V dalším případu z románové série Donny Leonové se šarmantní benátský komisař Brunetti vydává po stopě obchodu s dětmi. Jak je v populárních detektivkách z prostředí malebného italského města rozprostírajícího se na laguně zvykem, i tentokrát je vyšetřování případu prokládané výstupy směšných figurek městské honorace v čele s prosťáčkovsky nemotorným vicekvestorem Pattou, sličnou sekretářkou Elettrou a zapáleným seržantem Vianellem. K tomu se tentokrát přidá ještě kohoutí přetahování o pravomoci, neboť na komisařův případ si činí nárok také karabiniéři, kteří střeží pořádek na pevnině. Nicméně Brunettiho klid a rozvaha celou situaci usmíří a opět dovedou spletitě se vinoucí pátrání ke zdárnému finále. (oficiálny text distribútora)

Pepinec

Atraktivní prostředí italských Benátek, nadlehčená atmosféra, dobře se doplňující dvojice hodný a zlý polda, povedený český dabing a rozumná metráž. Toť moje obhajoba. ()

Tommassi3

"Sexuální styk má sloužit pouze k reprodukci, nikoliv k zábavě !! Antikoncepci nabízím jen proto, že je to má povinnost !!" ;) Kriminální seriály patří vedle křečovitých romancí k nejčastějším záležitostem našich západních sousedů, které nám se železnou pravidelností naše televizní stanice bez přestání předhazují, série kolem Commissaria Guida Brunettiho inspirovaná knihami oceňované americké autorky kriminálních románů Donny Leon však patří k tomu lepšímu, co Němci v posledních letech s námahou vypotili !! Příběhy se odehrávají v prostředí italských Benátek, což jistě seriálu přidává na poutavosti, a ačkoliv bohužel převážnou část hereckého obsazení zastávají průměrní němečtí či rakouští herci, dost těžko byste většinu z nich nepovažovali za rodilé Italy, této záležitosti prostě nelze upřít jakousi italskou lehkost a hravost, byť si marně lámu hlavu s tím, kde právě těmito typickými vlastnostmi špagetožroutů autoři načichli, přičemž zároveň ztratili pověstnou německou preciznost, ačkoli vlastně ta není kupodivu zrovna typickým rysem německé kinematografie.. Faktem zůstává, že se tvůrci velmi sympaticky drží všech znaků předlohy, a tak můžeme sledovat velkou spoustu nejen charakterových detailů jednotlivých postav jako rozežranost i nadšení seržanta Vianella, prostoduchost nadřízeného Patta či velmi zvláštní vztah Brunettiho k Elettře, ale cítíme i autorčin vtipný nadhled i tu zvláštní atmosféru Benátek.. Zato si tu nikdo příliš neláme hlavu s jinými často zásadními maličkostmi..!! Rád bych viděl albánského ilegála, který by mluvil tak plynou a čistou italštinou jako právě Sorim, dost zásadní postava této epizody..;) Jako největší slabinu celé série však vidím obsazení hlavní role silně nesympatickým oteklým seladonem Uwem Kockischem !! Nicméně docela spletitý příběh kolem obchodování s dětmi, kdy se Brunneti musí postavit bohatým a mocným, mě dost bavil, když pominu neodmyslitelné závěrečné Brunettiho moralizování, navíc ta linka týkající se problémů s jurisdikcí kolem karabiniérů v čele se skvělým nesmírně sympatickým Gregorym Törzsem v roli kapitána Marvilliho se skutečně povedla.. [ Dabing 7/10 ] Velmi příjemný dabing České televize. ()