Heavy Object

• Japonsko ヘヴィーオブジェクト (viac)

I v budoucnosti, kdy raketoplány běžně létají do vesmíru a na měsíci existují rekreační centra, přetrvává jeden lidský neduh – touha ničit, podrobovat, dobývat. A jak je obecně známo, právě války přinášejí nejintenzivnější technologický růst. Proto také vznikly mocné zbraně kulovitého tvaru a s velkým množstvím palebné síly, které nezastaví ani pouště, ani hory, ale ani oceány. Souhrnně jsou známy pod pojmem „Objekty" a v době, kdy se odehrává i tento příběh, jsou prakticky jedinou použitelnou technologií pro boj o svrchovanost na Zemi.
Hlavními postavami tohoto anime jsou radarový analytik a původem šlechtic Winchell Havia, který se do armády přihlásil jen proto, aby mohl prokázat, že je hoden zdědit rodinný majetek, dále pak Barbotage Qwenthur – chlapec, který se vzdal svého studia v zahraničí, aby se stal návrhářem objektů s licencí a získal tak peníze, a v neposlední řadě také dívka jménem Brantini Milinda – jedna z mála vyvolených, kteří mohou usednout do pilotního křesla Objektů. Momentálně se všichni nacházejí v horské základně zapadané sněhem, kde nehrozí prakticky žádné nebezpečí. Jenže technologický vývoj se nezastavuje, a tak Milindin Objekt Baby Magnum pomalu ale jistě zaostává za novějším typem druhé generace. Navíc se zdá, že období klidu právě končí. (EMIA)

SonGokussj

Mám pocit, že všechny (poslední dobou) supertajné supersilné supernebezpečné vojenské základny se superzbraněmi jsou vedeny 15-18 letými teenagery, kteří dávají rozkazy 13-15 letý teenagerům, supervelké superzbraně udržují 4 teenageři + jedna babička, která v zájmu příběhu za pár episod skoná a protože jsou všichni tak mladí, tak jsou nám do vínku přidány sexistické hlášky každých pár minut. Abych to shrnul: Příběh se nejeví špatný, vypadá to vcelku nadějdě, kdyby tam ovšem nebyly všudypřítomné narážky na sex, které se tam absolutně nehodí, ale na které je kladen neuvěřitelný důraz, protože je to teď prostě asi cool. Velké zklamání povedených 8 začátečních minut. Než přišli teenageři... Zájem to však vzbudilo, uvidíme, co dá episoda 2. Prozatím průměr. 2. ep: Zájem utichl. Boobgraby, naprosto nijaké rozhovory, logika, ... šlo to k ledu. (that was a pun :-D)... I můj trapný vtípek byl vtipnější než celá dnešní ep. Drop 20% ()

janovrom

Mám z toho podobný pocit jako SonGokussj. Proč všechno ovládají děti? Jsem u pátého dílu a příběh nepozoruji. Vypadá to příliš episodicky a to se mi nelíbí. Hudba se k tomu vůbec nehodí, spíše mě otravuje. Nakonec z toho budou nejlepší ty ecchi scény (a že jsou hodně zoufalé). Drop po 5.díle. PS: Ta babička-mechanička přežije. ()