silentname

eHero je nakoniec celkom okey gamerským filmom. Naši hrdinovia hrajú niečo podobné ako Unreal Tournament a pretekajú sa v tom, kto bude najlepší. Pozrime sa na to čo tu máme. Osobne mám pocit, že film je už tak maximálne klasický, že sa reálne asi nedočkáme ku koncu žiadneho prekvapenia. Viete presne odhadnúť kam jednotlivé scénky povedú, čo sa stane, ako to celé výsledne dopadne. Máme tu jasného hrdinu, máme tu jasného padoucha (alebo ak chcete, tak proste iba poriadneho hajzla, ktorý nerád prehráva a nechá to hrdinovi potom vyžrať). Všetko čo si myslíte, že sa v tomto filme stane, sa aj reálne skutočne stane. Najprv sa hrdina dostane do pozornosti, budú mať s padouchom nejaké konflikty, potom to hrdinu naštve bude sám za seba, vykašle sa na tím, ten ho opustí, ale potom sa dajú znovu dokopy a zažiaria a vyhrajú veľkú súťaž, kde ich najsilnejšieho protivníka (alias padoucha) porazia. A dokonca si získa aj hlavný hrdina ex-priateľku svojho protivníka. To je asi aj všetko, čo sa sem dostalo a ako vidíte, originality sa tu moc nedostalo. Ostáva to teda na postavách a tom, čím si prejdú. A to funguje celkom okey. Kate je celkom sympatická postava a je dokonca aj celkom dobre využitá, Hlavný hrdina Tyler (Pulse) je typický chalan ale zase má aj celkom zaujímavú story z minulosti, kde ho človek dokáže pochopiť. O padouchovi toho moc nevieme. Je to len proste magor a hovado. Ostatné postavy viac-menej len hrajú svoju rolu. Takže to tam uzavriem. Ak chcete vidieť príbeh, ktorý ste videli milónkrát v hernom turnaji, myslím si, že to bude pre vás okey. Ak chcete vidieť niečo inovatívne, tak toto nie je film pre vás. Hodnotenie: C+ ()

Baerdeller

Milionkrát viděné klišé "from zero to hero" tentokrát zasazené do prostředí esportu, konkrétně (skutečné) hry Reflex Arena. Paradoxně s vydáním filmu vývojáři hodili ručník do ringu a hra jde k ledu, takže ať vás nenapadá si ji třeba koupit. Jinak film si své diváky najde, protože takových filmů akorát z odlišných prostředí se natočila/točí/bude točit i v budoucnu fůra. Osobně mi dlouhé ingame pasáže nevadily, naopak - byl jsem rád když jsem nemusel sledovat herce, protože prakticky úplně každá postava se chová opravdu hloupě, prázdně a až nelidsky divně. Tím nemyslím "divně" ve smyslu "geekovsky či nerdsky", nýbrž dementně, "telenovelicky" uměle. Celkově to jako film moc nefunguje. Spíš bych si to dovedl představit jako nějaký epizodický webseriál. Osobně jdu za jedna, za nepochopitelné blbiny jako dále neřešený pokus o znásilnění, kungfu boje mezi nerdy v reálném světě, cheatování a třeba scénu na záchodě, která se sem asi omylem zatoulala ze scénáře nějakého filmu Scotta Adkinse... Bych mohl pokračovat ještě mnohem dále, ale... Obecně špatný film, který u své cílové skupiny bude pravděpodobně příjímán mnohem kladněji. Něco jako Twilight, Fifty Shades of Grey apod. Byli jste varováni. ()