Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (12)

Nové dívky od vedle (1995)

Seriál přímo navazující na Dívky od vedle, na Premiéře roku 1996 odvysíláno prvních cca 50 epizod. Na přelomu těchto dvou seriálů došlo k několika změnám. Odešla Fanny, Daniel, Luna a Charly, namísto nich se do domu nastěhovala Stéphanie (sestra Claire a Karen) a Adeline (kmotřenka paní Bellefeuilleové) a spolu s Gérardem si pronajali jeden volný byt. Později byla Georgette nahrazena novou sousedkou Emílií, která se rovněž bláznivě zamilovala do Marca a stala se z ní jeho nová stíhačka. V tomto seriálu oproti předešlému dostala mnohem více prostoru propagátorka košťat Pichardeauová a novou postavou je pan Ramirez, neodbytný obchodník se zbožím všeho druhu. Mnoho dílů jsem neviděl, ale ty co jsem měl možnost shlédnout jsou důstojným pokračováním předchozích Dívek od vedle, některé epizody Nových dívek byly dokonce vtipnější. Tentokrát měli diváci dokonce možnost vidět i Gérardovu kočku Danielku, o níž často básnil a dokonce s ní občas i telefonoval z recepce.:) Mé hodnocení je lepší 4 * za seriál a na pátou to dorovnám skrze diskriminaci seriálu českými TV stanicemi. 85% ()

Aménagement (1995) (E01)

Gérard by se rád nastěhoval do uvolněného bytu 3+1 ve 14. patře, ale s jeho platem a výdaji na stravu pro Danielku si to nemůže dovolit. Karen se pohádá s Claire a tak i ona hledá nový byt. Nejprve se dohodne s Gérardem, že budou bydlet spolu, ale nakonec se Claire Karen omluví a byt si Gérard pronajme společně s Adeline. Její kmotřenka paní Bellefeuilleová má totiž nového přítele a chce jej u sebe ubytovat. Povedený úvod do pokračování Dívek od vedle, objeví se i paní Pichardeauová, kterou Marc zaúkoluje do úklidu bytu.:) 95% ()

Kidnapping (1995) (E12)

Zatímco Claire je sledována neznámým mužem, z něhož se vyklube synovec pana Laplace, Marc prožívá lásku s Karen. S pomocí svalnatého tělesného strážce Maxe se paní Pichardeauové podaří Marca unést a držet ho v zajetí, aby psal o košťatech Pichardeau. Nenechá se odradit ani nečekanou návštěvou Vincenta, jenž přivolá pomoc vydupáváním SOS, načež Georgette vyrazí dveře. "Ale co je mu?" "To nic, to jsou ti mladí, pořád musí rapovat.":) "Odmítáte všechno ode mě, mou pomoc, moje něžnosti." "To ne, nechal jsem vás prát a vařit.:) 95% ()

Scène de ménage (1995) (E13)

Poklidnou snídani Gérarda s Adeline naruší příchod Karen. V slzách se jim svěří, že se pohádala s Marcem. Nacákal v koupelně, všude povaluje své boty a s kamarádem po telefonu mluvil o jejich intimnostech. Nedošlo jí, že citace: "Je geniální, reaguje na každý pohyb a skvěle péruje." patřila novému autu, které Marc koupil. Nešťastného Marca utěší Bellefeuilleová s Pichardeauovou a Claire. "Chci vám něco říct o Karen, odešla s jedním tmavým fešákem." "Proboha, co se mu stalo?" "Já nevím, řekla jsem mu něco, aby se vzmužil a on omdlel.":) "On je na pokraji deprese." "Myslíš si, že je to má vina, že za to můžu?" "Ne, může za to papež." 95% ()

Tout pour séduire (1995) (E38)

