Psia duša 2

• Česko Psí poslání 2 (viac)

Psia duša 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorý nakoniec nájde svojho strateného pána. Bailey je dobrý pes. Má za sebou niekoľko rušných a pohnutých životov, ale svoju misiu splnil a teraz si spokojne žije u svojej rodiny. Až kým sa neobjaví nový prírastok – malá Clarity, ktorá bude tiež čoskoro potrebovať svojho verného štvornohého ochrancu. A Bailey svojmu pánovi sľúbi, že sa o ňu postará. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov. (Forum Film SK)

Malarkey

Překvapilo mě to hodnocení zde. Na to jak vysoké je, je to tady celé až moc netypické, poněkud melancholické, až depresivní. Příběh psa, který neustále umírá a neustále se rodí a hledá cestu ke své paničce je strašně zajímavý nápad. Už v první díle byl. Nevím ale, co by jako druhý díl měl navíc nabídnout. Tedy kromě toho, že hlavní hrdinka dostává tolik ran osudu, které by průměrný český občan v životě nepřežil. Bylo to tu s pejsky fajn, což o to, ale emotivně už to tady tvůrci trošku přepískli. ()

T2

Rozpočet $16miliónovTržby USA $22,546,590Tržby Celosvetovo $78,238,273Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,850,346Tržby za predaj DVD v USA $2,071,039║ Tak kde prvý diel skončil nadviaže pokračovanie. V celku to ani nie je zlý nápad a putovanie psím "duchovným" svetom má svoje čaro aj na druhý krát. Roztomilé, dojemné. /60%/ ()

tron

Potrpím si na filmy o psoch, takže im v prípade potreby som ochotný čo-to odpustiť. Ale v prípade Psej duše 2 to spočiatku bolo extrémne sladké a gýčové i na mňa a to už je vážne čo povedať. Potom to prestalo byť sladké a gýčové a začalo to pripomínať drámu Davida Lyncha s psychopatickými stalkermi, mŕtvymi otcami, zničenými dôchodcami a matkami alkoholičkami. Avšak keď som to s filmom v polovici začal prudko vzdávať, situácia sa vylepšila a po „ľahnutí“ si pred Trentom to ako celok začalo ísť prudko hore, hoci to k dokonalosti malo fakt riadne ďaleko (uponáhľaný koncert vo večernom podniku, celý čas to k tomu smerovalo a napokon to odbavili behom pár desiatok sekúnd, Cuja na nich). Kathryn Prescott šarmantná, Henry Lau sympaťák a koniec patričný doják. ()

Eliott

Výborné pokračování předchozího už tak povedeného dílu. Dvojka v tomto případě bez debaty překonala jedničku a přišla mi i mnohem zajímavější a citlivější, jelikož se tentokrát více zaměřovala na hlavní postavy a jejich příběhy. ()

Spiker01

Přizvávám, že už se mi ty psí filmy pletou (distribuční názvy, hlavně anglické, tomu příliš nepřidávají) a já si místo zamýšleného "Psího poslání 2," pustil na Hbo go Psí domov, jež jsem už viděl předtím a moc se mi nelíbil. Tahle série je ovšem kvalitativně o řád výše a i to, že jsem pejskař, by mi nezabránilo v odstřelení filmu, jak se stalo u výše zmiňovaného. Tenhle kousek má sympatickou hlavní představitelku a starého Dennise Quaida..a také srdce a hlubší myšlenku, která mě na konci opět donutila k dojímání. Je to sladké jak limonáda, na druhou stranu už nechci další umírání pejsků, takže do trojky prosím změnu konceptu. A klidně ať se to jmenuje jinak. 😄 ()

freddy

Jedna psí duše neustále se vracející na svět v tělech pejsků různých ras, velikostí a pohlaví, procházející si znovu a znovu běžným vývojem od štěněte až po smrt, a zároveň pamatující si své předchozí životy. Jednoduchý nápad, který funguje. Alespoň tedy na mě jako celoživotního pejskaře určitě. První Psí poslání mi nějak uniklo, tak jsem to zkusil rovnou s druhým dílem, a ono to mě to hned od začátku dostalo. Úžasný hlavní psí hrdina provázející životem vnučku svého milovaného páníčka si mě získal ve všech svých reinkarnacích. Krásná psí pohádka, kdy člověk ví, že v reálu to tak nefunguje, ale to vůbec nevadí. Každý pejskař sní o tom, že jeho milovaný pejsek se mu vrátí v nějaké nové podobě. I já. A možná i proto jsem zase, jako už tolikrát u podobných psích filmů, potřeboval kapesník, abych do něj prolil potoky slz. Herecky i dějově zvládnutý film, který milovníky pejsků nemůže nechat chladnými, a ti ostatní při něm třeba pochopí, proč tolik lidí tato zvířata miluje. Za mě spokojenost a nemůžu jinak, než hodnotit na maximum, protože u psích filmů prostě nemůžu a neumím být objektivní. Jsem nadšený a těším se, až se podívám na první díl. ()

