Když spáchá mladý policista sebevraždu, Schimanski se rozhodne zjistit, co za tím vězí. Stopy jednoznačně vedou ke zkorumpovaným strážcům zákona. (oficiálny text distribútora)

mira007

Schimi vyšetřuje sebevraždu mladého policisty syna kámošky a na to se nabalí vražda, korupce, obchod s bílým masem, drogy, policejní šikana. Z Horstova důchodcovského období alá To je vražda napsala to je řekl bych jeden z nejlepších dílů, ale člověk stejně sentimentálně vzpomíná na zlaté časy komisaře v aktivní službě v osmdesátkách. ()

Tony.cs

Schimanski, ačkoli na tomto serveru tak špatně hodnocen, je podle mě nejlepší německé krimi. Syrové, drsné, Schimi neni superman a často dostane pořádně přes držku. A hlavně Götz George je vynikající. Tento nejnovější díl jsem viděl v televizi, stejně jako ostatní filmy Schimanského. Dávám pět a důvody jsem řekl. ()

topi80

Je velkým uměním tvůrců nechat hrdinu stárnout důstojně. Schimanski už do toho nejde tak po hlavě, ale svým (teď už bývalým) kolegům dokáže otravovat život i nadále, jen ty prostředky jsou s ohledem na věk trochu jemnější, ale atmosféra a vtip zůstává na stejné úrovni jako kdysi. A to hlavní, tento díl se opravdu povedl. ()

Enšpígl

Mé randění s Götzeho filmografií jsem snad ani jinak než Schimanskim zakončit nemohl. Musím říct, že v posledním díle mě přišel Götze svěžejší a víc ve fyzický formě než v tomto předposledním, který mě vyzníval až příliš televizně. Při sledování mně přepadla mrcha nostalgie a vzpomínal na časy, kdy Schimi do sebe lil jedno za druhým a spolu s Tannerem byli králové Duisburgu a hlavně ty příběhy ve kterých bylo cítit obyčejný člověčenství z každýho záběru. Tohle byla jak z učebnice pro začínající režiséry seriálových kriminálek. ()

subic

Schimanski 16, celkově už 45. Na malém policejním okrsku, který chtějí zrušit a policajty přerozdělit jinam, se to nějak proplétá a místní šéf Paul Hinz o tom ví nebo v tom spíš sám taky jede. Drogoví dealeři jsou v klidu, když dostanou echo, že bude kontrola. Podobně na tom jsou i pasáci, ti zase legalizují pobyt prostitutkám z Rumunska. Takže to musí odnést jeden mladý policajt i s mladou prostitutkou Světlanu, do které se zamiluje. Max von Rüden z vnitřního oddělení, které to ví, je pověřen Schimi, aby to vyřešil a našel důkazy. A protože je to navážno, někdo chce Schimiho zabít, odnese to bouračkou Marie-Claire v autě a i kámoš Hanschem, který skočí do rány před Schimiho, naštěstí oba přežijí. Nutno dodat, že legenda Schimanski je tímto filmem na světě už 30 let. A zároveň je to jeden z dílů, co by klidně mohl jít i v kině jako kdysi v Německu díl Zub za zub anebo díl Zabou. ()