Když nový vězeň v armádním detenčním centru začne dělat děsivé věci, stane se z hledání pravdy boj o přežití mladé vyšetřovatelky. (Netflix)

Psychor

Ghoulové se po několika letech konečně dočkali rehabilitace svého jména, jelikož počínaje rokem 2015, kdy nám kaskadér Jákl představil své památné hororové fiasko, nedokázaly tyto démonické stvůry z arabského folklóru vystrašit ani malé dítě. Indická minisérie, pod kterou je coby producent podepsán i Jason Blum, si zakládá na pozvolném budování napětí a vycizelované klaustrofobické atmosféře. Úvodní epizoda (4*) představuje jakýsi hororový předvoj, ve kterém se divák blíže seznamuje s postavami a poznává zákonitosti dystopického světa blízké budoucnosti. Pomalu začínáme cítit přítomnost zlověstné vibrace, která se naplno rozezvučí v části druhé (5-*), jež považuji za předčasný hororový vrchol série - velmi ponurý a s vítaným nádechem paranoie. Naopak závěrečná epizoda (3+*) je spíše akčně-krvavého rázu a nevyvaruje se drobných scénáristických zakolísání. Mile mě však překvapil výkon Radhiky Apte, která zde doslova exceluje a dává tak zcela zapomenout na své lehce afektované herectví z předloňské Phobie. Jakožto zdejší hororový expert uděluji seriálu Ghoul čtyři hvězdy a doporučuji ho ke zhlédnutí každému opravdovému fanouškovi žánru. ()

*CARNIFEX*

Ľahko nadpriemerná, Indická “hororovina” so slušným, atmosférickým nádychom, na ktorom má veľký podiel výber prostredia. Pár gore scén je plusom, aj keď z tohto pohľadu vzhľadom na určité sekcie vo vývoji deja, sa dalo vyťažiť omnoho viac. Posledná dobrá skúsenosť s touto krajinou, v kombinácii s týmto žánrom, bola zombie komédia: “Go goa gone”. Teraz si divák (možno) zápíše druhú. Medzi 3-štyri. ()

JohnCZ

Vlastně je docela škoda toho fantasy elementu. Protože zejména první epizoda jako náhled do indické dystopické budoucnosti je super a mnohými vytýkaná zdlouhavost mi vůbec nevadila. Škoda, že je to nakonec tak nekonzistentní. Druhý díl je klasický horor a finále je zase akční thriller. Zajímavě rozjetá atmoférická minisérie se nakonec zvrhává v přímočarou vyvražďovačku, která je sice v rámci žánru slušná, ale imo to klidně mělo na víc. ()

zbyshek

Sledování tohoto seriálu se dá přirovnat k jízdě na horské dráze. První díl na vás už od začátku dýchne hodně deep atmosféru, což je podle mého přesně to, proč si většina konzumentů tento seroš pustila. Nicméně to je asi největší pozitivum první části. Ta měla navnadit na následné pokračovaní a leccos nakreslit, což se stalo, ale některé mohla odradit od dalšího sledování malou akčností. Když jste se přelouskali ke druhé části, muselo to být pro vás příjemné překvapení. Druhá část měla přísný ráz a hodně bavila. To je asi hlavní důvod, proč toto dílo vychvaluji. Spolu s temnou atmoškou a celkem i hustými postavami to mělo náběh na zajímavý příběh. Jak už to občas bývá, konečná část zasazena do posledního, třetího dílu zase tolik radosti nepřinesla. Nechci tady úplně spoilerovat, a tak jen upustím hodnocení a rozhodně doporučím dám tomuto výtvoru Indické sekce Netflixu šanci. 75%. ()

Andrea1717

Nejaký postapokalyptický svet, kde sú ľudia zmanipulovaní do bezhraničnej viery v moc a pravdu štátu, ktorá samozrejme taká pravdivá a čistá nie je. Hlavná hrdinka, udá vlastného otca vo viere v jeho "prevýchovu" ale všemocný štát ho ako teroristu tajne zabije ako všetkých ostatných "teroristov". Zrazu sa na scéne objavuje ghoul v roli spasiteľa nevinných obetí. Všetko sa odohráva v zatemnených kobkách vezenia. Muselo to dať prácu vymyslieť ako skrížiť politiku, vieru a mytológiu do jedného gulášu... Odseldovala som to, ale žiadne očarenie ani des sa nekonal. Desivé to bolo asi ako rozprávka o červenej čiapočke a vlkovi... Dve hviezdičky, len za Radhikin výkon, ako herečka je výborná... ()