cheyene

Byť řada lidí dvojku proti prvnímu filmu kritizuje, já jsem nadšený podobně. Opět jsou tu emoce, vtip, nápaditost a oblíbená postava Dennise Quaida. No a samozřejmě pes Bailey, který tentokrát má jasné i silné poselství. Nové postavy rovněž měly něco do sebe. Jako pejskař nemohu hodnotit špatně. :) ()

Pepinec

Vypadá to, že si Hallström čte moje komentáře. Bohužel se ale vždycky najde nějakej Mancuso, kterej se podívá na Psí poslání jedna a kdo ví proč si řekne "hm, to chce dvojku." Hele, jestli tady někde běhá ještě jinej čekatel, kterej si dělá zálusk na trojku, tak bych pro něj měl doporučenku, že tohle je jedna z mála věcí, kde trojka fakt nic nevyřeší. ()

filmfanouch

Nebudeme tu rozpitvávat jak při natáčení Psího poslání 1 došlo k menšímu týrání zvířat (konkrétně topení štěněte) a jak velkou boří to vyvolalo. Řekneme si jenom, že bylo Psí poslání 1 milý film, která si hezky hrála s roztomilostí pejsků a kromě ní naservírovala dojemnou zápletku o pejskovi, který se vždy po smrti probudí v novém těle a hledá své životní poslání. Režisér Lasse Hallström si s látkou vyhrál a celkem si s látkou, která se adaptuje velmi těžko pohrál solidně. Nebylo to mistrovské veledílo, milý rodinný film, který neomrzí po x shlédnutích to ale je. Problém je, že si film ve finále i vydělal a původní předloha má i knižní pokračování. Myslíte, že se na filmovou dvojku radši vykašlali? Ne.... ale kdyby se tak stalo svět by vlastně o nic nepřišel. Všechno je slabší oproti minule. A to výrazně slabší! Hallström tentokrát jen produkuje a režii si vzal na starost Gail Mancuso, pro kterého jde o první film do kin (prozatím točil jen televizní filmy a pár epizod seriálů) a bohužel točí výrazně nudně a nezajímavě. Tam kde si jednička několikrát překvapivě vyhrála s tím, že se to vše vlastně odehrává z pohledu malých chlupáčů, dvojka selhává nebo spíš rezignuje. Zápletka se taky výrazně nikam neposunuje- Bailey prostě pořád dokola umírá, ale tentokrát na rozkaz svého pana Ethana (Dennis Quaid je pořád cool!) pomáhá jeho nevlastní vnučce C.J. A to je vlastně všechno! Bailey opět párkrát umře, snaží se přitom pomáhat C.J. co to jde, pořád trpí jistou formu psího autizmu/hyperaktivity a touží po posteli ze slaniny. Celé to začne už po polovině působit samo sebou unavené a to ještě zbývá jedna další polovina, která nějak svůj status nezmění. Kromě vyloženě nádherných záběrů na roztomilé pejsky a sympatickou lidskou hrdinkou C.J. v podání Kathryn Pescott/respektive Abby Ryder Forston v její dětské verzi není na Psím poslání 2 vyloženě nic tak zajímavého. A především film bere jako samozřejmost, že diváci viděli jedničku a tudíž se neřeší nějakým rychlým shrnutím předchozích událostí. To ve finále není ani tak problém filmu jako problém diváka, který si jedničku nedal a na dvojku náhodou narazí (Psí poslání 2 se v originále nejmenuje Dog´s Purpose 2 ale Dog´s Journey), rozhodně především na konci se ale událost jedničky celkově ignorují. A i když se ve finále Psí poslání a Psí poslání 2 působí jako by se tvůrci snažili ukázat, že jde o jeden dlouhý film rozdělený na dvě části, nefunguje to právě proto, že se události jedničky z většiny ignorují. Na jedničce byl jinak osvěžující fakt, že se Bailey kromě Ethana dočkal i dvou/tří dalších pánů/paniček, zde je ale pořád jen mazlíkem Ethana a C.J. (oukey, je tam ještě postava Joea) a i ta C.J. se po hodině a půl ohraje, protože se nikam nevyvíjí. Chce být zpěvačka a to je celé. Její konflikt s alkoholistickou matkou nebo absence otce se nějak extra neřeší a už jen kvůli tomu je pak těžké s C.J. sympatizovat, jednoduše proto, že se nějak nerozvíjí. Ve finále hodně zbytečné pokračování, které je o level méně zajímavější než jednička ve všech bodech, pořád ale slušný odpočinkový film na letní odpoledne, který ale bohužel jen ve finále nedojme tak jak asi chtěl. A je to škoda, na jedničku zůstávají dobré vzpomínky neustále.... () (menej) (viac)

