Jeden náročný den zaměstnané ženy: starosti s dětmi, odpovědná práce zdravotní sestry ve středisku a domácí práce. Večer se má po delší době vrátit manžel. Filmová povídka televizního režiséra. Píseň: Marnivá sestřenice (Jiří Šlitr / Jiří Suchý). (oficiálny text distribútora)

mchnk

"Člověku dělá dobře, když ho lidi potřebujou...". Nádherný obraz tempa doby v Praze 60.let v jednom deštivém dni zdravotní sestry. Tolerance, ale i pravý opak, skvělé kontrasty rodinných starostí, vděku, pochopení i zasloužené pomoci od druhých "A copak na světě neexistujou svobodný, hodný holky co maj rande až v sedum? Dejte mi tu byrokracii, já to bez nároku na přesčas vyhotovím". . Samozřejmě také stará vs. mladá generace, swingující na ulici dobové songy, a to vše v doprovodu perfektní režie a poklidné hudby. Jeden den než přijede táta a manžel v jedné osobě, výborná 30.minutová záležitost. ()

Snorlax

Bělkovo novovlnění mi nedokázala zkazit ani svým neurotickým a upřímně televizním úsměvem Chramostová. Bělkova filmová premiéra spojená s derniérou popisuje jeden obyčejný den zdravotní sestry, mámy a manželky v jedné osobě. ()

Marthos

Příběh jedné ženy a jednoho dne. Až překvapivě nadčasová sounáležitost všedních starostí, povinností i radostí, míjejích se v každodenním shonu, nabývá na intenzitě zvláště v kontextu doby, zvyšující nečekaně silné nároky v domácnostech i zaměstnáních. Civilní realistická tvář je filmu vtisknuta nejen hereckými výkony Vlasty Chramostové, Helgy Čočkové i Zdeny Hadrbolcové, pohybující se teprve na startu své umělecké dráhy, ale především zachycením obyčejných malých věcí i tepu velkoměsta. Tvář Prahy včera a dnes. ()

6thSun

Vlasta Chramostová tomu tradičně dodává jistou klidnou důstojnost, což ale na kvalitě filmu, kterej stojí za dvě starý bely, nic moc nezmění. 30% ()

fragre

Civilistní film s nádechem nastupující nové vlny, zde spíše ve formě než obsahu, neb film je kritický jen komunálně a kousavý není ani trochu. Vlasta Chramostová zde hraje pravou dobovou superwoman, která všechny překážky žití zaměstnané ženy a matky snáší s vyrovnaným úsměvem bódhisatvy, aby se nakonec našlechtila pro vracejícího se manžela. Tento film by mohli za trest pouštět zatvrzelým feministkám. ()

sator

Obyčejný den obyčejné matky, jen matky nebo uznalí otcové pochopí a ví... Jinak prima ospalá nálada Prahy roku mého zrození...toto letí ()

JSYSMHJF

Takové Nechte to na mně v sukních, mírnější o nepřítomnost funkcí. Určitě ne nuda, pořád čekáme, co tu "chudinku" ještě potká, co bude muset zvládnout, myslím, že podobný osud má spousta žen, které tomu jistě 100% rozmumí. Velmi dobrá Vlasta Chramostová. Některé scény téměř grotesky samy o sobě, rozhovor s chlapečkem skrz dveře, neprostřihnutý dudlík...zkrátka vůbec ne špatné. ()