Množící se důkazy přesvědčují newyorskou policii, že její bývalý příslušník Matt Cordell, proslulý mědvědí silou a hrozivě zjiveným obličejem, stále ještě žije a mstí se všem, kteří jsou zodpovědni za jeho diskreditaci a znetvoření. Poručík Sean McKinney ve spolupráci s policejní psycholožkou Susan Bradyovou vyšetřuje sérii vražd striptérek. Hlavním podezřelým je Cordell. Maniakální policista se však sám dostane na stopu skutečného vraha a v ukradeném policejním autobuse ho dopraví do věznice v Ossiningu, kde před lety došlo k jeho znetvoření. McKinney si uvědomí, že Cordell býval čestným policistou a proto měl být odstraněn... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Nemrtvá švestka Matthew Cordell. Studené ruce, horoucí srdce (a na konci nejen ono).. Často neskutečně pitomoučké, ale zároveň to při akci vypadá zatraceně dobře! Honička taxíku s vozem NYPD a především pasáž, kdy se pomocí Calico M950 čistí policejní stanice, nechají zavzpomínat na Cameronův o šest let starší tech-noir. Jako jakýsi „hardboiled bonus“ pak ještě divák dostane Roberta Daviho a jeho peprné hlášky. „I shot him before he shot me..“ ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný horor, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má výborný príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde skončila jednotka, takže policajt zo záhrobia, ktorý spadol s dodávkou do vody, pričom si väčšina myslela, že zomrel, prežil a chce dostať nielen tých, ktorí po ňom idú, ale aj všetkých tých, ktorí mohli za jeho odsúdenie a navyše sa spojí s miestnym sériovým vrahom. Ale čestný a schopný policajt ho chce zastaviť, aby už konečne odpočíval v pokoji. Spracovanie je celkom dobré, ale mohlo byť aj lepšie. Film pokračuje v zábavnosti záverečnej fázy z jednotky, takže stále sa niečo deje a je to skvelo béčkovo podané, čo vydrží asi polhodinu, no vstupom sériového vraha striptérok do deja sa to zhorší, už to nie je také zaujímavé a pribudne aj viacero slabých miest, ale celkom dobre to vynahradzuje celá záverečná fáza na policajnej stanici a vo väznici. A oceňujem, že tu sa už policajt zo záhrobia viac zameriava na zabíjanie policajtov a nie obyčajných civilistov. Čo sa týka klasických hororových prvkov, tak od štýlu jednotky sa to výrazne odchýlilo, tá sa ešte celkom snažila pôsobiť hororovo, ale toto pokračovanie už vôbec, stredná časť je iba priemerná kriminálka s hľadaním sériového vraha a zvyšok zase skvelé veľmi zábavné béčko. A podobne sú na tom aj scény so zabíjaním, s ktorými som nadmieru spokojný, likvidačné scény často pôsobia dosť čiernohumorne a nájde sa tu aj viacero výborne zvládnutých pomerne veľkolepých scén, ako rôzne automobilové naháňačky alebo prestrelky. Najviac sa mi páči vystrieľanie policajnej stanice alebo celá časť s taxíkárom, či už súboj s motorovou pílou alebo následná scéna s pripútaním o idúce auto. Herecké obsadenie je celkom slušné a sadlo mi viac ako v jednotke, či už charizmatický Robert Davi, príjemná Claudia Christian a viacero dobre zvolených postáv. Réžia je výborná, síce kriminálnu časť až tak moc nezvládla, ale ten zvyšok už ani zábavnejšie byť podaný nemohol. Škoda tej slabšej strednej časti, zvyšok je výborné zábavné béčko a tento diel považujem aj za najlepší z tejto pomerne vyrovnanej série. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 72%. ()

Martin741

Maloktora seria sa moze pochvalit takto vyrovnanou dvojkou ako Maniac Cop. William Lustig ostal pevne na reziserskej stolicke, tak isto ako v Maniac Cop 1. Strasidelna hororova atmosfera sa nastoli po par minutach filmu, netreba ziadne siahodlhe vysvetlovacky, divak uz z jednicky vie, o co pojde. Vyvrazdovacky su na urovni, prepracovane, z Matta Cordella ide strach a hroza. Mala otazocka : aj Vam prosim vas pripominala Mattova scena na policajnej stanici Terminatora 1? Lebo mne ano. Kvalitny horor, ku ktoremu sa rad vraciam. 67 % ()

Isherwood

Tušil jsem, že ta ruka na molu z konce jedničky není nejlepší nápad... Automobilová honička, či přestřelka na policejní stanici (slabší kopie té z prvního Terminátora) rozhodně nenahradí ponurou atmosféru nočního New Yorku a mrazivý feeling Mattových konfrontací s nevinnými spoluobčany už vůbec ne. Scénář mu navíc servíruje do cesty podivné spojenectví s úchylem s visáží Zdeňka Trošky a nakonec i jistou dávku pokání. Režisér evidentně za 2 roky pauzy ztratil soudnost, když místo úvodu naservíruje závěrečnou dvouminutovku prvního dílu a pro jistotu i zpětné flashbackové vysvětlení Mattovy zjizvené tváře - jinak asi jediné plusko pro maskéry, kteří se opravdu pochlapili. Jeden z nejzářnějších příkladů začátku 90. let o tom, jak by pokračování klasiky rozhodně nemělo vypadat. ()

Kosmik 1

Tak tohle pokračování nebyl moc dobrý nápad. Nejen, že se zde objevují scény z prvního dílu, které už pak nudí (kdyby to byly aspoň krátké útržky, ale ono jde o dvě docela dlouhé pasáže). Možná, že kdybych neviděl tyhle dva díly hned po sobě, tak by mě to tolik nevadilo. Za další, tenhle díl taky není tím, který jsem před lety viděl (takže zklamání) a už tedy zbývá jen trojka. :-D A taky tenhle díl byl dosti nudný a vraždy nezáživné. Snad jen začátek v obchodě za něco stál, pak už celkový dojem nic moc. No a závěr krapet přehnaný. 45% ()

• Joe Spinell měl hrát postavu Turkella, ale těsně před natáčením zemřel a nahradil ho Leo Rossi. (henrycruel)