Idylickú krásu gréckeho pobrežia narušila vojna. Talianske okupačné jednotky sa vylodili na kedysi pokojný ostrov Kefallénie. Kapitán Antonio Corelli (Nicolas Cage) so svojím mužstvom berie svoj pobyt na ostrove ako dovolenku - ale s tým, že vojna je na dosah. Corelli, muž neskrotnej povahy, sa vášnivo zamiluje do krásnej a vzdelanej Pelagie (Penélope Cruz), ktorá je dcérou vidieckeho lekára Iannisa (John Hurt) - Corelli u nich býva počas okupácie. Antonio si nakoniec svojím šarmom, príjemným vystupovaním a svojou túžbou, aby vojna prebehla pokojne, získa napriek počiatočnej nenávisti i Iannisovo priateľstvo. Keď Pelagiin snúbenec, miestny rybár Mandras (Christian Bale), odchádza bojovať k partizánom, vzťah medzi Corellim a Pelagiou ešte zosilnie. Milenci sa musia rozhodnúť medzi lojálnosťou k svojej vlasti a vzájomnou láskou, ktorá musí čeliť nepriazni osudu a vydržať nevyhnutné utrpenie... (TV Markíza)

blackrain

Filmu jsem dlouho odolávala, ale děkuji Bohu, že jsem mu odolat nedokázala. Byla jsem velmi mile překvapena. Film z války nemusí být nutně od začátku do konce jenom o střílení a zabíjení. Neobjevuje se zde krveprolití jako v jiných filmech. Jistě, střelba se zde také objevuje, ale až v druhé polovině, kdy slouží jako vyústění událostí, ke kterým došlo. Italská jednotka se vzepře Němcům. Ze začátku zde válka působí jen jako jakýsi doplněk nebo prostředek k navození atmosféry a přiblížení doby. Nicolas Cage se sem opravdu moc nehodí. Jinak námět a všechno okolo bylo skvělé. Nádherná řecká příroda, malebné městečko a krásná hudba, která příběh dotvářela. Ideálně strávené dvě hodiny. Je zde pár scén, které mě dostaly-zbytečná poprava italských vojáků a zemětřesení. ()

becki_tu

Nic nového a objevného pod sluncem. Můj oblíbenec Nicolas Cage je sice Ital asi jako já Keňan, ale svou roli odehrál ještě celkem slušně, ikdyž má spoustu zapamatovatelnějších a lepších rolí ve svém hereckém inventáři. Věřím, že knížka je určitě zajímavější a obsáhlejší a myslím si, že ve filmu je z toho jen zlomek a možná i proto působí trochu tuctově a lacině. A hlavně - je bez emocí a jakékoliv větší milostné jiskry. A to je u romantického filmu docela problém. ()

tomtomtoma

Příběh z druhé světové války z krásného ostrova Kefallónie, který vzniká mezi místní dívkou Pelagiou (Penelope Cruz) a okupantem, kapitánem Antoniem Corellim (Nicolas Cage). Největší oběť ale přinesl Mandras (Christian Bale), který milujíc Pelagiu zachraní jejího nového milého. Pelagia a Antonio po sobě dlouho jen koukají, než se odhodlají projevit si své city. Vyobrazení italského vojska s jeho dobrotou beru s rezervou, protože něco takového si snad Řekové nezaslouží. Smutný byl osud Eleni (Viki Maragaki), která krutě zaplatila za polibek na tvář německého kapitána Webera (David Morrissey). Zajímavý byl doktor Jannis (John Hurt), otec Pelagie, který na své dceři vše hned poznal. Nepříjemýmm bylo pro mě poslouchat mluvit Řeky anglicky s občasným řeckým slovíčkem a Italy anglicky s občasným italským slovíčkem. ()

July

Velice povedený film okořeněný krásnými záběry ostrova. Jako u většiny amerických (i když tady šlo o koprodukci, USA měly zjevně hlavní slovo) filmů o 2. světové válce v Evropě, i tady se dá najít spousta historicko-technických nesrovnalostí a nepravděpodobností, ale film je i tak výborný. Mandolína kapitína Corelliho ale spadá do té nezařaditelné kategorie mezi 3 a 4 hvězdičkami - kde tři jsou příliš málo a čtyři mnoho. Takže nebuďte udiveni, když moje hodnocení filmu bude každou chvíli kolísat. :-) A určitě si brzy půjčím knižní předlohu. ()

Ainy

Byla jsem na tento film pozvána svým kamarádem novinářem, když se oficiálně a slavnostně otvíral Cinestar u nás ve městě. Větší "snobárnu" jsem snad ještě nezažila a asi už dlouho nezažiju. Tento film se tenkrát hrál ve všech sálech a musím přiznat, že ve mně zanechal velice hluboký dojem a silný zážitek. Při titulcích jsem ještě seděla zabořená v křesle a snažila jsem se vzpamatovat. Ať si myslí kdo chce co chce, dávám jednoznačně pět hvězdiček :-) ()

• V posledním záběru filmu Notting Hill si Hugh Grant čte Berniéresův román „Mandolína kapitána Corelliho“, který měl v plánu Roger Michell zfilmovat. Jelikož ho ale sklátil infarkt, nahradil ho režisér John Madden. (Aknah)
  • Nicolas Cage a Penelope Cruz spolu při natáčení prožili románek, který údajně vedl k rozhovoru s jeho tehdejší manželkou Patricií Arquette. (Edgerton)
  • Námětem pro knihu i film byly události z 24. září 1943, kdy bylo popraveno 5 000 italských vojáků, kteří se po boji vzdali Němcům. Popravu nařídil sám Adolf Hitler a patří k nejhorším válečným zločinům druhé světové války, protože Němci postříleli neozbrojené válečné zajatce. (xisp)

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (viac)