Psia duša 2

• Česko Psí poslání 2 (viac)

Psia duša 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorý nakoniec nájde svojho strateného pána. Bailey je dobrý pes. Má za sebou niekoľko rušných a pohnutých životov, ale svoju misiu splnil a teraz si spokojne žije u svojej rodiny. Až kým sa neobjaví nový prírastok – malá Clarity, ktorá bude tiež čoskoro potrebovať svojho verného štvornohého ochrancu. A Bailey svojmu pánovi sľúbi, že sa o ňu postará. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov. (Forum Film SK)

C0r0ner

Jednička ušla ještě za čtyři hvězdičky, ale tady už musím níž, protože to nemá Hallströma a protože to je stejné jako první díl, tím pádem ničím překvapivé. Spousta lidí u toho bude dojetím brečet a rozplývat se, nicméně já takový nejsem. A že museli psát scénář čtyři lidi... 50% ()

laik_60

S trochou obavy som siahal po dvojke, ale celkom príjemne ma prekvapila. Príjemny rodinny film, zamerany na ľudskosť a priateľstvo. Nevadilo ani klišé ani cukríkový záver, akosi to do seba všetko dobre zapadlo. ()

angel74

Nemohu říct, že by mě dvojka zklamala, ale jak už to tak bývá, vytěžila z nápadů původního snímku, co se dalo. A proč vlastně ne, když se stal divácky velmi úspěšným. Psi jsou mojí životní láskou, tak bych byla trochu divná, kdyby se mnou dojemnost Psího poslání citově nezamávala. Obzvlášť když mám díky těmto dvěma filmům neodbytný pocit, že se mi vrátil v jiném tělíčku můj Ben, který perfektně ovládal povel, na jaký jsem nikdy neviděla reagovat žádného jiného psa a náš současný hafíno Rex dělá nachlup to samé, aniž bychom se ho to někdy snažili naučit. Asi opravdu existuje něco mezi nebem a zemí, protože jinak to není možné. ()

panMartin

Emoční ždímačka. I v tomto druhém dílu pokračuje brutální citové mučení od prvních do posledních minut. Druhé Psí poslání v podstatě kopíruje svého předchůdce - hlavní psí hrdina se akorát převtěluje do jiných ras a doprovází na cestě životem jinou postavu. Nicméně i v tomto případě jsem se nechal unést na krásně odvyprávěném příběhu, který je sice skrz naskrz americký, plný klišé, ale přesto milý, dojemný od srdce. Povinnost pro každého, kdo má pejsky rád. ()

Lachtaan

Já jako kočkař jsem zas zavítal k filmu vyloženě pro pejskaře, už jen proto, že mě první Psí poslání před dvěma lety citově úplně rozbilo. A Dog’s Journey je opět nádhernou rodinnou podívanou už jen kvůli poutu Ethan & Bailey, ale koho nezaslepí sentimentalita, táhnoucí se celým filmem, bude mu více než jasné, že ty necelé dvě hoďky jsou vyloženě jako přes kopírák verzí předloňského A Dog’s Purpose. ()

oveckaoa

Oproti jedničce rapidní zlepšení jak po humorové tak po dějové stránce. U jedničky mě štvalo rozmělnění do několika linek kdy vedlejší lidské postavy neměly co nabídnout nebo měly epizodní role tady je to opak většina lidských postav má dobrý a zajímavý příběh a je to dojemné. ()

Playman odpad!

Citový vydírání diváků a násilný ždímání emocí nedělá z filmu dobrý film. Pokud je film tedy samoúčelně "zkonstruovaný", tak, aby jste probrečeli celý děj, a žádný jiný účel vlastně neplní, tak se o něm dost možná nedá mluvit ani jako o filmu. ()

MikyAff

Na to, jak dokázala jednička čistě zapůsobit na emoce, u dvojky už je to hrozně nucený a celá ta reinkarnace psa aka 'vždycky si tě najdu CJ', je celkem už velká fantasmagorie a celý to je slaďárna, u které kape z obrazovky med. ()

