Sestra Mildred Ratchedová se uchází o práci ve Státní nemocnici v Lucii. Na tamní psychiatrii se chystají přijmout známého vraha Edmunda Tollesona. (Netflix)

Necrotongue

Pilotní epizoda mě sice nenaplnila nadšením, nedočkal jsem se ale ani těžkého zklamání, mohl jsem tudíž využít své tradiční zahajovací hodnocení. Nejsem si příliš jistý, jestli bylo dobrým nápadem využít velkou část obsazení AHS (hlavně Sarah Paulson mi příliš nesedí), námět mi navíc silně připomíná druhou sezónu tohoto seriálu, takže to na mě zatím působí trochu zvláštně. No, uvidím, jak se celá záležitost vyvine. Myslím, že šikovný právník by vraha z úvodní likvidace duchovních s přehledem vysekal. Uhrál by to na nutnou obranu, stačilo by trvat na tom, že po něm šli s divným leskem v oku a s lascívními úsměvy:-) ()

ZeroCZ1233

Jsem v rozpacích. Murphy se svým dekádou budovaným stylem nešetří ani tady a toho jsem se obával. Jasně, vizuálně bych u toho za jiných okolností slintal, na ty barvičky a jejich příjemně namíchaný mix se pěkně kouká, ale nevím, jestli se to zrovna k tomuto projektu hodí. To stejné se dá říct i o jeho stylu vyprávění, vedení postav a značnou početnost plot twistů, což mi obvykle nevadí, jen tady mi to prostě nesedí. Co se mi ale líbilo je pomrknutí na Hitchcocka a jeho typické zbarvení rámu jednotným odstínem, nebo téměř vždy hrající hudba ve scénách jak bylo populární ve snímcích z dob časové roviny tohoto seriálu. Nu, uvidíme, jak se to dál posune, zatím mi ta přestylizovanost prostě nevoní. ()

warrenur

Sarah Paulson je ako stvorena pre rolu "zaludnej zeny". ;) To bolo jasne, ked som ju videl v mnohych postavach v American Horror Story. Manipulacia s ludmi, odhad charakterov, zlomyselnost a klamanie telom v tom najlepsom. Ano, par vypatych situacii zvladla az moc polahky, ci naivne. Naopak, mnohe mi imponovali - ako sa zbavit neodbytneho napadnika. Ale som celkom slusne namotany, co vsetko bude v tom "hospici" zvadzat. Paradny otvarak. Potesil "cleaning" v rezidencii "ctenych duchovnych". 70% ()

Arsenal83

Som v šoku! Neviem, aký dlhý bol scenár k prvej časti Ratchedovej, ale komentár užívateľa NerdLife2 je určite dlhší! Ešte v ňom aj filgrantsky zanechal desiatky hrubých gramatických chýb, no ešte chodí do školy, má čas sa to doučiť. Za mňa zatiaľ k seriálu len toľko: je to farebné, zatiaľ málo teplé, ale netflix ešte neskôr určite pridá, a má to výbornú hudbu. Príbeh zatiaľ nič extra. ()

William_

Chvilku jsem si připadal jako když sleduju osvícení, hlavně když hlavní postava přijížděla tím autem okolo vrcholků těch útesů. Tam jsem ten "feel" fakt měl. Jinak nastavila 1. epizoda šnečí tempo, vše bylo takové zdlouhavé, a hudba mi hučí v hlavě do teď. Po úvodní šokové masakrální scéně to byla docela zívačka. Až poslední 10 minutovka něco nabídla. Nicméně jsem zvědavý co se stane v dalších epizodách a šanci tomu určitě dávám. ()