Aky

Pokračování jedničky ve stejném duch a stejné kvality. Docela mne potěšilo, že si v závěru autoři zřetelně zadělávají na další pokračování. ()

misterz

Nemôžem si pomôcť, mňa takéto filmy so zvieratami vždy dostanú, aj keď sú cukríkové a plné klišé. Tak nádherným spôsobom podaná láska psa k človeku sa vo filme len málokedy vidí. Roztomilé, nežné, pre malých i veľkých, plné vtipu i vážnejších scénok... Skrátka vynikajúce, pre sledovanie spolu s deťmi ako stvorené. Silný nadpriemer. 85/100 ()

kingik

Reinkarnace - nejlepší přítel psa. Pejskové umírají jeden za druhým, ale duše zůstává stejná. U jedničky jsem řval jako kráva, co vám budu povídat, a příslušné emoční vyždímání jsem čekal i od pokračování. A ono...už v takové míře nepřišlo. Ale nepochybuji o tom, že citlivý divák nařve potok až moře slané vody. Věc se má tak, že sice opětovně sledujeme známého pejska Baileyho na farmě s jeho páníčkem Ethanem, jenže jeho psí život už se nachýlil ke konci a míří do psího nebe. A pak je z něj fenečkaaa, hodná a přítulná, vhodná do každé rodiny, takže skončí u Ethanovy vnučky, ztvárněné (v dospělosti) Kathryn Prescott. A ta už není tak skvělou herečkou jako Dennis Quaid, který se v dalším dějství vyskytuje jen okrajově a solidně scénu od scény stárne. Střídání na režijní sesli se vyloženě nijak negativně neprojevuje. Gail Mancuso má ve svém režijním rejstříku samou seriálovou tvorbu a na jejím způsobu režírování to není kupodivu nijak znát. Lasse Hallström si ponechal už jen produkční dohled. Zachován ale zůstal scenáristický tandem W. Bruce Cameron a Cathryn Michon, kteří připravili pěkné momenty ze sféry umírání, a režisérka je patřičně dokázala silně či méně silně přetavit ač k mé smůle už ,jsem kapesník nechal na jiných tělesných partiích. Osvěžením byla účast Marg Helgenberger coby Ethanova manželka a našlo se i místo pro záporné kreace, které obstaraly vycházející hvězda Betty Gilpin, která nemá ráda pejsky a není ani příkladnou matkou, a krasavice Daniela Barbosa. Nejsem si jistý, zda je film přímo určen pejskařům, přece jen explicitní umírání psích mazlíčků jim neprospěje. Ale je možné, že se filmu zříkat nebudou, neb má v sobě fluidum kvalitně natočeného "duplikátu" jedničky, načež jsem rád, že si to udrželo patřičnou úroveň a nestalo se z toho psí posrání 2. 8/10 ()

