Příběh na začátku představí princeznu Ma Zhai Xing (Qin Li) a chlapce (Darren Wang), který vyrostl ve vlčí smečce. V dětství mezi nimi vzniklo jedinečné pouto. V mocenských bojích však byly jejich cesty násilně rozděleny, aby se oba po letech opět setkali, ale jako jiní lidé. Ve víru událostí chladnokrevný Lord Bo skrývá nejedno tajemství, mocný císař Chu You Gui (Yo-Wei Lin) tahá za nitky, příběhem míchají také tulák Ji Chong (Zhan Xiao), tvrdohlavá Yelu Bao Na (Shu-yao Kuo) nebo lstivá Yao Ji (Zhilei Xin). Seriál je plný emocí a zvratů, nedorozumění i nenávisti, intrik, lojality nebo zrady, pocitu viny, obětování se, důvěry, vnitřní síly, přátelství, záchrany, boje za lásku a osud... (Elnarrya)

Magnomous

Po cca 5 dieloch som to chcel prestat pozerat, ze to nie je nic pre mna, ale som velmi rad, ze som to nevzdal a dopozeral. Aj ked miestami prilis romanticke a obcas trochu nelogicke, jednoznacne top serial a velmi prijemna zmena oproti americkym serialom. Urcite odporucam a idem sa pozriet po nejakych dalsich cisnkych serialoch. ()

jarah

Seriál plný zvratov a prekvapení, od začiatku až do konca. Príbeh chlapca, ktorého vychovali vlky a dievčaťa, ktoré si v lese našlo útočisko pred smútkom a spriaznenú dušu, aby ich následne boj o moc zomlel a vyvrátil ako úplne iných ľudí. Silné puto sa ako červená niť ťahá celým dejom plným súcitu, odlúčení a nedorozumení, lásky aj nenávisti, zrady a záchrany. Teraz si len vzdychnem a v dobrom závidím každému, kto sa práve rozhodol začať sledovať tento seriál. Výborné obsadenie, prenášanie deja do rôznych lokácií, zaujímavé vetvenie dejovej linky, pútavé zábery, podmanivý soundtrack. Nič z toho nechýba v tomto seriáli. Napriek počtu epizód sa dej neustále posúva a ak na okamih zastane, tak len preto, aby si divák niečo zásadné uvedomil. Darren Wang sa na postavu Vlčieho chlapca aj princa Bo dokonale hodí. Od žiarivého úsmevu až po surový pohľad som mu uverila čokoľvek. Zhan Xiao je vo svojej úlohe neprehliadnuteľný a napriek tomu, že do deja vstupuje až niekedy v druhej štvrtine, jeho výkon je nezabudnuteľný. Celkovo sa mi obsadenie páčilo, všetci odviedli skvelú prácu. Som tak nadšená, že mi drobné nedostatky vôbec nestoja za reč. ()

Elnarrya

Ale tak jo, nakonec dám pět hvězdiček za to, že seriál mile překvapil mezi podobnými kýčovitostmi. Nečekala jsem od seriálu moc na daný žánr, ale musím uznat, že přece jenom filmaři a herci poskládali zajímavý celek, který není jen jako častá asijská efektní podívaná bez konzistentního obsahu. Myslím, že nad nedostatky a klišé smířlivý divák přimhouří oko, raději je přejde bez zbytečného pitvání a přistoupí na notu, na kterou seriál chce hrát. Děj má většinou spád, a pokud se někde zastaví, chce něco zdůraznit, drobné nedostatky se odpustí. Nechybí napětí, zvraty, ani komplikované emoce. Romantické pasáže jsou koncipovány pro divačky, ale pro kluky se pár efektních momentů taky najde. Většina postav má vývoj a každá je specifická, některé i nezapomenutelné. Herecké obsazení mi sedlo. Byli zapamatovatelní - tváře, různý styling i herecký styl - na rozdíl od některých jiných asijských dílek, kde mi přijdou všichni podobní. Postavám dokázali dát život a uměli vyjádřit plejádu lidských povah i emocí. Např. u Lorda Bo se vyplatí umět číst mezi řádky a sledovat emoce, víc však k jednotlivým charakterům neprozradím, ať nezasvěcení nepřijdou o zábavu. Herci dostali dost prostoru potěšit skalní fanoušky, ale i získat nové. Tak jim přejme, aby je nesemlely stinné stránky showbyznysu, který lidi jen ždímá a aby dostali další zajímavé role. Sympaticky na mě působil například i soundtrack, světelná atmosféra interiérových scén, práce s kamerou a kompozicí záběrů, či střídání lokací a dynamiky... Též mi docela padlo do vkusu, že CGI, styling světa a akrobacie nebyl až takový kýč, jak bývá u obdobných děl zvykem. (Obecně, velký kýč a laciné CGI strašně irituje můj designérský vkus. Nebo když se přehání množství toho "typického asijského létání" a pitvoření, ale chápu, že je to jejich oblíbená součást filmové kultury. Respektuji to, ale nemusím to). Na internetu se objevilo i pár vyřazených scén. (Pro rozšíření rozhledu o současných asij. žánrech jsem si vytipovala seznam a jsem ráda, že tento titul nezklamal, protože z předběžné náhodné rešerše herců a trailerů mě toho moc nezaujalo nebo spíš odradilo. Dalším kritériem bylo, když měl titul na csfd ještě málo recenzí, nemá moc smysl přihazovat někam, kde už je tisíc dobrých). ()