Jaro.Krafcik

Psia duša 2 tak ako aj jednotka ma nejako nezaujala. Film sa nepriblížil skvelému hačikovi ktorý je dodnes najlepším dojímavým filmom so psom. Toto mi prišlo take rodinné a divné, hlas psa mi prišiel viac-menej trápny. Ani dabing v kine by film od priemeru nezachránil. 3* ()

Autogram

Film začína na farme, takže presne tam, kde prvá časť skončila. Osudy ľudí a psov sú pevne spojené bez ohľadu na miesto a čas, film sa trochu opakuje, ale s dostatočným odstupom od prvej časti to nevadí. Film má dobré tempo, veľká životná udalosť prichádza každých päť minút, čo mi vyhovuje, a trochu sentimentu do takejto psej romantiky patrí. –––– Glorie trávila hodně času mluvením se svou rukou. –––– Musí být hezké mít někoho, kdo tê bezpodmínečně miluje. –––– Je to naprosto nemožné, ale asi je to pravda. ()

jefff

První díl byl koncipovaný jako emoční nátlak na diváka, kdy tvůrci útočili na lásku ke zvířatům tím nejhorším způsobem - jejich smrtí. Druhý díl má jádro stejné, znovu tu pejsci umírají a diváci propukají v pláč. Ale druhý díl má i silný příběh, dobré herce a milou atmosféru. ()

JADIM

NAJLEPŠÍ FILM ROKU 2019! (Dokiaľ sa nenájde lepší) Priame pokračovanie 1. dielu, kde plynie čas, menia sa okolnosti a situácie, ale Bailey stále ostáva. Dovolím si povedať, že druhý diel bol ešte lepší, ako ten prvý, ktorý sa mi zdal neprekonateľný. Oceniť musím najmä emocionálnu stránku, keďže tam bolo viac dojímavých scén a potom to znova išlo odznova... Psia duša 2 rozhodne nebol zbytočný film a úžasne zakončil príbeh jedeného úžasného psa :) 10/10 (Videné 24.11.2019, CZ dabing) ()

bari68

Je to síce prvoplánovo slzydojné, príbehovo trošku potiahnuté za vlasy a celkovým konceptom v podstate hotovým xeroxom jednotky. .... Komu to, ale vadí? .... na toto - ako milovník psov so zaujímavým nápadom s reinkarnáciou - mám slabosť. .... Keď máte krásny originál obrazu a vedľa neho duplikát, páčia sa Vám predsa stejnak rovnako ?! - toť moje vysvetlenie plného hodnotenia. ()

Loki_Six

"On days like this, I feel like the luckiest dog in the world. I got the sun on my back, I got the wind in my face I get to ride in this car where the windows are always rolled down." ()

aquiver

Už to není originální a je tu ještě delší řada klišé, přesto ten film překvapivě funguje po více stránkách (složitost scénáře, emoce, pozitivní význam snímku...). Být to reklama na psy, beru, ale objektivně - i vzhledem k rutinní režii a předvídatelnosti, je to jen mírný nadprůměr. 60 % ()

filipvrbik

Tož právě před sedmi lety, se nám narodilo šest krásných bernských salašníků, tak jsem prostě logicky musel jít na Psí poslání 2 do kina, i když se dalo čekat, že to bude velmi podobné jedničce. A bylo, ale v tom nejlepším smyslu slova, podobně jako v jedničce se Bailey převtělí do několika psů a jedné fenky- co však v jedničce bylo pouhým popisem psích životů, tady je nosný životní příběh CJ, (vnučky Ethana - původního majitele) plný zvratů a nezdarů - o kterou se má Bailey starat, a to se rozhodně postaral tak, až se vše v dobré obrátilo, a poslední scéna (i když logická a mnou očekáváná, je opravdu krásná). Ano je to předvídatelné (protože to jedničku opravdu kopíruje), ale je to tak milé a tak neuvěřitelně dojemné, že jsem tvůrcům velmi zavázán, že takový film, vlastně dva filmy, natočili...Vřele doporučuji těm, kteří mají rádi pejsky a romantické dojáky a hlavně těm, kteří neviděli jedničku...no a dám stejně jako jedničce, proč ne - má to příběh, je to i napínavé...viděno v kině (cze)..99% ()