Bombometčík YoYo se po několika drastických misích opět uchyluje do hájemství polního špitálu se smyšlenými nemocemi, zatímco počet letů se k jeho nemilosti zvyšuje a počet jeho přátel ztenčuje. Marně se snaží uplatnit možnost zbláznit se, neboť Hlava XXII praví, že vyvázán ze služby může být pouze ten, kdo je nepříčetný. Ale sám nepříčetný neví, že je nepříčetný. Naproti tomu ten, kdo sebe považuje za nepříčetného a chce být propuštěn, nemůže být z logiky věci nepříčetný, a tedy, musí zpátky do boje. Úředního šimlu si užije také seržant jménem Major Major Major, který je chybou evidence ze dne na den povýšen na majora, a stává se bez odpovídající zkušenosti majorem Majorem Majorem Majorem. To prohnaný Milo Minderbinder dosáhne postu vedoucího proviantu. Válečné běsnění využívá ve svůj prospěch a navzdory tomu, že ani netuší, jak se drží naběračka, rozjíždí mezinárodní obchod s potravinami. (Česká televize)

Necrotongue

Zatím jsem spokojen, ta depresivní atmosféra byla z epizody hodně cítit, přestože tvůrci použili nejednoho humoru, aby ji trochu zamaskovali. Povýšení seržanta Majora Majora Majora na majora Majora Majora Majora, bylo dokonalou ukázkou vojenského absurdistánu, papír prostě nepustí. Připomnělo mi to můj zážitek ze ZVS, kdy jsme měli jet jako součást kolony logistické a technické podpory letového provozu z Přerova na CIAF do Hradce Králové. S řidičem jsme si za tři týdny perfektně vymazlili auto, abychom se dva dny před odjezdem dozvěděli, že pojedeme největším vrakem, protože správce autoparku letky (nadporučík Jarmil Peluha- to máš za to, šmejde!) vypsal do cesťáku omylem jinou SPZ a odmítl ji přepsat. ()

Volodimir2

Ďalší diel ma aj naďalej utvrdzuje v názore, že tento seriál sa bude točiť iba okolo jediného bombometčík Yossariana namiesto celkového príbehu. Ale keď plukovník Catcart zvyšuje počet misií na 35 Yossarian sa opäť ocitá v poľnej nemocnici (veď k pôvodnej kvóte misii mu chýbali už iba 2). V tej dobe sa do deja dostali aj iné postavy major Major Major Major, seržant mimoriadne povýšený na majora, Marcello majiteľ verejného domu, ale predovšetkým Milo, ktorý používa americkú armádu na vlastné kšefty, do čoho zapája aj svojich veliteľov. Ani tento diel ma však nenadchol. ()

0verseer

Na druhej epizóde ma najviac potešilo, že tvorcovia nezabudli na postavu starca z talianskeho bordelu. Jeho preslov o skutočných víťazoch a porazených vo vojne sa mi pri čítaní knihy vryl do pamäti a Giancarlo Giannini mi túto spomienku teraz pri sledovaní druhej časti svojou malou, no výborne zahranou úlohou perfektne osviežil. Miniséria si ma postupne začína získavať, niekoľkokrát som sa pristihol ako obdivujem priam umelecké zábery v trochu nápadne prežĺnutom, ale inak atmosféru fajne dotvárajúcom filmovom filtri. ()

Big Bear

Dvojka se drží věrně knižní předlohy. Americké obrněné divize se pomalu prokousávají Itálií až do Říma. Z nebe jim k tomu pomáhá mimo jiné i bombardovací squadrona z Pianosy. Věčné město skýtá nejedno rozptýlení a nejednu ženskou náruč. Jsou však tací jako třeba plukovník Cathart, který neustále zvedá počty operačních misí a vymýšlí jak rozšířit základnu. Zatímco Yossarian v tom vidí stále menší šance přežít, Milo Minderbinder jeho nápad vybudovat další runwaye vítá, protože víc drah je víc letadel a více letadel je více přepraveného zboží a více kšeftů... ()