Alaric řekne super oddílu, co má dělat dál. Hope si dobře popovídá s Lizzie. MG pomáhá Ethanovi. Cleo si vyzkouší své nové schopnosti a zjistí, jaký je její úkol. Landon mezitím přebírá novou roli. (HBO Max)

Tom10000

18. díl. Všichni se chystají na střetnutí s bohem Kenem, jenž má v plánu jednou provždy zabít Hope. Díky všem výpočtům a svému vlastnímu tušení Alaric dojde názoru, že by se měl obětovat. Někdo musí odpálit zbraň, jež Kena oslabí, a měl by to být on. Jenže není. Na místo jeho oběti ji má přinést jeho dcera Lizzie. S tím se zpočátku její otec nechce smířit, ale musí. MG opět odloží chvíli pro tu, kterou miluje, ale nakonec se mu přeci jen svěří se svými city. Cleo se dozví o Kenově děsivé schopnosti na vlastní kůži,a také zjistí, kým je. Fúrií, pomocnicí bohů, jako je on. Když se musí rozhodnout, zdali nechá svoji lásku Kaleba zemřít, či přivede Hope do Kenovy náruče smrti, ponechá upíra zemřít. Ethan odjíždí pryč, hrozilo by mu při boji nebezpečí. Landon spatří pravou tvář převozníka, tvář Kenovy sestry, jež byla prokletá, aby vozila lidi ko Klidu, aniž by se na svůj domov mohla vrátit. Emočně otupěla, a svoji svobodu našla v něm. Landon se tedy stává novým převozníkem. Osvobodí Teda z Necromancera, a vydává se s ním do Klidu (tím tak trochu zakončuje svůj i jeho příběh). Aurora de Martel má přesvědčit Kenovu dceru, ay vyrobila zbraň schopnou zabít Hope, ale sama se zpochybní, zdali to s ní myslí bůh vážně. 95 procent. ()