Six Figures Getting Sick

Krátkometrážny / Animovaný / Experimentálny
USA, 1966, 4 min

Réžia:

David Lynch

Šesť postavičiek dostáva závrať... Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov. (POMO)

E..

Úplně haldózní video. Ještě, že to bylo šestkrát za sebou:)..člověk si mohl tak pokaždý všimnout nových a nových věcí a detailů. Poprvý jsem vůbec nechápala a neviděla..a po tom několikátým zhlídnutí už mě to začalo i bavit:)..ta opakovaná pravidelnost a zasekávající hudba sirény:) Už jedooou..jedou si pro šest maníků, co si otrávili žaludky:) Ale jinak ztvárnění nic moc..njn..začátky jsou vždycky těžké stejně jako u Davida Lynche. ()

Grimaldi odpad!

Asi nemám umělecké cítění nebo jsem snad jen prostý filmový konzument, ale umění, nějakou uměleckou hodnotu zde přes veškerou snahu vůbec nespatřuji. Čtyři minuty se neustále opakující jedna scéna zvracejících postav, to má v sobě nějakou hloubku? Pro mě rozhodně špatný začátek s tvorbou Davida Lynche. Hodně moc teď doufám, že to příště bude lepší. ()

God91

Nebudu se tady pokoušet o nějaké pseudo-intelektuální analýzy skrytých významů Lynchovy prvotiny.Tohodle šílence totiž při mém věku a stupni poznání prostě nejsem schopný v plném rozsahu pochopit(zatím).3* za dobré audio-vizuální zpracování(na svou dobu a na nízký rozpočet) a za Lynchovskou ,,čirou depresi'' , která by se dala z jeho děl ždímat. ()

Helllboy

První Lynchův počin. Syrový a depresivní. Jak název vypovídá, v krátké animaci pozorujeme nepříjemné symptomy blíže nespecifikované nemoci šesti figurín. To vše za doprovodu sirény. Cítíte-li se zdraví, určitě si to pusťte, na chvíli vás zaplaví krajně nepříjemný pocit, který se za zvuku sirény rozestoupí do celého těla. Ve své podstatě je geniální. ()

lakikaki

Lynchovým kraťasom nejako neviem prísť na chuť (či na pointu?). Six Figures Getting Sick už aspoň ponúka niečo ako príbeh (súslednosť diania), ale načo to preboha opakovať 6x?! Aby to malo väčší dopad na diváka? Asi ťažko. Ak to diváka zaujme, tak ten si to "vychutná" na prvýkrát a ak to diváka nezaujme, tak ten to vypne skôr než dôjde k druhému opakovaniu... ()

• Plátno, na ktoré sa film premietal, malo rozmery 1,8m x 2,4m. (ČSFD)
  • David Lynch ako maliar pracoval na čiernej maľbe, kde bola záhrada. Tmavá zeleň vychádzajúca z čiernej farby. Keď sa pozeral na svoju maľbu, počul vietor. Zdalo sa mu, že sa obraz mierne hýbe a tým to všetko začalo. Viedlo to k animovanému projektu na plátne s plastikami s názvom "Six Figures Getting Sick". (ČSFD)