Vincent se snaží vyznat lásku Adeline. Napíše jí milostnou báseň, ale vyruší je Gérard. Jelikož Claire zrovna uvízne ve výtahu, který se porouchá, vnukne to Vincentovi nový plán, jak zajistit, aby s Adeline zůstal o samotě. Pohrabe se v ovládání výtahu a našteluje ho tak, aby se zasekl ve chvíli, kdy v něm pojede s Adeline. Nepočítal však s možností, že na poslední chvíli se k nim připojí Gérard.:) Nejvtipnější je úvodní scéna, kdy pan Ramirez nabízí Gérardovi ke koupi podložky. "Nenabízím vám žádné lístky ani jízdenky, jenom jeden týden dovolené na Guadeloupe, abyste se v tom ráji trochu opálil. Abyste si odpočinul v teplých vlnách oceánu ve společnosti úchvatných žen." "No, víte, zrovna já..." "Cože? Vy nerad slunce? To nevadí, žen tam bude habaděj.":) 95% ()

Le Piège à hommes (1995) (E39)

K Marcovi se nastěhuje jeho bratranec Antonin z Marseille, jenž k nelibosti Marca i sousedek začne trávit čas s Adeline. Sabina, která na ně natrefí, jak jdou spolu do posilovny si usmyslí, že to tak nenechá a spolu s Claire a Stéphanií přejdou do útoku. V posilovně žádají Antonina, aby se k nim přidal, jenže ten dívkám přihraje Marca a sám jde na nákupy CD s Adeline. Holky se ale nemíní vzdát. Zinscenují malování sklepa, převrhnou na Antonina kýbl s barvou a trvají na tom, že se o něj postarají a zašpiněné oblečení mu vyperou. Antonin se tak octne v bytě dívek jen ve spodním prádle. Sabina se pokusí spoře oděného Antonina svést, jenže on jejím svodům odolává a když se na něj přilepí zbylé dvě, zdrhne i bez kalhot. Poslední epizoda, v níž se objeví paní Bellefeuilleová. 90% ()

Baby sitting (1995) (E41)

Antonin měl v plánu jít s Adeline na večeři, Marc mu sdělí, že Adeline miluje a uprosí ho, aby večer s ní odřekl v jeho prospěch. Marcova lest by se zdařila, kdyby Gérard nepotřeboval náhle zajistit hlídání dítěte své sestřenice. Adeline, aby se vyvlíkla z večeře s Marcem se na hlídání nabídne. Marc se ovšem nemíní jen tak vzdát, zkouší uprosit paní Pichardeauovou i sousedky. Antonin všem vyžvaní, jak se věci mají a spolu s ostatními na Marca vymyslí pomstu. Dítě vnutí jemu, zatímco si všichni užívají společné večeře. "Máte výročí svatby? Myslíte, že váš manžel neví, že jste spolu 30 let? To nestojí za to připomínat mu to.":) Škoda že pár minut na začátku chybí. 95% ()

Émilie (1995) (E42)

Do domu, hned vedle bytu Gérarda a Adeline se nastěhuje nová sousedka Emilie Graincheuxová. Gérard ji pomáhá se stěhováním a proto přijde pozdě do práce. Pan Laplace ho vyrazí, ale Sabina mu nakonec zařídí opětovné přijetí. Emilie je poněkud svérázná a nešikovná a navíc se okamžitě zamiluje do Marca a to tak šíleně, že omdlévá pokaždé, jakmile jej zahlédne. V tomto dílu pobaví scénka s panem Ramirezem, který tentokrát prodává mini punching ball a vnucuje Gérardovi sadu o třech tuctech. Ale nejvíc humoru obstará Emilie, např. když se představuje Antoinovi a při podávání ruky si neuvědomí, že zrovna drží sponku.:) A nebo když Gérardovi jako poděkování za stěhování věnuje kaktus: "To jste opravdu nemusela, to je kusanec, huňatej picháč.":) 95% ()

Les Statuettes Ming (1995) (E44)

