochu - v motelu a závěru. Asi tak. ()

lamps

Parádní obrázek zdegenerované generace 0, k níž se bohužel řadím a musím srdnatě bojovat s tím, že spousta hezkých holek se raději svléká před kamerou nežli přede mnou. Barevná forma tomu sedí a postupný úpadek do zoufalství a doslovná ztráta vlastní identity překonávají i fakt, že hlavní hrdince ani nic pěkného nepřejeme. Z pozice čisté logiky to možná chvílemi smysl nedávalo, ale čert to vem, když se povedlo natolik věrohodně a zajímavě rozmáznout tak významné poklesky a hrozby dnešní anonymní internetové komunity. Holky, hezky obléct, zahodit mobil a mazat zpátky na vesnické plesy - v té tombole se můžete koneckonců skvléknout taky. ;) ()

Cappuccino

Námet určite zaujímavý, po technickej stránke sa s Cam tvorcovia pekne vyhrali, ale dej filmu bol naozaj čajový a pri záverečnom "rozuzlení", ak to tak možno vôbec nazvať, mi filmári ukázali veľkého fakera. ()

Vančura

Toto šlo mimo mě. Extrémně nudný a mizerně obsazený film s krajně nesympatickou hlavní postavou, která řeší úplně absurdní problémy - bylo mi ukradené, jestli se jí podaří dostat její účet zpět, a jak to celé dopadne. Ten příšerný song při závěrečných titulcích tomu jen nasadil korunu, téhle sračce bych se prostě podruhé obloukem vyhnul. ()

kingik

Přebujelá paranoia s asexuální herečkou v hlavní roli, na kterou má mužská chlouba vůbec nereagovala. Jinými slovy řečeno - prvotřídní fujtajblice. Slibný koncept se nanejvýše pozvolna utápěl v tratolišti podivných scenáristických manýr a již zmíněné asexualitě. Přičemž až s podivem je to, že k mé nikdy neexistující dysfunkci erekce, se přidal i nezájem sledovat erotickou cam show, o které u mě panuje přesvědčení, že by měla být vzrušující. No jo, jenže když casting nesehnal na hlavní hrdinku žádnou obstojnou krásku než Madeline Brewer, je nasnadě, proč potenciální látku zrovna nezahrnu superlativy. Tým tvůrců se neopírá o známá jména, i tak bylo místy znát, že by chtěl příjemně překvapit, jen pořádně nevěděl, jak na to. Debutující scenáristka Isa Mazzei si ukrojila velký krajíc. Chtěla neotřele, dovedně i částečně sofistikovaně spojit prvky mysteriozního thrilleru, aby jí z toho vylezl eroticky laděný fetiš horor a navrch přidat pořádnou porci paranoidních bludů, raději, aby se, pokud možno, nemuselo nic vysvětlovat. Něco se jí i do svého konceptu povedlo aplikovat, z velké části ji však spasil režisér Daniel Goldhaber, který tu volovinu alespoň zajímavě vizuálně ukočíroval. Leccos jsem si sliboval od vyvrcholení, u mě tedy proklatě mrtvo, nicméně, z filmového hlediska je finále úplně trapně nezvládnuté. Takže nespoléhám na to, že bych někdy provedl exkurzi za děvčaty z erotických camwebů. Už nyní vím, že o nic podstatného nepřicházím. 5/10 ()

Goldbeater

Půvabná Madeline Brewer představuje ambiciózní camgirl Alici, jež je odhodlána dostat se na vrchol žebříčku popularity a neštítí se kvůli tomu podstoupit i dosti pochybné praktiky, aby nalákala diváky na svou online show. Zvrat přichází ve chvíli, kdy o Alicinu virtuální identitu usiluje její mysteriózní dvojnice. Cam je chytrý, svižný, sexy a hlavně velmi svěží hororový thriller, který přibližuje prostředí poskytování erotických služeb na webkamerách a přináší vcelku mrazivý pohled na moderní hrozby internetu. Víc nechci prozrazovat, mohu pouze doporučit. [Sitges 2018] ()

InJo

Výborný malý thriller od Netflixu, který klasickou zápletku o ztrátě identity moc pěkně napasoval na velmi aktuální téma erotických webcam show. Suverénně natočené dílko bez hereckých hvězd a od neznámého režiséra, které je ale díky své hutné atmosféře zoufalství a beznaděje, do nichž se hlavní hrdinka postupně propadá, velmi poutavé, napínavé a depresivní. A opravdu hodně to připomíná povedenou epizodu seriálu Černé zrcadlo. 80 % ()