Frajer42

I v tomto druhém dílu pokračuje brutální citové mučení od prvních do posledních minut, které bych nikdy nikomu neodpustil, kdyby se nejednalo o nejúžasnější zvířátka na světě. Hlavní dějová linka mě tentokrát neoslovila jako v případě prvního dílu, protože příběh o naivní dospívající dívce zkrátka nebyl ani vzdáleně můj šálek kávy a vůbec celý děj byl tak brutálně šablonovitý a předvídatelný, až se mi z toho místy zvedal kufr. Kromě toho Kathryn Prescott mi byla krajně nesympatická a ani toho talentu moc nepobrala. Na druhé straně jsou ovšem naprosto boží zvířátka a luxusní sympaťák Dennis Quaid s manželkou. Za mě tedy zásluhou děje rozhodně o stupeň horší než první díl, ale emocí by se našlo zhruba stejně. Jednotlivé pasáže jsou hezky propojené a přiznám se, že i krásný, inteligentní a sexy borec, jako jsem já, měl párkrát velmi sucho v krku, což se prakticky nestává, takže s přimhouřením očí dávám znovu 4 kousky. ()

silentname

"A Dog's Journey" veľmi dobre pokračuje tam, kde skončilo "A Dog's Purpose". Tentokrát však Ethan požiada svojho psa o to, aby ochránil jeho vnučku, CJ, ktorú jedhého dňa jej mama Gloria od nich vezme preč. Opäť ako pri minulom filme by som povedal, že ide o príjemný film so silnými momentkami a súčasne aj s vtipnými momentkami. A opäť to funguje. Myslím si, že film sa nezaobíde bez niektorých klišé, no na druhú stranu s nimi aspoň vie dostatočne dobre pracovať na to, aby sa film posúval správnym smerom. Jediné čo filmu trošku chýba je vysvetliť jeho plynutie času. Nie je mi totiž absolútne jasné v akom roku na konci sme. Ako to mali všetko vlastne rozčasované, aby to nejako dávalo zmysel. Lebo rokov utieklo dosť. A film to nikdy poriadne nevysvetlí. Musím ale ešte pochváliť mladú Kathryn Precott. Tomuto filmu skutočne dala aj ona sama svoju dušu a srdce a je to vo filme veľmi dobre cítiť. Všetky momentky s ňou sú podľa mňa skvelé. A fungujú veľmi dobre. Páči sa mi love story vo filme. Myslím si, že je veľmi uveriteľná a medzi hercami je dobrá chémia. A potom Josh Gad opätovne dabuje hlas Baileyho / Molly / Maxa. A je opäť vynikajúci ako bol aj naposledy. Neviem ako to dokázal, ale veľmi dobre prežil všetky momentky. Či dramatické, či komediálne. Osobne by som bol za to, aby sme týmto filmom skončili, lebo záver to perfektne spracoval a veľmi dobre nám ukázal, že sme na konci. Všetko ďalšie by bolo podľa mňa vysoko nasilu a mohlo by to len pokaziť dojem. Takto máme na konte 2 veľmi dobré filmy, ktoré rozhodne na mňa spravili príjemný dojem. Ak ste milovník psov, tak to určite budete milovať. A jednoznačne tvrdím, že ak ste milovali prvý film, tak budete rovnako milovať aj tento film. Hodnotenie: A- ()

Marze

Dílko je zaměřeno na všechny generace, proto trpí televizní doslovností. Místy sladkobolný kýč , ale citově se zde vydírá spíše dítětem než psem. Kino si posmrkává do kapesníčků. Tento druhý díl je prostě místo pokračování jen opakování. ()

Chrustyn

První psí poslání mělo originální myšlenku a pro všechny pejskomily nabízel opravdu příjemnou, dojemnou i vtipnou podívanou. Úspěch byl zaručen, pokračování tím pádem také. Hlavní hrdinové omládly, psí rasy změnily a časové rozpětí je také menší. Bohužel film jede na jistotu a opět přináší vtipné chvilky s roztomilými pejsky a střídá je s chvilkami dojemnými. Film už nemá to kouzlo prvního dílu a nedojímá ani nebaví, tak jako předtím. ()

korbitch22

Reinkarnace a koloběh života psím pohledem po druhé a po druhé skoro stejně dobře. Emociální stránka filmu je prostě bezkonkurenční a jak u jedničky, tak i u dvojky se prostě slzám nedá ubránit, ač jsem se snažil sebevíc. Tolik upřímného pohledu na nevyhnutelný konec každého života mi prostě bere dech. Jen škoda, že filmaři hodně použivájí až přespříliš klišé, jako je je nezodpovědná matka, vztahy v rodině, rakovina a ''nečekané'' zvraty a polepšení. Premisa příběhu je o proti jedničce až příliš klišovitá a nenápaditá, ale díky skvělým hláškám, emocím, pejskům a příjemnému konci si to laťku udrží poměrně vysoko, ale jednička je nedotknutelná.85%. ()