Maeul : achiaraui bimil

• Južná Kórea 마을 : 아치아라의 비밀 (viac)

Jakkoliv poklidné může se malé a zpustlé městečko Achiara na první pohled komukoliv nezasvěcenému zdát, pravdou je, že v jeho středu rozmáhají se obludné plameny, do nichž jakoby pomyslný olej přiléval hrůzu nahánějící strach z neznámého a otupělost místních pověrčivých, kteří doslechli se o objevení těla neznámé ženy. Oběť zřejmě násilného činu, bez jediného identifikačního vodítka, byla nalezena jazykovou lektorkou So-yoon Kim (Geun-young Moon), která stejně jako policejní příslušník Woo-jae Park (Seong-jae Yook), pátrá na vlastní pěst nejenom po původu těla nalezeného v mělkém hrobě, ale také po příčině tak násilného skonu ženy, za svého krátkého života zřejmě velmi půvabné. A zatímco se mezi senilními starousedlíky rozmáhá jedna irelevantní historka za druhou, v jádru celého komplotu rozvíjí se ještě cosi dalšího. Cosi děsivého... (Conspi)

Zíza

Tahle série prostě nemá nic, co by vás dokázalo opravdu nadchnout. Možná v ní hraje váš oblíbený herec či herečka, možná zápletka zní zajímavě, ale nakonec se z toho vyklube něco nemastného neslaného bez jiskry. Na začátku to na vás chrlí jednu záhadu za druhou, kterou samozřejmě chcete rozluštit, ale místo aby seriál pomalu dávkoval určitá rozluštění, tak spíše přidává záhady, až jich je tolik, že ztratíte zájem. Ano, stále chcete vědět, jak to dopadne, ale již bez nadšení, již převládá jen člověčí přirozenost „jak to tedy sakra bylo?“ a nikoliv potěšení ze sledování. Dalo by se říct, že seriál se skládá ze 40 % docela zajímavých scén a 60 % čisté nudy. Ani herecky to nikdo nedokázal zachránit a těžko říct, zda to bylo scénářem nebo jejich neschopností. Dokoukala jsem to a konec nebyl překvapivý, jen zdlouhavý a člověk si řekne: „Na to jsem celou dobu čekal? To jsem ten čas tedy pěkně zahodil!“ Nuda. ()

Lex.San

Achiara je vesnice, kde žijí samí podivní či trochu šáblí obyvatelé. Docela se divím, že se zde neodehrál žádný zločin už dříve. Směsice tajnůstkářských individuí potřebovala jen pověstné škrtnutí zápalkou a bylo vymalováno. Tím spouštěcí mechanismem bylo objevení mrtvoly novou učitelkou angličtiny.*** Upřímně moc nemusím přesně tenhle typ ukuňkaných hrdinek, ale paní učitelka sem tam dokázala předvést i něco více než jen uhýbání očima a tiché mumlání. To nadšený policista a jeho přímý nadřízený byli příjemným zpestřením v záplavě jinak dost protivných osob. Protože je to již docela dlouho, co se mi v doramě sešlo takové množství otravných postav, kterým jsem přál dlouhotrvající utrpení a nekonečná muka – od spratkoidní oblíbenkyně mrtvé učitelky, přes celou její rodinu až po nevšímavé přesto všetečné obyvatele vesnice (nudící se lékárnici, transvestitu s foťákem, úzkostlivou majitelku restaurace s vyděračskou dcerou, gamblerského učitele výtvarky). Kromě postav pokulhával seriál i v příběhu. Po objevení mrtvé se zápletka točila v kruhu a nikam se dějově neposunovala. A i když se díl co díl odhalí nějaká ta nová informace, vyšetřování vraždy to nijak neovlivní. Kolem 10. epizody se vyšetřování začíná konečně trochu více rozbíhat (přibude i mrtvých), ale dle mého názor je to až k uzoufání pozdě. Mini spoiler: Ke konci se příbuzenské vztahy tak promíchaly, že to vypadalo, že všichni ve vesnici jsou nějak pokrevně spřízněni. Jediné, čemu jsem výslovně tleskal, byla mizivá romantická linka, která by tam vážně neseděla.*** U hodnocení jsem byl vážně na vážkách. Ale jelikož nezajímavé momenty převážily ty zajímavější, tak dávám nižší hodnocení. Tajemství vesnice sice bylo opravdu odsouzeníhodné a hnusné, ale i lidi byli tak pokroucení, že jim nešlo moc fandit. Takže dnes to budou jen 2* (3/10) ()

Krysap

Není to vůbec napínavý, ani strašidelný. Akorát pomalý a poměrně nudný. Herečky jsou téměř všechny ošklivé (kromě té už nežijící) a čumí jako sůvy z nudlí. Vopruz. ()

• Režisér Yong-seok Lee na úvodní tiskové konferenci uvedl několik unikátních kritérií, s nimiž se televizní diváci doposud ještě nesetkali. Alespoň dle jeho vlastního prohlášení. „Nebudou zde žádné milostné příběhy, žádná romantika. Bude to zvláštní drama bez romantických vsuvek. Další zajímavostí je fakt, že ani jeden z potvrzených herců není ve skutečnosti netalentovaným hercem, ba naopak. Všichni jsou unikátní osobností s osobitým hereckým talentem. A za poslední. Ani jeden ze zúčastněných herců nemá ponětí o tom, kdo je ve skutečnosti oním záhadným vrahem. Nikdo. Seriálový scénář jsme komponovali tak, aby nikomu nebylo zřejmé, kdo je vrahem. Každý z herců tak může jen předpokládat, nebude-li to zrovna on, protože jeho skutečnou identitu se dozvědí stejně jako samotní diváci až na konci celé série. Záměrným vynecháním tohoto detailu jsme ze scénáře udělali cosi neobvykle napínavého, co, jak pevně doufáme, vycítí i televizní diváci.“    (Conspi)
  • V seriálu se objevila dokonce i celá populární jihokorejská chlapecká kapela BTOB. A stalo se to vlastně jen náhodou, zcela spontánně, jak by řekl samotný režisér celé televizní série, Yong-seok Lee. Kapela se totiž v době natáčení, 19. listopadu 2015, přišla podívat za svým hudebním kolegou, členem kapely a současně hlavním mužským protagonistou, jihokorejským zpěvákem a televizním hercem Seong-jae Yook. Všichni ho chtěli plácnout po zádech a říct mu, že vše je bezva a jak je dobrý. S sebou samozřejmě vzali plný jídelní vůz a kanystry s čerstvou kávou pro všechny. Jenže režisér si vzal do hlavy, že je tam musí dostat. A tak si členové kapely střihli sotva čtrnácti minutový vstup, který vznikal během nekontrolovatelných záchvatů smíchu a všelijakých srandiček, jak na sebe později členové kapely prozradily. „Přišli jsme tam prostě jen podpořit Seong-jae. Chtěli jsme mu dodat odvahu a energii. Jenže než jsme odešli, chytil se nás režisér a nabídl nám malou hostující roli. Byli jsme zaskočení, ale i mile dojatí zároveň. A i když se jedná jen o velmi krátkou část, byla to pro nás veliká zkušenost. Zábavná zkušenost, protože jsme si mohli zahrát v seriálové epizodě po boku našeho kamaráda. Doufáme, že se divákům bude epizoda líbit a že ji dají šanci, aby se do nich předestírané napětí zakouslo tak hluboko, jak jen to bude možné.“    (Conspi)