Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

misbos

S Tchánem skrze Purpurový Zátylkov - aneb - neberte s sebou nativy, celou cestu budou remcat, a nakonec se zhroutěj a vyse.ou se na Vás. Kdyby ubrali opakující se dramatický situace, zbytečně nenatahovali konec, a pojali to jako konverzačku (zeťák i tchán by to potáhli s přehledem), mohlo to bejt lepčejší. ()

Rockerman

Nevěděl jsem jestli dát tři nebo čtyři, hlavně kvůli hrubě nezvládnutému finále! Nakonec se přiklaňuji ke čtyřem hvězdám, neboť tato sci - fi apokalypsa je natočena tak, jak by to asi mohlo vypadat, kdyby nastal blackout. Krom toho se objevují nevysvětlitelné přírodní a metorologické úkazy. Lidé se naopak chovají tak, jak bych to od nich očekával. Záchránit svůj "kejhák" za každou cenu i za cenu nejvyšší. Celé road - movie nás tvůrci nechávají v nejistotě, co vlastně zapříčinilo ten kolaps. Jedni viní vládu, druzí v tom vidí konspirační teorii v praxi. Celé je to ale takové divné. Například mi moc nevonělo jak se Will proměnil. Z ušlápnutého úředníka, který neumí ani vystřelit z pistole se během pár dní stane akční hrdina, otáčející auto sem a tam, že by mu i nebožtík Paul Walker záviděl! No a ten samotný závěr je fakt jak od Emmericha! To si ten film nezasloužil! I tak jsem se bavil a přemýšlel, proto za 4 *. ()

Hpatrik

Solidní příspěvek do postapokalyptického žánru. Jednoduchá zápletka, divák dostává naprosté minimum informací o tom co se děje, a z toho tvůrci těží celkem hutnou a uvěřitelnou atmosféru. Solidní obsazení, dobrá hudba a výprava, posledními 10ti minutami, a speciálně závěrem, si to u mě ale trochu pokazili. A jak to teda páni tvůrci končí?! ()

Forsberg11

Parádny rozbeh, ale veľmi naivný a lacný koniec. Námet skutočne stojí za to. Niečo sa so svetom deje ale nikto nevie čo. V celej krajine vypadla elektrika aj internet, armáda je v pohotovosti a vo vzduchu lietajú F 22-ky. Presne takto to mám rád. Do toho ešte nebezpečný road trip americkým stredozápadom. Cestou stretávame rôznych ľudí, väčšinou nie práve príjemných. Napätie sa v niektorých momentoch dalo krájať, pričom nad všetkým vysí celý čas otáznik, čo sa to vlastne deje. Potiaľto som bol viac menej spokojný aj keď logika pokryvkáva v tomto filme takmer neustále. Na to ale srať. Čo mi však pozitívny dojem z filmu pokazilo úplne bola posledná polhodina, ktorá je natoľko hlúpa, nelogická a nedotiahnutá, že som myslel, že sa pozerám na lacnú televíznu telenovelu. Škoda toho, pretože potenciál tam bol oveľa väčší. Takto len lepší priemer. 60 %!! ()

cskomando odpad!

Naprosto zabitý čas, Akční - ne, dobrodružný - jako vážně ? Sci-Fi - celý film čekáte na jeden po**aný moment, kdy chcete zjistit co za čím stojí, co/kdo/jak/proč způsobil.... a nakonec dostanete úplné ho*no. Samozřejmě zde nacházíte spoustu stupidních, nereálných momentů... Tak sakra, když už píšu scénář a příběh tak se zamyslím nad tím, že pokud široko daleko nikdo není a jsou kolem dokola téměř samé pouště, tak si jedna dotyčná osoba vystoupí a řekne, béé já už dál nepojedu, jdu sama .. jasně, bez jídla, bez pití půjde XXX kilometrů daleko, ale hlavně, že si vzala své nářadí no-logic. Další pokud někomu zlomím nebo se mu zlomí částečně žebro, vážně mi chcete říct, že se nezpůsobí vnitřní krvácení ? Jako vážně přežije další 4 dny ? :D Ty kráso.... nakonec jsem se rozhodl, že to stejně přehodnotím a dám odpad, takovejhle paskvil jsem už dlooouze neviděl :))) žánry bych opravil na post/psycho/thriller, přeji všem příjemnou podívanou. ()

• Většina filmu se natáčela v okolí Winnipegu v kanadském státu Manitoba. (zbyshek)
  • Někteří vojáci, kteří hlídají uzavírku dálnice, patří ke Kanadským ozbrojeným složkám. (NiWi)