Príbeh o 13 ročnom dievčati Rachel, ktoré sa zobúdza v suteréne opustenej budovy. Blúdi ňou stratená a zmätená, až napokon stretáva muža pokrytého obväzmi s kosou v ruke. Jeho meno je Zack. Obaja uväznený na tomto mieste, nepoznajúc dôvod, prečo ich osud doviedol až sem, sa vydávajú na spoločnú cestu hľadania odpovedí na nezodpovedané otázky. (AnimeSenpai)

Jeoffrey

Zvláštní psychologické anime, které mělo slibný a tajemný začátek a hodně nejasný, mnoho naznačující, ale nic vysloveně neříkající konec. O tom, jak to vlastně skončilo a co všechno tím chtěli autoři říct, se bude možná spekulovat ještě dlouho. Co bylo v posledních momentech reálné a co bylo jen dívčinou představou? Trocha alegorie, trocha filosofie a mnoho věcí ponechaných na přemýšlení pro diváka. Ale že by mě to všechno nějak hluboko zasáhlo, že bych ten příběh jakkoli hltal, nebo z něj nespal? Bohužel... Občas tam byla velmi příjemná atmosféra (někdy i výborně hudebně podbarvená), ústřední dvojice mě docela zaujala, někdy jsem se i na chvíli zamyslel... Možná je to geniální dílo, které jsem nedocenil, možná je to jen filosofický pseudoblábol, který si na něco víc jen hraje - za sebe v tom nemám moc jasno a proto za mě 6/10 ()

Updated_Cake

Tenhle psychologický horor jsem moc nepobral a je to jeden z mála kousků, které jsem musel dropnout a pravděpodobně se k němu už ani nevrátím. Slibný začátek s vykreslením hlavních postav se zvrtl v to, že v půlce anime to byl pořád "jen začátek". Bylo to nemastné, neslané a v půlce mě to nudilo až tak moc, že jsem ztratil vůli to vůbec dokončit. Mít tyto postavy v trochu jiném prostředí, určitě by to bylo zajímavější... ()

SonGokussj

[First Impressions 1EP] Takový psychologický cringe. Teprve na konci 1. ep se začíná rýsovat, o čem to tak cca bude, ale pro celou představu je ještě čas :-) Mummy loves Blond Chicks 70 % ()

Katakimiku

Horory moc nemusím a z těch anime, co jsem viděla se ukázalo jako opravdu dobrých jen pár. Od začátku jsem očekávala šílený děj, postavy, prostě všechno. A nezklamalo mě to. Opravdu se mi líbí nápad s překonáváním pater a s tím i všemožných nástrah a překážek, co si na hlavní hrdiny zrovna majitel patra vymyslel. Skutečně mnoho rozmanitých šílených situací, spoustu krve a nějaké to naznačování okolo minulosti hlavních dvou postav. To všechno se dá bez problémů v první polovině anime najít. Kdyby tedy seriál místo 16 epizod zvolil spíš klasickou délku 12-13 dílů udělal by podle mě lépe. Nejvíc jsem si rozhodně užívala úvodní epizody a to jaké šílené postavy se objeví v příštím patře. Plus se taky docela zajímavě vyvíjel vztah Rachel a Zacka, kdy se jeden musel v mnoha ohledech spolehnout na schopnosti toho druhého. Druhá část mě bohužel lehce zklamala. Tolik mě zase nezaujalo poslední patro, minulost Rachel byla plná krvavých scén a než aby se objasnily její motivace, jsem dospěla spíš k názoru, že je vlastně stejně šílená jako zbytek postav. Vraždění je prostě věc na které je postavené celé anime, ne že by mi to teda úplně vadilo, ale bohužel mi poslední díly nepřišly tak zajímavé a zábavné jako již zmíněné šílené úkoly a překážky. Kdyby se příběh držel spíš toho a minulost hlavní hrdinky tam někam ke konci přidal, rozhodně bych šla v hodnocení alespoň o hvězdu víš. K postavám se dá říct vlastně jenom to, že nejsou normální a jsou to prostě takový ty druhy šílených lidí, které už jste bez pochyby viděli v jiných seriálech. To jsou ty vedlejší. Z postav hodných zapamatování se dají zmínit asi jen hlavní dvě. Rachel, nevinně vypadající dívka bez emocí ztělesňuje anděla. Naproti tomu Zack s kosou a vražedným smíchem má být smrt. Nebo tak si to alespoň myslíte ze začátku. Oba mají docela zajímavou minulost. Co mě ale opravdu dostalo byl konec, co se k tomu, ač je vlastně smutný a trochu matoucí, vlastně skvěle hodí (doporučuju počkat na podtitulkovku). Nečekala jsem to, ale animace, vzhled postav, zvukové efekty, soundtrack a opening, se rozhodně řadí ke kladům. Je to opravdu něco pro lidi, co mají rádi anime se spoustou vraždění, já bych ho hodnotila jako takové jednodušší krvavé anime, které asi vyloženě není přeplněné geniálními myšlenkami, na druhou stranu to ani nepotřebuje a stvořit celkem děsivé prostředí se povedlo, takže stále fajn! 6/10 ()