Nově postavenou jadernou elektrárnu potká podobný osud jako Černobyl v roce 1986. V rámci záchranné evakuace se však zdaleka nedostane na všechny a vláda celou poškozenou oblast zvanou “Zóna” uzavře. Armáda okolo celé Zóny postaví hlídané hranice a vojáci nepouští nikoho dovnitř ani ven, tudíž zbývající přeživší jsou tak odkázáni sami na sebe. Hlavní hrdinové Filip (Daniel Holman) a Zack (Lukáš Formánek) se z této poškozené oblasti snaží za každou cenu dostat a vrátit se tak k normálnímu životu. Ovšem kromě dlouhé cesty ještě musí unikat Cranovi (David Král) a jeho skupině nebezpečných a agresivních banditů, kteří si Zónu hodlají celou přizpůsobit podle svých pravidel. Cestou potkávají dalšího přeživšího Samuela (Tomáš Bláha) a pokud se chtějí dostat do bezpečí, musí společně projít přes nejkontaminovanější místo, zvané Srdce Zóny. (Cermbo)

Klajnik odpad!

Já zkoukl hodně špatných filmů, ale v kině jsem takovou sračku ještě neviděl. Věděl jsem, že to bude špatné, protože tahle skvadra snažílků natočila na iPhnone mafiánskou trilogii, jenž vykrádala hudbu z tarantina a přitom pobíhali po Karlovarském kraji. Skřípe to jak svině, když parta čecháčku stojí na koupališti Rolava v saku a hraje si na goodfellas - samej Frank a Tony. Divákovi je jasný, na čem stojí. Kluci chtěj hrozně moc natočit Kmotra, ale nemaj dostatek sebereflexe, aby si řekli: "Hele jsme jen banda kluků s nulovým rozpočtem. Přece nemůžeme točit něco takového. Proč se nepustit do nějakých komorních dramat na způsob Pozemšťana?" Čermák si ale myslí, že je Coppola a tak pokračuje ve svých amciózních projektech. mafiánskou trilogii jsem už zmínil. Pak je tu nějaké motivační kraťas o štěstí a radostech (já bych tedy doporučil spíše Patersona od Jarmusche, než Šťastnou Myšlenku od čermáka, která samozřejmě vůbec nefunguje). Vnitřní Hlas o vzepření se svému strachu má též myšlenku, ale celé je to tak fádní, protože Čermák je neprozíravý normie, je to průměrný člověk a není schopný podat věci trefně, chytře, vkusně. Šíleně mě ty filmy nebaví, otravují mě, ale na Srdce Zóny jsem šel s přáteli, které prý fascinuje neschopnost "Golden"view Films udělat cokoliv dobře. Film selhal v každém aspektu. Hned v prvním dialogu se ukáže suchar Holman, který je neschopný normálně artikulovat (zřetelně mluvit by mělo být základním předpokladem každého herce). Asi si dokážete představit, jakých kvalit bude zbytek filmu. Nechápu, jak "tvůrci" můžou s klidným svědomím vyprávět na projekci, jak se poučili z kritiky a tento projekt dotáhli k dokonalosti. Banda duševních paniců si myslí, že jsou filmaři. Čermák by si měl uvědomit, že predispozicí k natočení dobrého filmu musí být estetický cit pro věc a nějaké technické znalosti v oboru filmařiny, ale ten člověk je fakt poleno. Rád se do nich opřu, protože oni tu ostrou kritiku potřebují. Nevím, kde nabrali to sebevědomí, ale já tohle prezentovat lidem, tak se propadnu hanbou. Páni z Goldenview Films jsou však kritikyvzdorní a reagují stylem "Až sám natočíš film, který bude bavit stovky diváků..." což už obecně vypovídá o jejich intelektu. Nemam k nim ani ten nejmenší respekt a kdyby jejich fanoušci nebyli stejně tupý maloměšťácký ovce, tak by o Srdci Zóny nikdo nepronesl dobré slovo. Lidi se toho však chytli, protože šlo o takovou lokální akcičku. Nezapomínejme však na to, že ceněný jsou i "lidi" jako FattyPillow, PTK, Lucas Dope...proč by si v takovém světě neurval špetku uznání i neschopný kus unylého hovna jakým je Čermák? A vysvětlí mi někdo, proč je Srdce Zóny plné tak nepěkných nýmandů? (looser Holman, neschopný degen Čermák, chrapoun Kloc, upištěná bukvice Bláha). ()

