Když se zasloužilá drag queen Jackie Collinsová v tomto prvním queerovém filmu plodného mladého britského režiséra Jamieho Pattersona dozví, že jí zbývá měsíc a půl života, jediné, po čem touží, je odehrát své dlouholeté představení a předstírat, že je všechno v pořádku. Ovšem díky nečekanému novému přátelství se začínající mladou queen a nevyřešenému vztahu s odcizenou dcerou Jackie patrně čekají ty nejrušnější týdny jejího života. Pohodový film plný šarmu a humoru skýtá překvapivý pohled na vývoj našeho chápání genderové identity napříč generacemi. (Cinemax)

kolemjdouc

hluboká poklona před Nesbittem - v době natáčení mu mohlo být asi 83 let.Stárnoucího ,umírajícího a vlastně opuštěného muže zahrál famózně.Už dlouho mě nikdo svým výkonem nepřesvědčil abych si sedla na zadek! Klobouček!Obří podíl na tom má i kamera a maskéři. ()

silentname

"Tucked" je podľa mňa príjemne srdečný film. Bude to znieť zvláštne, ale je to tak. Má podľa mňa skvelé postavy, dobre napísané dialógy a jeho situácie pôsobili veľmi uveriteľne. Je treba niekedy nájsť ten moment, kedy sa rozhodneme dať na poriadok dôležité veci vo svojom živote a dokončiť ich. A kedy inokedy si chceme dať svoj život na poriadok viac, než keď sa dozvieme, že máme pred sebou posledných pár týždňov života. Jackie je podľa mňa skvelým hlavným hrdinom. Alebo ak chcete Jack. Rovnako je mi sympatický/á Faith, s ktorým sa počas jedného večera zoznámi ako s nováčikom v ich klube. A keď vidí, aký má Faith život, rozhodne sa mu postarať o živobytie, strechu nad hlavou a podobne. Nechce ho nechávať spávať vo vlastnom aute a podobne. Myslím si, že je super, že niekedy môžeme nájsť oporu u ľudí, u ktorých by sme to možno ani nečakali. Mám pocit, že Jack sa skrz Faith pokúšal napraviť chybu, ktorej sa dopustil pri svojej dcére. A prial by si, aby dokázal pomôcť aspoň niekomu predtým, než jeho čas vyprší. No film má aj skvelé cesty na to, ako si napraviť vzťah s vlastným dieťaťom. A jej vysvetlenie a dôvody sú pre mňa veľmi uveriteľné. Osobne mi film trochu pripomenul Mádlovo "Na Střeše". A môžeme sa hádať, že ide o dva úplne iné filmy, napriek tomu sú tam tie paralely pre mňa zrejmé. Myslím si, že ak z anotácie usúdite, že je to film pre vás, budete spokojní. Ja si myslím, že ide o dobrý film, no záleží na tom, aké je vaše vnútorné presvedčenie. Ak vám film, ktorý sa venuje takýmto postavám nevadí, tak si myslím, že si dokážete k týmto postavám nájsť cestu. A stojí to za to. Hodnotenie: A- ()

Marze

Krásný smutný film. Povrchní pohled do queer kultury, který není urážlivý. Dobří herci, ale s postavami jsem se ale neidentifikoval. Není to můj typ filmu, ale celkově mě příjemně překvapil. A jen 80 minut, to můžete místo sledování dělat horší věci. ()

• Název Tucked („zastrčený“) odkazuje k technice úpravy těla a oblečení, např. trans žen nebo mužů dělajících drag. Spočívá ve skrytí penisu/varlat tak, aby genitálie nebyly patrné přes oblečení. (TroiMae)