Mezi námi medvědy

• USA We Bare Bears
Animovaný / Komédia / Rodinný
USA, (2015–2019), 25 h 40 min (Minutáž: 11–22 min)

Tvorcovia:

Daniel Chong

Hudba:

Brad Breeck

Eric Edelstein, Demetri Martin, Bobby Moynihan, Keith Ferguson, Edi Patterson, Sam Lavagnino, Jason Lee, Kyler Spears, Charlyne Yi, Bert Youn (viac)

Tři bráchové, kteří by tuze rádi zapadli mezi lidi. Co na tom, že jsou grizzly, panda a lední medvěd? (Česká televize)

JFL

Tři medvědi se horlivě snaží zapadnout do moderní lidské společnosti a musejí se při tom potýkat s řadou fenoménů současného světa od sociálních sítí a dalších médií přes projevy hipster životního stylu až po ekologii, zatímco se na ně lidé koukají ostražitě až nepřejícně. Postavy při tom nejsou jen okouzlující exoti, ale také ideální projekční plochy pro dětské diváky, kteří se také urputně a mnohdy nemotorně snaží vykolíkovat si vlastní prostor ve světě, ale současně chtějí co nejméně vyčnívat a co nejvíc zapadnout. Rozdílné osobnosti medvědů, postupně budovaný svět s dalšími vedlejšími postavami a všemožné absurdně rozvedené peripetie utvářejí skvěle zábavný seriál, v jehož jádru tepe velké srdce. Současně "Mezi námi medvědy" představuje nejen rozvernou oslavu osobitosti, ale také důmyslnou metaforu každodenní životní zkušenosti minorit. ()

bignothing

Narozdíl od jiných seriálů CN We Bare Bears nezaujmou vizuální stránkou, ale se svými klidnými barvami a relaxačním tónem ani nepůsobí, že by se o něco takového snažili. Díky opatrnému balancu mezi postavami a humorem je to prostě jen ideální seriál na oddechnutí. ()

Víteček

První řada je slušná. Velmi pěkně to vypadá a má to zajímavé nápady. Často je to vtipné, i když obvykle ne zrovna k popukání, ale pobavit se tomu rozhodně daří. S postupem času to ale upadá. Druhá řada je ještě OK, ale už tam náznaky jsou, ale graduje to ve třetí, která je zatím poslední, co jsem viděl. Většinu času mám pocit, že se to ani nesnaží být vtipné. Hlavní snaha je být co nejvíc zvláštní a zajímavý, ale ve chvílích, kdy to postrádá humor nebo opravdu dobrou myšlenku, to vychází naprázdno. Navíc to chytlo chorobu mnoha déle běžících seriálů, kde dochází k eskalaci a věci (chování postav, drobné charakterové rysy, sub-ploty) se dohánějí do stále větších extrémů, protože je předpoklad, že diváci chtějí vidět stále to samé, ale stále lepší a tak je potřeba věci hrotit. Osobně jsem dokoukával spíš z povinnosti a dokázalo to pobavit pouze výjimečně. Stále to ale dobře vypadá, to se musí nechat. ()

Potjoc

To podání je sice taky takové nudné, pomalé, téměř žádný vtip, stejně jako v Normálce či Čas na dobrodružství, ale i tak mi to přijde lepší než ty dva další zmiňované, protože ten námět Medvědů je aspoň zajímavý. ()