Obeťou maniaka z predchádzajúceho filmu sa tentokrát stáva nič netušiaca rodina, ktorá si v Santa Fe prenajme luxusný dom. Ten je celý pokrytý kamerami, ktoré vysielajú intímny život návštevníkov do sveta. Zvrátené túžby sledujúcich zachádzajú do čoraz vyšších extrémov, takže je rodina v stále väčšom nebezpečenstve. (Marceloo)

JASON_X

Prvoligový úchyl s nezaměnitelnou a nezapomenutelnou vizáží se po nějakém čase vrací, a to s jednou kamerou navíc. Je pořád ve formě, takže zvládne šmírování a lov dívek a žen na několika frontách zároveň. Strašně rád bych dal zase čtvrtou za monstrózní zjev Geralda, protože tenhle velkolepý kříženec neanderthálce, uprchlého nebezpečného šílence po lobotomii a oživlé mrtvoly by si zasloužil áčkový seriál od Netflixu o několika řadách. Ale nebavily mě hloupé a nesympatické postavy (až na mladého Kyla, ten byl v pohodě), vadilo mi, že se podstatné části děje odehrávají často ve tmě a kamera u nich ještě poskakuje, vadily mi klasické šablony, ve kterých třeba oběť pachatele jednou dvakrát píchne nožíkem a pak začne utíkat, namísto toho, aby ho dorazila na jistotu... Ale stejně bych rád někdy viděl ještě další díl, protože Gerald je klasa. A jelikož začal kompletovat další ženskou sbírku v Mexiku, tak uvidíme. ()

SOLOM.

Předchozí film 13 Cameras mě nějak závratně neokouzlil a divákům nenabídl ani nikterak záživnou podívanou. I z toho důvodu moc nechápu, proč vzniklo toto pokračování. Režisér Victor Zarcoff napsal scénář i zde, ale režisérské křeslo přepustil jiným. Ani tato změna však nějak výrazněji nepomohla a podprůměrná podívaná nás bohužel čeká i tentokrát. Jediné plus vidím v tom, že se hlavní role opět ujal odpudivý Neville Archambault (který bohužel nedávno zemřel). Slizký, páchnoucí Gerald zvedne žaludek nejedné slabší povaze už jen svým vzhledem.    Překvapením pro mne bylo i to, že se zde objevila i další známá tvář a postava z prvního dílu Claire (Brianne Moncrief). Dozvíme se něco o jejím osudu i osudu dítěte, které čekala, ale největším lákadlem pokud jste film neviděli v době vzniku, ale chystáte se na něj až teď, byla přítomnost exotické Amber Midthunder. Tato mladá herečka se minulý rok objevila v nejnovějším Predátorovi a získala si celou řadu fanoušků. Tady se skoro celou dobu producírovala jen v plavkách a i ona předvedla docela dobrý herecký výkon.    Tím však pozitiva filmu asi končí. Moc záživné atmosféry se tu opět nedočkáme, o nějaké hororové krvavé podívané si můžeme rovněž nechat jen zdát – i když je pravda, že ve dvojce se trochu přitvrdilo. Je tu totiž k vidění i hromada nelogických momentů, samotný závěr taky nepatří mezi ty povedené a nuda – jo ta tu byla taky v hojné míře. Otevřený konec vybízí k natočení trojky, ale bez hlavního záporáka už to nebude ono vůbec. ()

ricci.s

Ešte väčšia blbosť ako jednotka. Tam sa dal oceniť aspoň nápad, ale tu to už ide ako cez kopírku a posun som nezaznamenal. Vlastne neviem, prečo to vzniklo. Vraždy žiadne, krv žiadna, napätie nikde, a okrem ksichtu toho magora, ktorý zaujal v jednotke a preto je už v tejto dvojke úplne nepotrebné sa nad ním pozastavovať (a aj to sa rýchlo opozerá) sa tu nedá pochváliť ani jediná minúta filmu. Pre mňa ďalšia z nekonečnej série zbytočností. ()

Marceloo

Obeťou maniaka z predchádzajúceho filmu sa tentokrát stáva nič netušiaca rodina, ktorá si v Santa Fe prenajme luxusný dom. Ten je celý pokrytý kamerami, ktoré vysielajú intímny život návštevníkov do sveta. Zvrátené túžby sledujúcich zachádzajú do čoraz vyšších extrémov, takže je rodina v stále väčšom nebezpečenstve. - Priame pokračovanie hororu, ktorý sa mi v tom čase dosť páčil, ale sequel neponúka okrem velmi sympatickej rodiny a novej lokácie takmer žiadnu prídavnú hodnotu. Záporák samozrejme počas tých niekolkých rokov vôbec neopeknel, takže dokáže opäť riadne znechutiť, ale tvorcovia nepridali vôbec na intenzite a celý dej je skôr pasívny, plný predvídatelných zvratov a v rámci brutality príliš mierny. Celková myšlienka sa mi ale velmi páči, pretože ak je na svete niečo, čo naozaj nenávidím, tak sú to úchylovia. Vôbec nebudem mať problém pozrieť si ďalšie pokračovanie, ktoré tvorcovia podla záveru plánujú, ale mohli by sa posnažiť priniesť trochu inovácie. + herečka z Daylight's End + herec z Fear the Walking Dead a From Dusk Till Dawn: The Series + herečka z Fender Bender ()