Čas čarodejníc - Season 2 (2021) (séria)

Epizoda 9 (S02E09)

(epizóda)

Diana a Matthew se vracejí do Londýna, kde Diana učiní šokující objev, který považuje za nemožný. (SkyShowtime)

Tom10000

9. a předposlední díl 2.série. Diana se rozhodne, v nejtěžším životním okamžiku, znovu zajít za Goody a požádat ji o další magické lekce, s nimiž by už konečně mohla zkrotit svoji moc. Vyčarování sedmého uzlu z deseti v ní však probudí skutečně nejmohutnější živel, totiž oheň, a to v podobě ptáka Ohniváka. Až ho bude znovu potřebovat, objeví se ji. V její neprospěch (a naši malou radost) na ni ale temný element působí velmi svůdně, a tudíž v ní i probouzí Zlo, což se ukáže v momentě, kdy proti ní stojí bývalý Matthewův přítel a jeho sestra Louisa. Oba ji chtěli zabít, oba však ihned zneškodnila, a dokonce i chtěla navždy zprovodit ze světa, se značným uspokojením. Matthew se vydává za královnou, kde ho čekají výhružky. Poté, co ale vyzradí Alžbětě I. svoji roli v budoucnosti, z níž pochází, vše mu odpustí. Následně se vydává za Dianou, kde spatří její dílo zkázy. Oba hříšníky následně pošle do Betléma, kde z nich málem nadělá kousky. Jen díky Dianině přesvědčení zůstane po dlouhé dramatické chvíli upír klidný. Oba dva se poté sobě otevřou jako nikdy dříve - Matthew jí ochutná krev u krku, a ona mu polibkem vnikne do duše (...). 95 procent, konečně pořádný díl, na jehož dokonalost chyběly pouze maličkosti, kupříkladu méně rozjetý začátek. ()