Je jaro, všude kvetou sakury a nejen na chlapecké hudební Akademii Ayanagi začíná nový školní rok. Jednotlivé zájmové kluby se mohou přetrhnout o to, aby k sobě nalákaly z řad dosud nerozkoukaných prváků nové členy, a všude panuje vzrušení z neznámého. Mezi tyto prváky patří i naši hlavní hrdinové – Tsukigami Kaito, Tengenji Kakeru, Kuga Shuu, Nayuki Tooru a v neposlední řadě též Hoshitani Yuuta. A stejně jako má každá jiná japonská škola mezi studenty určitou hierarchii populárnosti, i zde se nachází skupinka čtyř chlapců, jimž zbytek školy klečí u nohou. Říkají si „rada Kao" a jsou považováni za elitu, která může zasáhnout v mnoha oblastech působnosti školy. Mezi jednu z jejích činností patří i vybírání nových talentů do „hudebního oddělení", které je vstupní bránou do školního „hvězdného týmu". Výběr se koná prostřednictvím vstupní zkoušky skládající se z několika částí, jako jsou pohybové dovednosti, zpěv či pohovor se samotnou radou. Jenže zájemců je mnoho, ale skutečných talentů málo. Dokáže pětice nováčků překonat všechny nástrahy a vystoupat až na vrchol? (EMIA)