The Witch in the Window

• USA The Vermont House (pracovný názov)

Po kúpe staršieho domu ho prichádza Simon (Alex Draper) so synom Finnom (Charlie Tacker) zrenovovať, aby ho mohli následne za lepšiu cenu predať. Ich úmysly sa menia vo chvíli, keď sa dozvedia o bývalej vlastníčke ich nového sídla, ktorá v ňom zomrela. Išlo o staršiu pani, ktorá z domu napriek smrti stále neodišla, a pre jej nových návštevníkov si prichystala nepríjemné privítanie. (Marceloo)

Cappuccino

Priemerná dráma a priemerný horor. Vzťah medzi otcom a synom s prvkami desivej atmosféry nebol síce na zahodenie, ale nič unikátneho od filmu nečakajte. Na druhej strane ide o zaujímavý experiment, ktorý do klasického haunting house hororu skúša zakomponovať vzťahovú drámu. Vo výsledku nejde o žiadnu extra záležitosť, ale uminimálne o sledovateľnú jednorázovku. ()

Goldbeater

Poměrně umírněná a nestrašidelná duchařina balancující na pomezí žánrů rodinného dramatu a dětského hororu. Ovšem nutno říci, že to svižně odsýpá a v rámci scénáře vyloženě neurazí a vcelku baví - divák se chvílemi může zabavit hledáním siluety ducha kdesi v pozadí záběru. Jinak to ovšem nepřináší nic moc nového a překvapivého - jako filmová jednohubka je to dostačující, nicméně vyšší ambice tento snímek nemá. A název je tak trochu matoucí, o čarodějnicích to opravdu není. ()

tron

Prekvapivo vydarený horor o jednom dome a jednej čarodejnici. V podobných filmoch zvyknú bývať hrdinovia rôzni, ale len málokedy je to otec so synom. A za to je prvý bod – sú to sympaťáci, ich vzťah je uveriteľný a držíte im palce; netradične zvolené ústredné duo. Ďalší bod k dobru je za solídnu atmosféru, rozumne dlhú, či skôr krátku stopáž a i za samotnú čarodejnicu. ()

korbitch22

Zase ten typický příklad amatérského filmu z USA. Sice je to na hony vzdálené naší amatérské tvorbě, ale tuhle filmařinu z USA už poznáte. Maximálně pět herců, levná kamera a dvě místa na kterých se natáčí. Nebráním se těmhle snaživým tvůrcům, ale občas člověk opravdu musí kroutit hlavou. Začátek je pomalej jako prase, ale díky bohu Otec i syn jsou docela sympaťáci a herci nejsou vůbec špatní. Jde ze začátku o konverzační drama a mě to ani moc nevadilo. Bohužel strašení přijde nepochopitelně pozdě a ještě nepochopitelněji rychle přestane, aby mohl režisér v ději udělat obří WTF a konec co měl znamenat, to ví asi jen sám režisér, teda ne že by to člověk nepochopil, ale důvod proč se režisér místo pekelného strašení docela děsivou bábou v parádním baráku rozhodl natočit totální mindfuck. Další propálená šance na slušný horor, protože ta scéna kdy hlavnímu hrdinovi volá manželka že syn je doma, to mě nadchlo. Zdejší hodnocení notně přepálené.40%. ()

honajz

Poslabší psychologické drama s hororovým pozadím. Ono o ty hororové prvky vlastně nejde, spíše o uvědomění si nějakých vztahů, sebe, možnosti oběti pro rodinu a takové ty věci. Navíc je to hodně environmentální, nebo jak se to dnes říká, prostě venkov je a má být dobro, město se svým stresem a auty je zlo. Áno? Horor není ve strašidlech ve starých domech, ale ve stresu a hluku velkoměst. K tomu se propracováváme nudných 60 minut, aby přišlo to "velké" rozuzlení. Ani té přírody tu moc není a kameraman byl nejspíše samouk, protože nedokáže ty venkovské záběry komponovat, aby pomohl režisérově myšlence. Takže je z toho žel nakonec tuctový filmeček se sice zajímavou a neotřelou variantou k žánru strašidelných domů, avšak tak nudně a zdlouhavě (a to má film jen 77 minut!) natočenou, že sorry jako. ()

• Natáčelo se ve Vermontu v USA. (Varan)
  • Ve scéně, kde syn ukazuje otci plakát ve svém pokoji (3D Magic Eye), zobrazuje se na něm synovo jméno „Finn“. V další scéně se zobrazuje slovo „Kill“ a v další scéně jméno „Lydia“. (uiu)
  • Celosvětová premiéra proběhla 23. července 2018 na Fantasia FF v Kanadě. (Varan)