Kdo zabil paní Winsleyovou?

• Francúzsko Qui a tué Lady Winsley ? (viac)

Když je slavná americká romanopiskyně lady Winsleyová nalezena mrtvá na tureckém ostrově Büyükada, proslulý detektiv Fergan je vyslán z Istanbulu, aby případ její vraždy vyřešil. S pomocí krásné místní nájemnice hotelu Azry se musí vypořádat s bedlivě střeženými tajemstvími tohoto odlehlého koutu země s četnými tabu, pevnými rodinnými vazbami, starými tradicemi a etnickou rozmanitostí dalece přesahující lidskou představivost. (Cinemax)

kolemjdouc

Než pochopíte co tvůrci přes scénář sdělují uběhne trocha metrů.Ale pak se budete bavit.Turek se nezalekl a natočil srandu.A ukáže že i bozi se nadřou když jsou třeba vzývání :Aby tě Alláh vykastroval,aby na tebe seslal hemeroidy aby ses neposadil atd.Ženská když se naštve tak je jedno jakého je náboženství.Tvůrci se nematlali v detailech a i proto je třeba film sledovat pozorně stačí pohled od titulků na obrazovky v ten nesprávný čas a unikne vám důležitý moment který něco vysvětluje.I líbačky po turecku jsou jiné.Žádné slintání pod.:-)))) ()

papilon395

Souhlas s uživatelem 790511. Mám ráda detektivky a těšila jsem se na tureckou odlišnost. Ale tady bylo vyšetřování pramálo, spíš místní kolorit a závěr, připomínající western. Myslím, že i žánrové označení Komedie/Krimi vystihuje bezradnost tvůrců a distributorů. ()

790511

Vizuálně dobře natočený film, ale scénář je hodně slabý. Inspektor bloumá sem a tam a odebírá vzorky DNA, jakoby to byla jediná existující kriminalistická metoda. Balistiku řeší letmým pohledem na nábojnici v igelitovém pytlíku. Celý příběh byl asi jen záminkou, na kterou se měla napíchnout otázka vztahu Turků a Kurdů, ale vyznělo to dost naprázdno. Tři hvězdičky spíš jen za technické a herecké provedení. Připadá mi, že ansámbl by byl schopný natočit dobrou komedii, jen jim ji jaksi nikdo nenapsal. ()