Když věčně usměvavá Haruka Oozora potká svou sestřenici Kanatu Higu na letišti v Okinawě, zjistí, že pokud jsou obě s něčím nespokojené, tak je to jejich vzrůst. Zatímco Haruka má ve společnosti ze své nadprůměrné výšky nepříjemné pocity, Kanata, jak je drobounká, byla nucena opustit svou nejoblíbenější činnost: Plážový volejbal. Haruce to nedá a chtěla by plážový volejbal zkusit, a tak přesvědčí Kanatu, aby se k beach volejbalu vrátila a obě se společně zkusily probojovat na juniorský turnaj. (Scalpelexis)

Jeoffrey

K tomu, abych si užil sportovní anime zpravidla vyžaduji nějaké to napětí. Zkrátka chci aby jednotlivá utkání, souboje, závody atp. měly pořádnou dávku dramatu, abych seděl přilepený na monitoru a těšil se jak to hlavní hrdina/hrdinové všem nandají, nebo prohrají, aby se příště mohli stát ještě silnějšími. Také vyžaduji intenzivní tréninkové sekvence, objevování nových triků a nějakou tu zajímavou zápletku i mimo hřiště, závodiště, stadion. Vyrostl jsem na filmové sérii o Rockym, takže co byste ode mě mohli čekat... Proto mě nakonec docela překvapuje, jak jsem si užil tuhle odpočinkovou a příjemnou sportovní záležitost, která je plná kamarádství, úsměvů, sluníčka, písku a holek v plavkách. Tohle není klasické sportovní anime, tohle je spíš takové to "cute girls do voleyball". Hledáme tu ztracené sebevědomí, sílu kamarádství a partnerství, dozvíme se, že ve volejbalu není místo pro esa... Je to sympatické, milé i trochu poučné. Navíc poslední díl by byl za 5*. Skvěle zvládnuté (a i docela dramatické) finále důležitého zápasu, ale i pozápasové emoce včetně společného usmíření a slibu do budoucna - zkrátka tohle zakončení ve vás zanechá uspokojení a pozitivní náboj (s lehkým pomrknutím na případnou druhou sezónu, nebo alespoň OVA, protože ještě jeden velký zápas děvčata rozhodně čeká). Navíc je to v jednu chvíli i skvěle hudebně podbarvené a tak jedna z posledních scén s Kanatou a Harukou je pro mě tou nejlepší z celého anime. No a ještě pár slov k fanservisu - plážový volejbal se hraje v plavkách (kdo to náhodou neví) - a tak se občas kamera zatoulá na ta zajímavá a krásná místa ženského těla, která vyhledáváme my pánové sami tak nějak přirozeně. Tohle ale není nijak nadužívané, kýčovité, oplzlé či jakkoli závadné. Takže za sebe bych to jakožto obyčejný zdravý muž okomentoval jen slovy:" On tam byl fanservis? Já viděl jen holky v plavkách!". Příjemné a sympatické překvapení - 7,2/10 ()

DaweForeman

Úžasná podívaná právě na letní sezónu, kde si člověk užije plno napětí ve sportovním prostředí beach volleyballu. Sportovky opravdu moc nemusím, ale občas se najde klenot jako tenhle, kdy je to plné ke konci spousty dechberoucích momentů, rivality, kolegiality, týmové ducha (kdy jak je tu krásně řečeno, tak beach volley je týmová hra, kde neexistují žádná esa), lehkého humoru a také co potěší pánské oko. Není tu nic vynuceného, postavy jsou velice příjemné (i když tu jaksi chybí jakýkoliv mužský charakter (ať už se jedná o hlavní, vedlejší postavy nebo dokonce "křoví") a o ecchi se tu moc mluvit nedá, protože přece jenom fanservis je tu podán v přirozené podobě, který se dá vidět normálně, protože beach volley se jinak než v plavkách nedá hrát a nepohybujeme se tu v arábii. Po animační a hudební stránce bych řekl perfekt, kdy jsem jim povedl celkem i design jednotlivých postav a věcí a také příjemně podtrhující melodie. ()

Starletka

Vyloženě odpočinková letní záležitost, u které nemusíte používat mozek. A vzhledem k vysoké míře fanservice bych to na rozdíl od SonGoku přirovnala spíš k Free! pro pánské publikum. Ale na rozdíl od jiných ecchi kousků zde fanservice nebije do očí až tak moc, takže nemůžu říct, že by mi vyloženě vadilo, i když jedna je věc jsou holky oblečené v plavkách (v pořádku) a druhá věc jsou neustálé blízké záběry na prsa a zadky a lechtivé pózování (to už tak moc ne). Nejhůř je na tom ale děj a ani ani postavy mi nejsou zrovna sympatické (leda ta roztomilá želva) a dost se nudím, takže za mě drop po 2. epizodě a 3,5/10 ()

SonGokussj

[First Impressions 1EP] Jestli je Haikyuu pro chlapy, tak Harukana Receive (i když jsou tam polonahé holky) směřuje spíše na ženské publikum. Ecchi tam prakticky není, je to hodně o *them feels* a *cute cute miracle*. Jak praví Starletka, záležitost, která nepotřebuje moc mozku, velmi odpočinková. I have 3 baloons! 65 % ()