Satu, Knox a Gerbert přijíždí do domu Bishopových a zjišťují, že Matthew a Diana zmizeli. (SkyShowtime)

Tom10000

1.díl 2.série. Ačkoliv nás předchozí díl nabádal k ostražitosti a k přemýšlení nad otázkou, zdali se podařilo Matthewovi odcestovat do minulosti spolu s Dianou, či nikoli, zde nás nejistota opouští. Oba hrdinové se dostávají do Londýna konce šestnáctého století, kde kolem nich zuří války a probíhají hony na nadpřirozené bytosti. Starý upír se musí opět zorientovat v čtyři sta letech před přítomností, zejména však plnit své povinnosti. Tehdy pohrdal čarodějnicemi a podporoval krále v jejich pronásledování. Tehdy měl věrného přítele, možná dokonce milence v podobě Kenta (teď nevím, jeslti jsem jeho jméno zmínil právně). A především se choval mnohokrát surověji, což dává často najevo i před nic netušící milovanou blondýnou, kterou vydává za svoji ženu. Diana, ač okouzlená dávnými časy, módou a osobnostmi z dějin, ale bohužel brzy přichází na kloub nejen Matthewovým starostem, ale i jeho tehdejší rolí v ranně novověké politice. 60 procent. Ač celkem dobrý díl, dalo mi dosti zabrat se v jeho ději vyznat. ()

Zlajdaa

*SPOLILERY* Strašně uspěchané. Chápu, že si odpustili původní výlet do Francie, ale do těch 41 minut toho kolik nacpali? Jsem zvědavá, jakým způsobem s tím budou pracovat v dalších epizodách. Kdybych nečetla knihu, nechápala bych, co se tam vlastně děje a proč se najednou postavy chovají, tak jak se chovají... tím, že jsou tu navíc změny oproti knize, divákovi docela chybí kontext. ()

warrenur

Pomerne zaujimave prostredie a postavy, medzi ktore sme vhupli z cista jasna. Kulisy, kostymy fajn. Okruh minulych znamych tiez ujde. Dufam, ze vyprava v minulosti nebude trvat do poslednej epizody, kedy snad jedine, co zachrani nasu mladu carodejku pred "hranicou" bude opat "jump", ale tentokrat "to the future". Sposob, ako sa tu "vysporiadali" s casovymi paradoxami a vyskytom zdvojenych entit a ich posobenim, je tak uprimne naivny, ze ma tesi, ze si tuto otazku divak ani nemusi klast. :) Patrilo by to totiz do zanru sci-fi. Takze v tomto ohlade za mna plus. Neviem no, ak sa bude sieral teraz mnoho dielov zapodievat otazkov temnej stranky dzentlmenskeho upira, bavit ma to moc nebude. Dam tomu sancu. 50% ()