Leni Riefenstahlová: Ledová vášeň

(TV film)
  • Nemecko Eiskalte Leidenschaft - Leni Riefenstahl und Arnold Fanck zwischen Hitler und Hollywood (viac)

Když se bývalá tanečnice Leni Riefenstahlová po úrazu musela se svou profesí rozloučit, rozhodla se věnovat filmu. A to jak jako herečka, tak později rovněž jako dodnes uznávaná režisérka, bohužel zejména propagačních dokumentů Třetí říše... Leni Riefenstahlová je jednou z nejradikálnějších a nejvíce kontroverzních umělkyní 20. století. Arnold Fanck vymyslel žánr horského filmu a je výraznou osobností avantgardy 20. let 20. století. V květnu 1932 oba nastoupili na loď a vyrazili na pětiměsíční filmařskou výpravu do Grónska. Jejich cílem byla historicky první německo-americká koprodukce: SOS Iceberg – nejriskantnější a nejdražší filmový projekt dějin. Tento historický film přibližuje životu nebezpečné natáčení, inovativní filmařské postupy i nevyhnutelný střet nacistické režisérky s Hollywoodem. Zároveň rozebírá mýtus, který obestírá Leni Riefenstahlovou, a skládá poctu dnes prakticky zapomenutému filmovému pionýru Arnoldu Fanckovi. (TV Prima)

DonBraso

Spíš jsem si myslel,že než dokument o Leni,tak je to hlavně aspoň ze začátku hlavně o osobě Arnold Fanck.Což vůbec nevadilo ba naopak.Dobře se to nakonec vyváželo ke konci,pár pěkných záběrů,žádná zbytečná vata a Reinhold Messner jako zkušený horolezec,který řekne toho hodně,než by člověk ač je to zkušený horolezec čekal.Hans Ertl byl bourák,nejspíš všichni točit v tom,co se dřív točilo musela být šluná dřina.Tomu se říká vydřená filmařina s autentickým pocitem.O Leni víme aspoň to,že ten močák byl z toho chladu a byla to slušná rajda,která flirtovala s hodně muži. Popravdě asi čas kouknout na něco hodně old a to na Die weiße Hölle vom Piz Palü. ()

Marze

O této herečce Výmarské republiky jsem nikdy neslyšel a koukal jsem na dokument jak na zjevení. Protiklad Ditrichové, herečka, která byla sportovně zdatná, odvážná. Když přišla na mizinu, začala být fascinovaná Hitlerem, který plánoval převzít moc a hledala u něho pomoc. ()