Iori Kitahara je dvacetiletý muž, který se přistěhoval ke svému strýčkovi do nádherného a prosluněného města na pobřeží oceánu. Iori snil o úžasném vysokoškolském životě se spoustou krásných dívek a dobrých kamarádů, plný veselých a příjemných zážitků, ale osud si pro něj připravil něco trochu jiného... Hned první den, když poprvé otevřel dveře svého nového domova, jehož součástí je i obchod s potápěčským vybavením, tak narazil na partu bláznivých a nespoutaných vysokoškoláků, kteří se Ioriho ihned rozhodli zatáhnout do svých aktivit, zahrnujících velké množství alkoholu, šílených výzev a her. Iori se chtěl vyvléct, ale neměl šanci. Plně ponořen do víru zábavy neudělal zrovna nejlepší dojem na svou sestřenici, která se, jak už to tak bývá, objevila v nejméně vhodný okamžik a díky všemu tomu flámování ani nezazářil druhý den, při svém prvním dnu v nové škole. Iori se zkrátka proti své vůli dostal do party, která žije svůj život naplno a nespoutaně, do společnosti, kde každý den je nějaká párty nebo jiná bláznivá zábava... Podaří se mladému muži dostat ze spárů svých nových kamarádů a prožít svůj vysněný a klidný studentský život? Ale o čem ten studentský život a mládí vlastně je, když ho člověk nežije naplno? (Jeoffrey)

Hromino

Však to známe – jednou za čas se vždy vynoří z produkce krajiny nadržených chapadlovitých stvoření, přerostlých ještěrů s radioaktivním dechem a rozlícených devítiocasých lišek na první pohled zcela nevinné anime, které však nejednoho diváka zaskočí košilatostí vtipů a explicitností některých scén. Což o to, i Hromino je rád za jakékoli tvůrčí osvěžení v jinak poněkud stojatých vodách japonské animované tvorby, leč to by ve většině případů nesmělo bohužel dopadnout tak, že zoufalá touha tvůrců diváka za každou cenu oplzlým způsobem šokovat postupně přebije všechny ostatní kvality, které by divák od seriálu očekával, pomyslný oř vytrhne se z otěží a stane se z toho jen další smrdutá sračka, jež svým chtíčem neustále provokovat působí jak jeden nejmenovaný exhibicionista v důchodovém věku z Vysočiny, který se nějakým omylem vydrápal na nejvyšší ústavní funkci v Česku. Grand Blue je v tomto ohledu čestnou výjimkou, jež navzdory početnosti scén s nezřízeným pitím alkoholu a vrcholově košilatým vtipům dokázala odhadnout jejich rozumnou míru a udržet si úroveň. Zdařile balancuje mezi vážněji laděnou zápletkou s kurzem potápění – a scénami bez jakéhokoli hlubšího smyslu, které mají prostě a jen diváka pobavit a snad mu i připomenout některé zážitky z vysokoškolských let; kdo má zkušenost s hromadným pitím s Japonci, jistě mi dá za pravdu, že se jedná v mnohých ohledech o poměrně realistické anime… Ve výsledku tedy svěží 4*, které podtrhuje ještě vynikající opening s příchutí léta a (nejen) letních dobrodružství! ()

TomX2

V každom dieli sa našli aspoň 2-3 vtipy, ktoré ma vedeli rozosmiať, kvôli čomu už z princípu nemôžem dať menej ako tri hviezdy. Avšak boli aj chvíle, kedy by som tomu najradšej hodil odpad a už to nedopozeral. Nie preto, že by komediálna stránka bola zlá (rovnako ako v prípade podobne ladeného Prison School je to neskutočne vtipná a zvrhlá záležitosť), ani preto, že by ma iritovali postavy. Môj problém spočíva v samotnej téme seriálu. Nie že by nebola originálna (pred Grand Blue som sa nestretol ešte s žiadnym anime, ktoré by sa zaoberalo alkoholom v takom množstve, až z toho nakoniec vznikne jeden plnohodnotný seriál), ale skôr mi prekážal fakt, že sa na danú problematiku hľadelo oslavne. Teda ako na akúsi oslavu mladosti a nahliadnutia do tých skvelých opileckých chvíľ, bez toho, že by sa bralo ohľad na následky. Hlavné aspekty tohto seriálu totiž nie sú veci, ktoré by som oslavoval, ale naopak by som na ne najradšej zabudol. A zhodou okolností častejšie než smiech sa u mňa počas sledovania dostávali príznaky ako napríklad nevoľnosť či bolesť hlavy, čo asi tiež o niečom svedčí. Holt toho alkoholu tam bolo trochu príliš. Veľmi slabé tri hviezdy, pretože inak nejde o vôbec zlý seriál. ()

