Zoistrea

První díly začaly skvěle a hned mě to chytlo. První série zkouknuta za den. Napínavý duch se držel celou dobu, i když dějová kvalita šla dolu. Nejvíc do očí bijící mi přijde neopodstatněná proměna hlavní hrdinky z veleúspěšné nezávislé akademičky se zdravou dávkou skepse do naivní blbky co ničemu nerozumí a bezdůvodně věří a absolutně dá svůj život do rukou nebezpečného upíra, kterého zrovna potkala a téměř nic o něm neví. Tím postava místo originální rovnocené hrdinky začne připomínat spíš všechny obdobné postavy tohoto žánru (upír vyjádří opodstatněnou obavu, že jí ublíží, protože už to v minulosti opakovaně udělal, a ona mu naivně říká, nene, Ty mi neublížíš, já to vím... wtf?). Celkově ale skvělá atmosféra, zajímavý svět, intriky a politikaření mezi démony, upíry a čaroději, krásné lokality, charismatický Matthew Goode, chemie mezi hlavními hrdiny funguje... Těším se na další sérii. ()

Martrix

Čarodějnice, upíři, démoni, kouzla a to vše zasazené do Anglie a Benátek...to zní jako povinná záležitost pro všechny, kdo mají rádi fantasy. První dvě epizody naznačují, že se bude jednat o konflikt mezi bytostmi, že budeme sledovat postavu Diany, čarodějky která skrývá schopnosti... . Nic originálního, ale není to blbý, takže s chutí dál. Jenže pak začne mít navrch červená knihovna plná klišé. Jako kdyby se najednou autorky utrhly ze řetězu a rozhodly se zhmotnit svoje romantické představy o zakázané lásce mezi krásným, neodolatelným upírem a osudem trýzněnou čarodějkou, kterou není radno podceňovat. Najednou tady máme seriál pro cílovku fanynek Twilightu. Možná by měl vzniknout subžánr ženská fantasy, aby bylo všem hned jasné, že půjde o věrně zobrazené lovestory obepsané nějakou nepříliš promyšlenou zápletkou. Autorky se nijak neobtěžují s různými nesoulady a třeba v případě démonů se ani nedozvíte, jaké vlastně mají schopnosti. Tedy pokud není schopností být utlačovaný. Druhou řadu si nechám ujít, pro mě je to sladkobolný romantický blábol, který patří do stejného šuplíku jako 50 odstínů šedi....super pro někoho, kdo chce psát seminárku na téma O čem ženy sní. ()

warrenur

Uvodne, cca dve epizody velmi navnadili, napriek paralelam a podobnostiam s "lacnymi" upiro/carodej/demonickymi kuskami. Zvlast vdaka celkom slusnej mystery-atmosfere a aj vdaka Goode-ovmu herectvu. Nasledne sme "vo vire romantiky", co som takisto nevnimal ako problem napriek obcasnej podobnosti s tou vo 50 shades. Co zamrzelo, bola ta naivita a "prostota" popri tom. Skoda tiez, ze podstatu "demonskej casti ansamblu" vnimame len ako milych ludkov a nic na tuto ich "podstatu" neukazuje. Rozpocet na nejake pekne kuzelne triky nevysiel, ale ok, doraz je kladeny skor na romanticku liniu. Pocas zaverecnych epizod to potom sklzlo pomaly do kamaratskych cajickov z Harryho Pottera. Skoda. V uvode som naozaj dufal v serioznejsiu a vaznejsiu zalezitost. Serial naopak odporucam skor mladsim a silnejsie upiro-romanticky zalozenym "fanatikom/-ckam" :) Ti si istotne zmlsnu. Ti ostatni nech siahnu po niecom inom. ()

M.i.k.e

Nejsem si úplně jistý co jsem od DOW čekal,ale určitě jsem nečekal cosi ala Twilight,kdy hlavní hrdinka je sice mocná čarodějnice,ale svoje možnosti teprve objevuje a celou první sérii je její jedinou schopností ukňouraná sebelítost.Hodně mi (i díky výkonu Teresy Palmer) připomínala ocelovou Aničku z Padesáti odstínů.Ta byla taky na pěst,pořádně nevěděla co chce a neustále jen kňourala.Druhou sérii asi načnu,ale pokud se to nijak neposune,není to zrovna můj šálek kávy…50% ()

DK197

Tak originálně to začalo, a tak neoriginálně to pokračovalo. Na téhle řadě nebylo nic, co by mě kdovíjak oslovilo. A to díky tomu, že všechno už jsme viděli tisíckrát. Hrdinka, co se nečekaně rychle zamiluje, temný hrdina, který se zamiluje naprosto nečekaně do své kořisti, a svět který je proti nim ... Tři hvězdičky za to že to je prostě nezajímavý průměr. ()

• Deborah Harkness, autorka knižní předlohy, si zde zahrála menší cameo. Byla jedna z posluchaček Dianiny přednášky o alchymii. (teuwik)