Čas čarodejníc

• Česko Čas čarodějnic (viac)
Veľká Británia, (2018–2022), 18 h 1 min (Minutáž: 41–47 min)

Predloha:

Deborah Harkness (kniha)

Hudba:

Rob Lane

Matthew Goode, Teresa Palmer, Owen Teale, Malin Buska, Julian Kostov, Alex Kingston, Valarie Pettiford, Sorcha Cusack, Lindsay Duncan, Edward Bluemel (viac)

Americká historička a čarodejnica Diana Bishopová sa ponorí do sveta magických bytostí a zakázanej lásky. (SkyShowtime)

Necrotongue

Zpočátku jsem doufal, že by mohlo jít o solidní fantasy (při velké dávce štěstí s hororovými prvky), ale rychle se ukázalo, že se tvůrci rozhodli tuto naději zavraždit dříve, než se mohla stát životaschopnou. Romantická dějová linie hbitě ovládla situaci a ze seriálu se tak stal kříženec mezi Upířími deníky a Twilight ságou, takže jsem sám se sebou spokojen, že jsem vydržel až do konce první sezóny. 3*- ()

misterz

Zaujímavý nápad, zaujímavý štart, sympatickí herci a celkom dobre premyslený ústredný motív zápletky. Avšak zhruba od polovice sa dej začal uberať smerom, ktorý ma už tak nebavil ako prvé časti (na mňa až moc kultúrne idylické). Záver našťastie čo to vylepšil, pridal sa nový zaujímavý prvok, na ktorý nedám dopustiť - hranie sa s časom. A to zrejme zachránilo môj úmysel pustiť sa aj do druhej série, keď bude k dispozícii. Zatiaľ hodnotím ako lepší priemer. 65/100 ()

cingi.t

Seriálové sklamanie roka. Málokto dokáže vytvoriť svet plný upírov, čarodejníc a démonov, ktorý je totálne o ničom. Neprináša nič nové, zaujímavé a ignoruje všetko doterajšie, čo fantasy prinieslo. Nudní upíri, ktorí ani poriadne nepijú krv, jedia ako ostatní, spia ako ostatní a správajú sa ako ostatní. Čarodejnice, ktoré si nedokážu ani kúzlom zniesť kufor zo schodov a démoni, ktorí sú akosi prítomní a zároveň úplne zbytoční skrz všetky série. Oživenie neprinieslo ani cestovanie v čase, ktoré odignorovalo všetky "poznatky", logické či nelogické, ktoré sa rokmi o možnom cestovaní v čase vytvorili. Nelogickosť konania postáv a ich nesmierna nesympatickosť robí z priemerného seriálu niečo neznesiteľné. Zo začiatku to je len o ničom, postupne sa to však mení na utrpenie, ktoré chcete len decentne ukončiť. Medzi Mathewom a Dianou nie je takmer žiadna chémia, ktorá by ťahala seriál aspoň štýom osudovej lásky. Neviem či je to zlým spracovaním alebo už knihy boli tak zle napísané. Kvalitatívne sa tomu toho moc vytknúť nedá, ale obsahovo je to proste strata času. 2,5* ()

teuwik

No, s ohledem na knihy můžu říct, že se vcelku drželi knižní předlohy, za což mají plus. (Některé serialy mají s knižní předlohou společný tak možná název). Věc, která mě ale opravdu štvala je to, jak hrozně moc sprintovali s dějem, hrozně moc toho přeskočili a některým scénám vzali to původní kouzlo. Kdyby místo 8 dílů udělali třeba 12, myslím, že by to seriálu jen prospělo. Pokud ale opomenu knižní předlohu, je seriál na dobré cestě a jsem zvědavá na další 2 série. ()

Elyssea

A je to tu zase. Inteligentní doktorka historie Diana Bishop po týdnu stalkingu ze strany upíra Matthewa Clairmonta odhodí svou nedůvěru, zdravý rozum a kalhotky. Po letech popírání přijme za své i své čarodějnické schopnosti a hádejte co? Ona je to nejmocnější čarodějnice za několik posledních stovek let! A Matthew je její vyvolený, protože jí o něm její rodiče vyprávěli pohádky. Věkový rozdíl 1470 let přece není žádnou překážkou, protože když ho miluješ (blesková romance), není co řešit. Matthew pro změnu trpí typickým romantickým obroušením svých špičáků. Diana mu opět způsobuje reakce jak šanta kočkám a on si zrychleně projde Edwardovskou otázkou: "kousnout či nekousnout?" Do toho tu máme svět, kde se vyskytují čarodějnice, upíři a daemoni, s nesmyslnými pravidly a přikázáními, které se rozhodli neaktualizovat posledních pár set let. Což je k smíchu zvlášť u veškeré neupírské populace - podmínky užívání emailu se vám mění co půl roku, ale vy nemáte námitky proti předpisům ze 14. století? Protože Kongregace samozřejmě zakazuje mezidruhové vztahy. Ugh.... Upřímně řečeno jsem už hodně dlouho neviděla seriál, kde by se hlavní hrdinové chovali jak naprostí idioti, ale je to tak nablblé, až je to nechtěně docela zábavné. Druhou sérii si nenechám ujít. (P.S. Satu je jediná postava, kterou jsem si alespoň trochu oblíbila. Co tady dělá Goode a Lindsay Duncan je mi naprostou záhadou.) ()

• Natáčelo se v Jižním Walesu, v Itálii (Benátky) a Anglii (Oxfordská univerzita v Londýně). (BMW12)
  • James Purefoy a Matthew Goode, hrající otce a syna, jsou ve skutečnosti dobří kamarádi a dlouholetí kolegové. Byli spolu na baru v Portugalsku při natáčení The Wine show (od r. 2016), když se Matthew dozvěděl, že je James mezi třemi kandidáty na roli jeho otce. Poté ho Matthew doporučil. James přečetl všechny knížky a zhlédl první sérii seriálu než roli přijal. Poté se vyjádřil, že největší výzva při natáčení bylo natočit scénu tak, aniž by ho Matthew rozesmál. (Jolinar)
  • Teresa Palmer se na natáčení 2. série vrátila chvilku po porodu třetího dítěte. Na svém instagramu poděkovala celému týmu, že vytvořil baby friendly atmosféru, a že dítě mohla mít často u sebe. Matthew Goode ve společném rozhovoru s Teresou vtipkoval, že nevěděl, kam se dívat, když Teresa začala znenadání kojit. (Jolinar)