Hees

Grand Blue je skôr oddychové anime, kde si môžete užiť návrat do života, kde ste sa zobúdzali každý deň opitý a nevedeli kde ste. Druhá možnosť ako si užiť toto anime je byť fanúšikom potápania. Neviem síce do akej miery sú informácie o potápaní pravdivé, ale pre mňa ako amatéra sa mi to zdalo dosť dobre vysvetlené a bral som to ako otvorený nový svet v tejto oblasti. Anime Grand Blue rozhodne odporúčam skôr ak chcete vypnúť mozog aj z dôvodu, že buď Vám celkovo vyšumí z hlavy čo sa tu stalo v tomto anime, alebo Vám to vyšumí aj tak, ale rozhodne si pri tomto anime oddýchnete a zabavíte, lebo o komediálne výstrelky hrdinov tu nie je núdza. Síce je tu často hlavný hrdina nevinne, ale to je na tom naozaj vtipné. Anime zaradujem do kategórie slice of life a to slice of life zo študenstkého života. Samozrejme pite s mierou ...nie všetko čo sa udeje v anime naozaj odporúčam skúšať. ()

Jeoffrey

Kdybych si měl vybrat jedno anime, na které jsem se v této sezóně nejvíc těšil, které mě dokázalo pobavit a nabít pozitivní energií, které zkrátka mělo ten správný letní feel pak bych bez rozmyšlení vybral tento kousek. Pro každého, kdo měl divoké mládí je to skvělá podívaná (Já nevím jak vy, ale když mě bylo 18-25 tak to byla hromada alkoholu, průšvihů i snahy si všeho co nejvíc užít a samozřejmě i vidět nějaký ty nahotinky - takže za mě "real as shit!"). Pro každého, kdo se chtěl pobavit a osvěžit v tomhle vedru je to skvělá podívaná (Kdybych to měl pojmenovat, tak asi - "Prci, Prci, Amanchu!"). Pro každého, kdo se chce dozvědět trochu o potápění a vidět nějakou tu krásnou podmořskou scenérii se tu sem tam taky něco najde. Jinak opening je naprosto perfektní energická letní záležitost, kterou jsem si musel okamžitě pořídit. Za mě naprostá spokojenost, výborná zábava s přesným postřehem na závěr. Zkrátka dejte mi nějaký to kvalitní pití, dobrou partu a zažijete věci, tohle se (jak jsem měl možnost nedávno zjistit) nezměnilo a takový jsem i já... Pro mě (z těch nových kousků) TOP léta 2018 - 8,4/10 ()

Flatron

Tak toto je klenot letnej sezony. Príjemne pohodové anime, plné vtipných scénok, pre niekoho možno až troška cez čiaru, ale mne sa to presne trafilo do vkusu. Na to že sa jedná o japonský animák, tak mi to príde dosť uvoľnené, alkohol tam tečie prúdom, škádlenie spolužiakov medzi sebou má tiež čosi do seba, Postavy sú fajn, aj tie nedorozumenia ktorým sa nevyhneme ani tu, tak sú tentokrát podané vtipne. Bál som sa istého opakovania epizod a humoru, ale to sa naštastie nestalo. Čo sa týka humoru, tak som nič vtipnejšie u anime produkcie už veľmi dlho nevidel a za mňa najlepšie anime letnej sezony s tým, že je v mojej osobnej TOP 3 anime tohto roka. 5*. ()