Student of the Year 2

• India स्टूडेंट ऑफ़ थे ईयर 2 (viac)

Ketri

Tři a půl. Scénář by to chtělo trošičku poštelovat. Příběhově nic nového, ale celkem to odsejpá a Tiger jako tanečník - to je prostě zážitek, ()

Lacike

Pohodová romantika zo školského prostredia. Aj keď sa odohráva na vysokej, tak sa postavy správajú jak stredoškoláci. Chlapci súperia v tom kto ďalej doští akurát to robia cez nejaký divný šport a ženské intrigujú. A medzitým je kopa hudobných čísiel bez ktorých sa Indické filmy nezaobídu. Kľudne by sa dala vystrihnúť dobrá hodina a bola by z toho skvelá teenage komédia. Takto je tam kopa tancov a zbytočných línií, ale našťastie mi sadla romantická línia a hlavne vývoj jednej ženskej postavy, ktorá bola zo začiatku za mrchu a v jednom momente ma jej osud dokázal aj dojať. Takisto som rád jak sa vyvinul ten romantický trojuholník. Fakt som si dlho nebol istý jak to dopadne. Okrem otravných hudobných čísiel boli pre mňa mínusom aj bitky. Našťastie ich je minimum, ale boli tak mizerné, že som ich radšej pretáčal. Kontakty medzi súpermi nulové a bolo v nich toľko spomalovačiek, že sa to ani nedá nazvať bitkami, ale skôr pózami. Chlapík natiahne ruku že udrie, pauza aby sme si vychutnali jeho pózu a potom prásk mimo záber. Tiger je sympaťák ale ten jeho fetiš s neustálym poskakovaním po budovách som nepochopil. Finále s tým divným športom mi napínavé nepripadalo, keďže som ho vôbec nepochopil, ale aspoň ma uspokojilo rozuzlenie romantickej línie, tak nakoniec tesne dávam aj tretiu hviezdičku. Film mi celkovo zlepšil náladu, tak to je plus. P.S. Cameo Willa Smitha stojí fakt za to. Nestratil by sa ani v Bollywoode. :) 5/10. ()

Aljak

Po siedmich rokoch od "jednotky" prichádza na rad voľné pokračovanie tohto populárneho indického filmu. V podstate ide o to isté, akurát že rivalita medzi hlavnými "hrdinami" je ešte viac chorá a celé sa to koncentruje okolo podivného športu zvaného Kabaddi. To je mimochodom dosť úbohé kritérium na to, aby sa niekto stal študentom roka. Film mal fajn zápletku, ale tá teatrálnosť Rohana a Manava mi išla dosť na nervy. Pozerať sa na to dalo, ale ... nič moc. ()

Andrea1717

Dvojka je zameraná hodne na šport, no, ono to teraz letí, tak prečo nie, hudobne v zásade nič moc, ani posledná pieseň s Aliou to nevytrhla a toho kto ju navliekol do toho zlatého kostýmu s rožkami na pleciach, by som postavila k stene a.... bum. Na Tigera sa dobre díva, je namakaný a hýbe fakt dobre, len som celý film mala pocit, že je na takúto úlohu už trošku staršieho dáta. Nie, že by bol starý, len medzi tými ostatnými tak vyzeral, mali prispôsobiť celé obsadenie... no čo už. Ale v princípe má dej švih a spád, hlavná "klaďaska" mi bola od začiatku protivná a držala som palce "záporáčke", ktorá mi prišla nejako úprimnejšia a čestnejšia. Ideový odkaz film zanechal ale asi si naň nespomeniem, keď budem premýšľať "čo si dnes večer pustím?". ()

Ramanam

Myslím, že byl druhý díl více než důstojným a opravdu velmi volným navázáním na první. Místo a problémy stejné, jen s novou a mladší generací studentů. Jednička měla svoji Aliu a dvojka zase Tigera. Oba jsou silné osobnosti a na první pohled dokáží zaujmout. V tomto případě však byla vybraná dvojice dívek o dost slabší, než dvojice rivalů v předešlém. Ano, obě byly na první pohled hezké a s ukázkovou postavou. Svoje nožky také patřičně ukazovaly kde mohly, ale chybělo jim charizma. Něco vnitřního, co dává člověku další a hlavně mnohem důležitější a zásadní rozměr. Takže pro oko byly obě herečky příjemné, ale na výsledný prožitek se vším všudy to opravdu nestačilo. Samozřejmě je to jen můj postřeh. Někdo jiný by na to mohl mít opačný názor. Též po hudební stránce to jednička vyhrála na celé čáře. Neříkám, že by zde byla hudba špatná, to určitě nikoliv a našel jsem v ní i mnohé parádní momenty, ale jako celek spíše lepší průměr, než záplava hitů. Co proboha dělal v jedné písni Will Smith? Jeho pár zbytečných vteřin slávy bych opravdu rád oželel. Co však považuji za velmi dobrý nápad bylo zařazení hry Kabaddi. Viděl jsem ji v mnohých indických filmech, ale jen na chvilku, a tak velký prostor jí jinde dán nebyl. Toto jsem si vskutku užil a navíc tu mohlo vyniknout i pohybové nadání Tigera. Sledovat ho je zážitek. On skutečně umí, nikoliv jen „jako“. Stačí vidět jeden film a ihned si všimneme, že je něco při tanečních či akčních scénách jinak, takových herců není mnoho. Navíc v indických filmech se musí umět pohybovat takřka všichni, kdo hrají hlavní i důležité vedlejší postavy. To v jiných zemích nenajdete. Takže jsem si jako fanoušek Tigera přišel na své. Na příchod A. Bhatt si musíte počkat až do poslední písně v závěrečných titulcích, ale tady to smysl zcela jasně, narozdíl od W. Smitha, mělo. Příběh sám o sobě nebyl ohromující či šokující, ale své splnil zcela určitě. Pobavil a dokázal i vtáhnout do děje. Pro mě je to zcela jasná a příjemná čtyřhvězda. ()