Bratři

(festivalový názov)
  • Turecko Kardeşler (viac)

Sedmnáctiletý Jusuf se vrací po čtyřech letech z polepšovny ke své rodině. Jeho návrat mezi členy rodiny, a zejména u jeho staršího bratra Ramazana, znovu zpřítomní čin, k němuž rodinní příslušníci, hnáni rigidní tradicí, nejmladšího syna dotlačili. Ömür Atay ve svém pevnou rukou zrežírovaném komorním debutu prostřednictvím pečlivě dávkovaných informací postupně odhaluje před divákem rodinnou tragédii, která navždy narušila vztahy mezi jejími jednotlivými členy, a velmi precizně vykresluje rozpolcenost mladého Jusufa mezi pokrevními pouty a tradicí na jedné straně a tím, co vnitřně považuje za morálně správné, na straně druhé. (MFF Karlovy Vary)

vyhnalek

Námět zajímavý, ale film je příliš nedějový. Postavy si více povídají než něco dělají. Výsledek je trochu nepřehledný, ale hlavně nudný. Mohu pochválit však řemeslnou stránku filmu a herecké výkony. Znalost turečtiny a místních zvyklostí je při sledování filmu výhodou. ()

Streeper

KVIFF 2018 - Jeden z nejhorších filmů, co jsem letos viděla na filmovém festivalu. Popis mě velmi zaujal a kvůli tomu jsem snímek chtěla vidět, jenomže pojetí příběhu je strašné. Je to zdlouhavé, nudné, nezáživné. Nekoná se žádná akce. Co možná stojí za shlédnutí je posledních 20 minut filmu, kdy se nakonec vše vysvětlí a konečně se něco stane, zbytek je naprosto k ničemu. ()