Paní Pichardeauová požádá Marca, zda si u něj může do zítřka schovat tři sošky Mingů, které koupila manželovi k výročí svatby. Jenže během dne jedna soška za druhou záhadně zmizí, což Marc dává za vinu Antoninovi. Ten totiž v cestovce vyhrál víkend pro tři na Bahamách a tak pozve Adeline a Gérarda. Později vyjde najevo, že sošky omylem při úklidu rozbila Émilie. "A to vážně stojí majlant?" "Ano, neumíte si ani představit kolik. Psala jsem šek, když jsem je kupovala a měl tolik nul, že už si to ani nepamatuju." "A tohle dáte manželovi?" "Byla to jeho šeková knížka.":) Vtipné je i jak si Marc maluje svoji budoucnost. "Dnes večer dopíšu svůj román, pošlu ho vydavateli, dostanu cenu, prodám milion výtisků a koupím palác pro matky všech mých budoucích dětí.":) 95% ()

Mystérieuse disparition (1995) (E45)

Gérard je velmi rozrušený, protože Adeline spěchá na zkoušku a sotva ochutná velkolepou snídani, kterou pro ni připravil. Dokonce si od něj ani nenechá nalakovat nehty. Gérard nedorazí do práce, v recepci posilovny jej zastoupí Marc. Všichni se vydají Gérarda hledat. Stefanie ho potkala ráno ve výtahu, nesl prý velkou tašku, z čehož Marc vydedukuje, že byla plná kamení jako zátěž a že Gérard skočil do Seiny. Nakonec se ukáže, že Gérard ráno spěchal k veterináři, neboť jeho kočka Danielka porodila šesterčata. Vtipný je vztekající se Marc za pultem, rozhazující ručníky a do toho telefonující s panem Laplacem. "Ne, je na záchodě. Jak to co tam dělá? Já mu k tomu nesvítím":) "Marcu, tak co?" "Nic, nic, nic. Od včerejška žádné neznámé tělo na komisariátech.":) 95% ()

La Vengeance (1995) (E48)

Marc je stále odhodlán získat Adeline a aby toho snáze dosáhl, rozhodne se nejprve trénovat na sousedkách. Vyjede po Sabině a schytá od ní facku. Sabina o tom poví ostatním a všechny se domluví na pomstě. Dohodnou si s Marcem na večer rande v hodinovém intervalu. Nejprve přijde Adeline a předstírá, že má o Marca zájem. Vzápětí u Marca zazvoní Sabina, Claire a Stéphanie a všechny mu vlepí facku. Vtipný je Gérard ohledně dovolené. "Já něco takového neuznávám. Je to prosté - když pracuješ, platí ti, když máš volno, neplatí. Kdybych bral peníze od pana Laplace, aniž bych pracoval, jako bych ho okrádal.":) Výbornou hlášku má i paní Pichardeauová: "Marcu, já nehodlám srovnávat vás a mou služebnou, já srovnávám vás a můj vysavač.":) 95% ()

L'Aspirateur (1995) (E49)

Sabina se snaží sbalit neznámého mladíka z tělocvičny. Zkouší všelijaké triky, ale on je neoblomný. Nakonec vyjde najevo, že je bláznivě zamilován do Emille, která zas šílí po Marcovi a v jeho nepřítomnosti u něj alespoň uklízí, stejně jako paní Pichardeauová. "Dobrý den, Antonine, váš pán, o pardon, váš bratranec tady není?":) "Rychle, Gérarde, je tam ještě?" "A co?" "Vždyť přece víš, ten krásnej kluk." "To´s mě uklidnila, myslel jsem, že mluvíš o mém pupínku.":) "Sabino, je vám něco?" "Miluji Juliena, Julien vás, jsem nešťastná, on je nešťastný!":) Pobaví i Gérardův problém spočívající v tom, že Adeline už nechce, aby jí lakoval nehty na nohou.:) Výborná epizoda plná trhlých situací a skvělých hlášek, škoda že zřejmě poslední z těch česky odvysílaných. 100% ()