Kdo zabil paní Winsleyovou?

• Francúzsko Qui a tué Lady Winsley ? (viac)

Když je slavná americká romanopiskyně lady Winsleyová nalezena mrtvá na tureckém ostrově Büyükada, proslulý detektiv Fergan je vyslán z Istanbulu, aby případ její vraždy vyřešil. S pomocí krásné místní nájemnice hotelu Azry se musí vypořádat s bedlivě střeženými tajemstvími tohoto odlehlého koutu země s četnými tabu, pevnými rodinnými vazbami, starými tradicemi a etnickou rozmanitostí dalece přesahující lidskou představivost. (Cinemax)

790511

Vizuálně dobře natočený film, ale scénář je hodně slabý. Inspektor bloumá sem a tam a odebírá vzorky DNA, jakoby to byla jediná existující kriminalistická metoda. Balistiku řeší letmým pohledem na nábojnici v igelitovém pytlíku. Celý příběh byl asi jen záminkou, na kterou se měla napíchnout otázka vztahu Turků a Kurdů, ale vyznělo to dost naprázdno. Tři hvězdičky spíš jen za technické a herecké provedení. Připadá mi, že ansámbl by byl schopný natočit dobrou komedii, jen jim ji jaksi nikdo nenapsal. ()

kolemjdouc

Než pochopíte co tvůrci přes scénář sdělují uběhne trocha metrů.Ale pak se budete bavit.Turek se nezalekl a natočil srandu.A ukáže že i bozi se nadřou když jsou třeba vzývání :Aby tě Alláh vykastroval,aby na tebe seslal hemeroidy aby ses neposadil atd.Ženská když se naštve tak je jedno jakého je náboženství.Tvůrci se nematlali v detailech a i proto je třeba film sledovat pozorně stačí pohled od titulků na obrazovky v ten nesprávný čas a unikne vám důležitý moment který něco vysvětluje.I líbačky po turecku jsou jiné.Žádné slintání pod.:-)))) ()

papilon395

Souhlas s uživatelem 790511. Mám ráda detektivky a těšila jsem se na tureckou odlišnost. Ale tady bylo vyšetřování pramálo, spíš místní kolorit a závěr, připomínající western. Myslím, že i žánrové označení Komedie/Krimi vystihuje bezradnost tvůrců a distributorů. ()