Další kamarád, Nately, je mrtev, ale bombometčík YoYo je vyznamenán medailí za zpackanou misi, aneb velení dostane nápad chlubit se za něco, za co by se měli stydět. A poručíka YoYa rovnou povýší na kapitána, aby jej vzápětí poslali za mříže. To Milo Minderbinder prodává všechno všem a své kšeftaření povýšil natolik, že handluje i se samotnými bombardováními. A do celého divadla jménem válka se vrací generál Scheisskopf, aby si na ten eintopf pěkně posvítil. (Česká televize)

Necrotongue

Pátá epizoda mě bavila zatím nejvíc, už úvodní rozhodování o adekvátním potrestání mi pěkně zapracovalo s bránicí, noční nálet německých bombardérů na "zelenou zónu" byl dokonalý a příchod generála Scheisskopfa slibuje do budoucna celkový nárůst absurdit. ()

Volodimir2

Prichádza generál Scheisskopf a nastáva odplata pre Yossariana, že spal s jeho ženou. Zamieta sa jeho prepustenie z armády a situácia sa skomplikuje. Predkladá sa americký portrét armády, krutý, presný a nestráviteľný. Piatym dielo sa trocha vraciame späť k Yossarianovi a jeho boju dostať sa z lietajúcich misií. Najlepšou časťou je jeho cesta do Ríma a nakoniec jej vyústenie. ()