V kempovom tábore nájdu mŕtve osemročné dievčatko Kirsten, ktoré bolo sexuálne zneužité. Schimanskeho vyšetrovanie privádza k Niki, ktorá videla ako jedna z posledných obeť ešte na žive. Informácie sú však čímsi, za čo by dal Schimanski všetko, keďže ich je tak málo. V neprehladnej hnúšti sa stopy niekedy zvyknú popliesť a tento prípad je naozaj čímsi zvláštny. Kto za koho "kope"?, je otázka, ktorú si musí zodpovedať Schimanski, ak chce prípad úspešne vyriešiť... (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Nová řada Schimanskiho se mně až tak nelíbí, minimálně tenhle díl vypadal jak život uředníka z Bruselu. Nudnej a plnej keců. Zmizel alkohový opar, Schimi mě nepřipomíná ranaře co se žene v náručí děvky z průseru do průseru, ale ukecanýho pantátu. Vtip na bodu nula a napětí pod bodem nula a celej díl je jak tuctová kriminálka, kterých jsou po celým světě tisíce. ()

subic

Schimanski 10, celkově už 39. Zároveň Schimanski 01 v 21. století (které začalo 1.1.2001, když nebyl rok 0). Schimi zase v saku, to už je třetí díl po sobě, tentokrát v bílém, na radnici, poprvé stojí před oltářem a má si vzít Marii-Claire. To znamená, že na obřad dorazí jako svědek letitý kámoš a bývalý kolega Hanschen a vytáhne Schimiho opět do akce. Tentokrát musí dopadnout pedofila, kterým je jeho bývalý kolega policista. Ale nakonec to klapne, Horst Karel Georg Schimanski se ožení. 7/10 ()