Plevel

Podvodník se složitou minulostí, který s adoptivní matkou vede pochybný malý podnik, napravuje svoje hříchy jako mentor skupiny problematických studentů. (Netflix)

easaque

+3* Nejprve bych rád upozornil potencionální diváky, že tenhle film není „jen“ komedie, jak tu anoncují. Co se týče příběhu, tak je to hezky napsaná pohádka pro dospělé, což nemyslím ve zlém. Optimistický a pozitivní pohled na svět je potřeba, ale nic se nesmí přehánět a tady jsem si nevšiml jediného nezdaru a všechno prostě vycházelo bez ztráty kytičky. Tohle bych chápal u čistokrevné komedie, ale tady se najde i dost dramatických a vážných scén. A díky tomuhle pro mě nepřirozenému kontrastu mu nedokážu dát čtyři hvězdičky, i když by si je za snahu určitě zasloužil. Vtipnější scény jdou na vrub zejména hlavní nesourodé dvojici – adoptivní matky se synem, kteří mají svojský životní postoj. Film jsem si docela užil a nezbývá mi než doporučit dál, protože je ve své podstatě poučný a má myšlenku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

EvilPhoEniX

Příjemná Francouzská komedie, která pobaví, dojme i překvapí. Hlavní hrdina má na starost skupinu nenapravitelných žáků a poměrně zábavnou formou s němi bude trávit dny. Na velké záchvaty smíchu sice nedojde, ale úsměv na tváři film bez problémů vykouzlí. Kheiron jako režisér i hlavní herec slušný. 75% ()

djfun

Klasické dvouhodinové hledání něčeho koukatelnýho na Netflixu nakonec stálo za to! Překvapivý, vtipný a především citlivý snímek, skvěle vybalancovaný mezi komedií a sociálním dramatem. Sice kapku na růžovo natřené, ale tak milé a plné naděje... Catherine stále stejně okouzlující, Kheiron výbornej a hlavně naprosto uvěřitelnej, navíc i podle jeho scénáře a v jeho režii - to tedy klobouk dolů! ()

Malarkey

Kheiron je pro mě obrovský francouzský objev. Zajímavý sympaťák, který je zároveň multiumělcem, co se nezdráhá rapovat a k tomu natáčet tak nesmírně zajímavé a zábavné filmy, jako je například zrovna Plevel. Plus nutno podotknout, že do této komedie si přibalil francouzské legendy – Catherine Deneuve a André Dussolier, což samo o sobě také hodně znamená. Nepočítejte ale s komedií, kde se budete smát od začátku do konce, jak to Francouzi umí. Spíše to na mě působí jako osobitá dramedie s nápaditým průběhem a atmosférou podobnou, jako když bych si pustil například teď už legendární Nedotknutelný. Přitom Kheiron si to tady přitom nejen natočil, napsal scénář, ale dokonce si zahrál i hlavní roli. Navíc námět je obohacen i o vážnou vedlejší příběhovou linku někde na Blízkém východě, která je obrazově neuvěřitelně silná a podkresluje tak jeho osobní příběh. Jak říkám, za mě obrovské překvapení a konečně něco z Netflixu, co si zaslouží pět hvězd. ()

Eluin

Nenápadný film, u nějž označení "komedie" zprvu asi moc nechápete, nicméně na humor samozřejmě dojde. Nejedná se však o nějakou ztřeštěnou komedii, ale o poměrně citlivý lidský příběh, pro jehož přesvědčivější vyznění by se možná hodila o krapet delší minutáž. I tak je to ale za mě za 5 hvězd, částečně i proto, že příběhy z džungle před tabulí  se někdy píší úplně samy. ()