honajz2

Jsem čekal něco vážnějšího a on to nakonec byl akčňák... To mě zklamalo, ale jedná se jen o můj vlastní problém a do hodnocení ho zahrnovat nebudu. I tak to na víc jak 3* nevidím, i s ohlédnutím na to, že je to amatérský film (a těší mě, že na rozdíl od jiných tvůrců se to nebojí tak tady i označit). Kamera sice není špatná, stejně jako práce se zvukem a na amatérské úrovni ujdou i herecké výkony (ačkoli u některých (ne)herců by se o tom dalo polemizovat), hodně se mi líbil výběr lokací, líbila se mi hudba a ani akční scény nebyly špatné, ale s příběhem je to horší. Zóna mi nepřišla pořádně představená, třeba bych rád věděl, jak v ní ti lidi takovou dobu přežili, kde shání nějaké jídlo, kde vůbec spí, jak moc je velká, jestli se za ní vůbec nachází normální civilizace, kde v ní sehnali tolik zbraní, atd. Příběh taky mohl být víc rozvedený, takhle mě zrovna moc nebavil a k postavám jsem si taky nenašel bůhvíjaké sympatie, když o nich skoro nic nevím. A ve finále se objevilo tolik postav, že jsem chvílemi měl problém určit, kdo z nich je na jaké straně (a třeba příchod té ženy s lukem byl tak strašně náhlý, že jsem vůbec nepobíral, kde se tam vzala). Nezachraňují to ani dialogy, které nejsou zrovna uvěřitelné. Jako ten nápad sám o sobě špatný není, ale na scénáři podle mě chtělo ještě hodně zamakat, ale jinak to na amatérský film není špatné a Bohdan Čermák něco určitě umí. O talentu ale mluvit zatím nebudu, dle jednoho filmu se to těžko posoudí. 3* ()

arcticsky

Zvolené téma - v pořádku, myslím že v ČR rozhodně není postapo film obvyklý. Nebýt pěkných záběrů na stará známá místa, bylo by to objektivně za 2*. Dá se přejít, že vlastně nikdo z obsazení neumí pořádně mluvit - nepředpokládám, že by někdo z této party přijmul hereckou řeholi, zabýval se vážněji hereckou kariérou a chodil na hlasová cvičení, recitaci atd. Totéž platí o nějakém náročnějším, emotivním hraní. Podle toho je třeba k filmu přistupovat. Potud je vše v pořádku. Ale scény vlastně bez napětí, spousta prázdných, nudných minut a problém s nevypointovanými postavami (na což jinde upozorňuje uživatel UncleMorty) se těžko přechází i na amatérské úrovni. Myslím, že by autorům neškodilo si příště vyzkoušet "tréninkově" několik pořádně vypointovaných krátkých filmů nebo etud na jakékoliv téma..Zhlédl jsem všechny filmy Bohdana Čermáka - naposledy jsem si dal první Nerozvážné z roku 2015 a líbilo se mi to více než toto - samozřejmě vedle Co tam vidíš?, kterýžto filmeček považuji za nejlepší z oněch sedmi... ()

Skejpr

Srdce zóny, jakožto doposud nejambiciózní projekt skupiny filmařů vystupujících pod značkou Goldenview Pictures, má objektivně spoustu chyb typických pro poloamatérskou produkci - sklony ke schematičnosti, slabý scénář, nevyvážené herecké výkony i problémy s vyprávěním. Přesto si ale zaslouží pozornost. Jednak je film s postupující stopáží tak nějak lepší a lepší, ale především proto, že jsou si pánové plně vědomi svého statusu a daří se jim poměrně solidně kompenzovat nedostatek zkušeností správným uchopením technologie, s níž pracují (točilo se na iPhony) a především velkou láskou k tématu. Je vidět, že autoři nemají příliš zkušeností s filmovým vyprávěním, nakoukáno (a nahráno) mají ale více než dost. Tři hvězdy jsou maximální možné hodnocení, dát méně by ale nebylo fér, protože kontext zde hraje mimořádně důležitou roli. A v rámci kontextu se rozhodně jedná o nadstandard, který sice objektivně má mnoho chyb, ale přesto jsem si jej užil. Kromě solidní kamery si zaslouží vyzvdihnout především pánové Bláha a Formánek, kteří předvádí velmi slušný herecký nadstandard a také hudba Filipa Čermáka. ()

ZHODNOTITEL

Problém tohoto filmu je především v obsazení. Ve filmu hrají samé děti, co si hrají na dospěláky. A když s nimi ke všemu někdo natočí apokalyptický film, tak to zkrátka bude vždycky působit minimálně humorně. Druhý problém je potom jejich často nesrozumitelná výslovnost a třetí inteligence postav. Nicméně, pokud se film odehrává v roce 2018, očekával bych, že chlapci budou mít k dispozici mobilní telefony a ne stará rádia z minulého režimu. U holek bych potom neočekával, že budou po lese běhat s dětským lukem a šípy. Hodnotím především práci, kterou jim to muselo dát. ()

• Jeden z hlavních banditů – Renner (David Rendl) za celý příběh nesundá svojí plynovou masku, tudíž vůbec neodhalí svoji tvář. (Cermbo)
  • Bohdan Čermák zůstává posledním hercem, který účinkuje ve všec svých doposud vydaných filmech. (Cermbo)