Kriminálna komédia o partičke prefíkaných podvodníkov, ktorí sa rozhodnú vylúpiť sejf zločinca Dillarda, majiteľa miestnej záložne. Stačí predsa iba odpojiť alarm, ktorý jeden z nich tomu odpornému keťasovi nedávno nainštaloval! Všetko je naplánované do najmenšieho detailu, ale nesúrodý lúpežný tím sa aj tak dostane do nečakaných komplikácii. Svižne plynúca komédia o jednej spackanej lúpeži ťaží svoj drsne nežný pôvab predovšetkým z hereckých výkonov hviezd, ktoré sa v nej zišli. (TV JOJ)

Pythonator

Slabota i na svoji dobu. Po letech působí ještě slaběji. Herci jsou v pohodě, ale scénář nemá šťávu a někde se ztratil humor. To jak tu někdo tvrdí jak moc je to dobrá nebo vtipná komedie mě pobavilo víc než těch pár vtipů v tomto filmu. Na filmu je jednoznačně nejlepší jeho konec, protože než ta vloupačka začne, tak se tam skoro nic zábavného neděje. ()

ostravak30

Koumáci jsou doslova živým obrazem 80. let v USA. Také první polovina tak působí. Nemá totiž jiný cíl než nás uvést do příběhu a hlavně divákovi umožnit dokonale poznat postavy. Aby pak druhá půlka působila ještě vtipněji a zajímavěji. Parta zlodějů, kteří si myslí, že jsou připraveni působí směšně hned od počátku, kdy je jasné, že připravené nemají vůbec nic. Kazí se jim úplně všechno a celá akce je směsice průšvihů a patálií. Ale úsměvná. A celé to úsilí, naše, tvůrců, herecké i zlodějské vedlo všechno jen a pouze k tomu, aby nás majitel nakonec ukázal, a přivedl nás i ke zjištění, jak vypadá opravdové přátelství, kdy odpustit se dá všechno, ale ne každému. ()

milos.bradik

Herecky výborné, ale nesedí mi to, že se film snaží sympaticky vylíčit hlupáky, kteří nejsou schopni získat prachy jinak než tím, že okradou kamaráda, o kterém se ukáže, že taky vlastně nic nemá. Je to film o sockách a pěkně ukazuje i to, proč jsou na tom socky blbě. Nejsou prostě schopné cokoliv udělat pořádně i když se o to hodně snaží. ()

dobytek

Nechápu, proč je tady uvedeno, že se jedná o krimi nebo dokonce o thriller. Tohle je úplně obyčejná 80's komedie s poněkud banální zápletkou, což jsem teda moc nečekal. Herecký obsazení a hlavně jméno režiséra slibovalo asi něco trochu víc. Chápal bych, kdyby pod tim byl podepsanej John Hughes nebo Harold Ramis a hrál v tom Rick Moranis a Tom Arnold. Ale takhle je to fakt promrh(d)anej potenciál. 50% ()

Martin741

Tak zase nechapem 4 a 5 hviezdickovych uzivatelov, tymto filmom reziser Louis Malle ukazal, ze bol len rutiner, a tento film vo svete nezaznamenal uspech, rozhodne nejde o kult, - tak to totiz vypada totiz u poniektorych 4 -hviezdickarov. Alebo este je moznost ta, ze dotycni su vystudovani filmovi teoretici -elitari, ktori si dokazuju zonglovanim s odbornymi termity svoju nadradenost nad laikmi - nedoukmi. Fakt ja tychto nechapem, o co im doprdele ide. jaxom tak cital koment Gudaulina, bol evidentne namako zo Seana Penna - smutny fakt ze dal 4 hviezdicky si vysvetlujem pravdepodobne tym, ze dotycny mal v trenkacj natecene prirodzenie. Tempo to nemalo, dialogy plane, kulisy odporne a rezisersky podpriemerny film, tazky podpriemer : 35 % ()